Buducnost Mitsubishi Motorsa
Offtopic...

xkillerx
Početnik
Početnik
Postovi: 42
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 12:01 pm

Buducnost Mitsubishi Motorsa

od xkillerx » Ned Maj 08, 2016 9:28 am

Lancer je vec jednom nogom u grobu, rahmetli Carisma Galant i Eclipse zive samo kao polovnjaci i u uspomenama, sport i kabrio program otpisan, ostashe samo dzipovi i onaj... Mirage... Made in Thailand... Dzibus da im dushu prosti.

Kako se ovo desilo... Novi modeli imaju okeane ruzne plastike okolo... Fejk dzipovi itd.

Gde je kvalitet nestao. Kako ne napravishe nove modele malih auta koji se u evropi prodaju kao alva. I u japanu.

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Buducnost Mitsubishi Motorsa

od dule0911 » Sre Maj 11, 2016 1:03 pm

I dalje prave male automobile u Japanu koliko ja znam (tzv. kei cars).
Za ovo ostalo, Mitsubishi je ogromna grupacija i sto se automobila tice resili su da polako gase broj modela, tj da ostaju na trzistu uglavnom sa SUV modelima (sa kojima im uopste ne ide lose na pojedinim trzistima), i to se prica vec par godina unazad... Razlog za ovakav potez predpostavljam da samo oni znaju, koliko sam ispratio pokusavaju da racionalizuju troskove i smanje broj modela radi ubrzavanja proizvodnje, sve u cilju smanjenja troskova/povecavaje profita. Medjutim u tome im nije pomoglo stelovanje zvanicnih rezultata potrosnje goriva na japanskom trzistu prepumpavanjem guma prilikom testiranja. Za razliku od VWa koji je varao zadnjih 6-7 godina, mitsubishi je to radio 25 godina tj negde od 1990 :(

Takodje mislim da su usli u neki dil sa Renault-Nissan grupacijom oko razvoja automobila, ali dokle se stiglo sa tim nisam ispratio.

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Buducnost Mitsubishi Motorsa

od vladimir.ra » Čet Maj 12, 2016 11:53 am

Zamislite Galanta ili Carismu recimo 2010 godiste!?
Čudi me da sa Carismom nisu nastavili jer je prilično dobro prošla na evropskom tržištu...

Tako da nam se crno piše i vozićemo ovo što imamo narednih nekoliko godina pa šta bude!

xkillerx
Početnik
Početnik
Postovi: 42
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 12:01 pm

Re: Buducnost Mitsubishi Motorsa

od xkillerx » Čet Maj 12, 2016 1:22 pm

Evolution :(

Nasao sam na netu da je najveci problem sa evo x-om bio da su ih uvezli tushta i tma 2008me a jedva su ih prodali do 2012. Pa ko je kupio "nov" auto tada je dobio auto koji je 4 godine stajao na skladistu sa svim problemima istog... Dzibuse.

Znam da je Evolution skup za proizvodnju ali ipak je "Halo" auto a ne komercijala, mogli su bar za 10000 da mu obore cenu novog da se bar rasprodaju.

Polovnjaka jedva ima na trzistu, imam predrasude da su mahom razvaljena auta, s cenom preko 20000 (za auto star 8 godina!?).

Slicna pricha kao BMW M3 E46...

Eh, a kad se setim Colt turbo... Colt cabrio...

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Buducnost Mitsubishi Motorsa

od dule0911 » Čet Maj 12, 2016 2:31 pm

Nissan kupuje Mitsubishi, tj vecinski deo koji ce mu omoguciti da kontrolise kompaniju.

Tako da ce se za par godina voziti Nissubishi :lol:

http://www.autonews.com/article/2016051 ... shi-motors

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:05 pm