Lajsne na Coltu
Enterijer, eksterijer, motor, ICE(In Car Electronics)...

Miroslav.Cvejic
Početnik
Početnik
Postovi: 25
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 6:15 am
Lokacija: Viljnus, Litvanija

Lajsne na Coltu

od Miroslav.Cvejic » Čet Avg 03, 2017 12:45 pm

U pitanju je Colt 2004. godište, 5 vrata.
Da preskočim noćnu moru koju sam imao sa limarom, ali ukratko, više me koštala popravka štete koju je napravio nego farbanje.

Sredio sam šta sam mogao do sad.

Dve crne plastične lajsne na krovu (što idu od zadnjeg kraja krova do haube pored šoferke) i gumu iznad šoferke moram da menjam.

Guma iznad šoferke je pocepana na 2 mesta i onda zamazana crnim silikonom.
Dve lajsne dobra volja drži da ne spadnu. Pola žabica ili nema ili su polomljene. L poklopac na levoj strani nedostaje.

Našao sam 2 polovne lajsne (kompletne sa žabicama i L poklopcima) u lokalu a onu gumu naručio iz inostranstva.

Lajsne ću farbati pre ugradnje, da bar izgledaju lepo pored sveže farbanog krova.

Ko to ume da ugradi a da izgleda kako treba?

Miroslav.Cvejic
Početnik
Početnik
Postovi: 25
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 6:15 am
Lokacija: Viljnus, Litvanija

Re: Lajsne na Coltu

od Miroslav.Cvejic » Čet Avg 17, 2017 12:54 pm

Stigao kontigent iz Rusije (japancars.ru), moram da ih pohvalim, sve originalni delovi. Paket oslobođen carine. :)

Kako zameniti onu gumu iznad šoferke? Treba li staklo da se skida ili može i bez toga?

Miroslav.Cvejic
Početnik
Početnik
Postovi: 25
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 6:15 am
Lokacija: Viljnus, Litvanija

Re: Lajsne na Coltu

od Miroslav.Cvejic » Ned Sep 03, 2017 6:43 pm

Auto stigao nazad, konačno.

Skinuo sam obe lajsne. Pola žabica polomljeno, ostale nedostaju. Ko je stigao lepio silikonom umesto da zameni žabice. Pouzdano znam da su dva puta pre toga skidane. Kada je šoferka menjana i kada je krov farban. Oba puta su "majstori" silikonom lepili gde treba žabice da drže.

Kupio sam 2 polovne lajsne sa svim žabicama. Sada je problem očistiti silikon. :(

Miroslav.Cvejic
Početnik
Početnik
Postovi: 25
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 6:15 am
Lokacija: Viljnus, Litvanija

Re: Lajsne na Coltu

od Miroslav.Cvejic » Uto Sep 05, 2017 4:45 pm

Epilog cele priče je da je danas skinuta šoferka, postavljena ponovo (plaćeno u servisu) i obe lajsne sa strane kao i guma iznad zamenjene. Sve žabice postavljene, sad konačno to izgleda kako treba.

Samo zato što neke majstore mrzi da skidaju žabice a da ih ne pokidaju pa posle krpe silikonom greške. :(

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 1:55 pm