Zatamljivanje stakala
Enterijer, eksterijer, motor, ICE(In Car Electronics)...

Korisnikov avatar
weqa40
Početnik
Početnik
Postovi: 43
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 5:01 pm

Zatamljivanje stakala

od weqa40 » Uto Maj 15, 2012 3:44 pm

Ja bi opet da zatamnim stakla kao pre par godina na jednoj mici koju sam vozao,sad ne znam dal sme ili ne sme.
Pominje se neki novi zakon koji kaze da sme napred do 30% a nazad koliko hoces.
Meni svanulo,kad ne lezi vraze cujem traze neki atest da se to izmeri,2400 din
Zna li neko preciznije sta ova banda trazi ???

Korisnikov avatar
Recoba
Standardan član
Standardan član
Postovi: 149
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 9:26 am
Lokacija: Beograd

Re: Zatamljivanje stakala

od Recoba » Uto Maj 15, 2012 4:59 pm

Merenje refleksije na staklima trenutno ne radi ni jedna ustanova koja se bavi atestiranjem u Srbiji.

Atest koji izdaje AMSS se poziva na zakon iz 1984 godine, jer nemaju uredjaj za merenje refleksije koja je definisana novim zakonom. Samim tim atest koji oni izdaju je nevazeci i sluzi samo da se narodu uzmu pare.

Korisnikov avatar
mircetic
Standardan član
Standardan član
Postovi: 51
Pridružio se: Čet Apr 14, 2011 7:59 pm
Lokacija: Kladovo - istočna Srbija

Re: Zatamljivanje stakala

od mircetic » Pet Maj 18, 2012 5:13 pm

Предње ветробранско стакло, не сме бити накнадно затамњено, јер ће у супротном возило бити технички неисправно.

То се односи и на бочна стакла која накнадно могу бити затамњена до 30 одсто, док остала стакла немају лимит.

Возачи који су сами затамњивали стакла морају од петка да се придржавају правилника,
а једно од места где могу да провере степен затамњености стакала је Ауто-мото савез Србије, односно Центар за моторна возила”.

Дечја седишта морају бити хомологована - испитана и атестирана на одређене критеријуме.
Дечја седишта морају да имају потврду да задовољавају стандарде квалитета, безбедности, чврстоће и да буду правилно постављена, јер ће у супротном возило бити технички неисправно.

Возила која имају волан на десној страни морају да буду регистрована до 30. јуна 2012. године, а ако то не учине, власници ће, ако желе да региструју аутомобил, морати да мењају позицију волана.
Возила која имају волан на десној страни, а која буду регистрована до 30. јуна, неће морати да мењају позицију волана, односно власници возила неће морати да пребацују волан на леву страну.

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: Zatamljivanje stakala

od angelss » Sub Maj 19, 2012 1:54 am

Merenje propusnosti svetla mozes da izvrsis u AMSS u Ruzveltovoj ulici.

Folije koje zatamljuju 30% neces naci da kupis (propusnost svetla 70%) kod nas! (barem nije bilo pre godinu dana)

Tako da slobodno zatamni zadnja stakla i atest ti ne treba...

PS. ako nadjes folije sa 70% propusnosti javi da idemo da testiramo!

Korisnikov avatar
weqa40
Početnik
Početnik
Postovi: 43
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 5:01 pm

Re: Zatamljivanje stakala

od weqa40 » Ned Maj 20, 2012 8:38 pm

ima kod mene neke za 250din,kaze decko da zatamljuju 25%. uz procenat fabricke zatamljenosti,mislim da bi mi trebao atest za prednja stakla?
Zatamljujem zadnja stakla sledeci vikend sa folijom 50%

Korisnikov avatar
weqa40
Početnik
Početnik
Postovi: 43
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 5:01 pm

Re: Zatamljivanje stakala

od weqa40 » Uto Maj 22, 2012 10:39 am


Korisnikov avatar
zoltangti
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 215
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 3:34 pm
Lokacija: Senta

Re: Zatamljivanje stakala

od zoltangti » Uto Maj 22, 2012 11:05 am

super
bas sad sam hteo da zatamljivam kod eclipsa zadnju staklu i one dve male u pozadi - onda sad ne radim ili treba nositi na atest?

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: Zatamljivanje stakala

od angelss » Uto Maj 22, 2012 1:26 pm

-Za zadnja stakla nema potrebe za atestom posto mogu da se zatamne 100%

-Ove gore navedene folije mi lice na one sto se prodaju na Bubanj potoku, to su folije loseg kvaliteta koje nakon nekog kraceg vremena postaju ljubicaste i ne verujem da imaju bilo kakvu UV zastitu.....

-Iz svog iskustva mogu vam kao kvalitetnu, a jeftiniju varijantu preporuciti Global folije koje prodaju i ugradjuju u Hondinom servisu Centar S u Bolecu http://www.centars.rs/global_automobili.html

kontaktirao sam ih i kazu da sada imaju folije od 70% propusnosti i cena je oko 800din/m^2, kupuje se iz rolne sirine 1.5m

-I naravno skuplja i verovatno najkvalitetnija varijanta su LLumar folije http://www.llumar.rs/index.php?option=c ... &Itemid=27

-Pa sami procenite sta vam se najvise isplati :wave:

Korisnikov avatar
weqa40
Početnik
Početnik
Postovi: 43
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 5:01 pm

Re: Zatamljivanje stakala

od weqa40 » Čet Maj 24, 2012 12:13 am

-Za zadnja stakla nema potrebe za atestom posto mogu da se zatamne 100%

-Ove gore navedene folije mi lice na one sto se prodaju na Bubanj potoku, to su folije loseg kvaliteta koje nakon nekog kraceg vremena postaju ljubicaste i ne verujem da imaju bilo kakvu UV zastitu.....
ODMAH su ljubicaste ali kad gledas iznutra,spolja ostaju crne. jesu sa bubnja.
ima i nekih tz americkih folija koje su crne i kad posmatras iznutra a kostaju 1000 rsd
problem sa tim americkim je sto na svakih metar ima ispisano nesto,ne secam se sta tacno,par slova koja se primecuju ako se zagledas
Takodje ih ima na bubanj potoku

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Zatamljivanje stakala

od TRIO_driver » Pet Maj 25, 2012 2:17 pm

Ako radite, radite kako treba, samo LLumar, ja stavljao na kombi, nosio na Elantri 4 godine, i dalje su kao nove...
Slika

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 1:25 pm