Colt 1998 ili 2000?!
Enterijer, eksterijer, motor, ICE(In Car Electronics)...

igorzett
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Nov 06, 2017 11:21 am

Colt 1998 ili 2000?!

od igorzett » Uto Nov 14, 2017 9:08 pm

Kupio colta nedavno ali mi nesto nije jasno... Prednji farovi su odvojeni od zmigavaca a vodi se da je 2000. godiste... Gledam po oglasima i svi ti sto su 2000. i 2001. godiste imaju far zajedno sa zmigavcima, izjedna... Da li je moguce samo zameniti farove, uklapaju se u haubu i krila? Branik je isti kao kod tih novijih, okrugle maglenke i maska u braniku gde je znak ima onako po sredini jednu lajsnu, dok ovi sa farovima starijeg tipa nemaju takvu masku... A kad ukucam broj sasije na onom VIN dekoderu izbaci mi da je proizveden 1998 god... Neko je nesto petljao, da li je reg tek 2000. god prvi put ili je mozda podmladjen prilikom carinjenja...? Ranije su u AMSS-u stavljali kao godiste datum prve registracije pa mi pada i to na pamet... Ili je neki prelazni model ili je neko stavio branik od novijeg...?

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Colt 1998 ili 2000?!

od DJ DEX » Pet Nov 17, 2017 12:43 pm

Model CJ se proizvodi od 1996 d0 2004 .Karoserija je totalno ista i i delovi karoserije kao i svetlosna grupa su kompatibilni-Razlika je u restilizovanom braniku prednjem,farovi su kod novijeg zajedno sa migavcem iz jednog dela.Migavci u krilima su bele umesto žute boje.Stop lampe su praktično iste osim belog dela za rikverc svetlo.Kod novijeg modela to je kao providno a kod starijeg zamagljeno.
Prelazno godište je 99.Dešavalo se da ljudi usled popravke udesa kombinuju delove pa bude prednji kraj restajling a zadnji od starog i slično.Vin broj će ti dati tačan datum proizvodnje a takođe možeš da proveriš i na podnožiju pojasa imaš narandžastu etiketu na kojoj piše datum proizvodnje.

igorzett
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Nov 06, 2017 11:21 am

Re: Colt 1998 ili 2000?!

od igorzett » Sre Nov 22, 2017 4:05 pm

Hvala druze na detaljnim informacijama... Gledao sam stakla, na svim stoji 2000 god... I zadnje stopaljke su sa tim providnim delom... A bocni zmigavci su narandzasti... Ostaje onda da je neko farove stavio od ne-restyling modela i zmigavce... Pogledacu jos na pojasu bas... Izgleda da je imao neku stetu napred pa je pakovao delove koji su bili jeftiniji...

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 3:01 pm