ovako se cuva i voli japanac
Offtopic...

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

ovako se cuva i voli japanac

od gile » Uto Jul 09, 2013 9:48 pm

jucerasnje nevreme u arandjelovcu kisa,grad i ostala govna ali ....parola snadji se :D :D :D :D :D :D :D
Slika

Slika

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: ovako se cuva i voli japanac

od coltmirage » Uto Jul 09, 2013 9:56 pm

E Gile Gile, tako je kad vozimo Japance, a karoserija im mekana kao da je od sunđera, da voziš Golfa dvojku (da ne pričam o novijim Nemcima) ne bi ni razmišljao da ga zaštitiš, nema potrebe, karoserija kao od čelika!

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: ovako se cuva i voli japanac

od coltmirage » Uto Jul 09, 2013 10:07 pm

Malo sam se našalio ali u ovoj šali ima puno istine. Naime, obožavam Japance, imam Miragea za koji sam sentimentalno vezan, a imam i Golfa dvojku. Nisam od onih koji ispredaju legendarne priče o Golfu (ta kola iskreno sada ne vrede ništa), ali iz prve ruke, Golf je strvina u odnosu na mog Miragea, mogao bih da okačim plugove na Golfa i da orem, a moj jadni Mirage bi se verovatno raspao na prvom metru. Ipak, ja mnogo više volim mog Miragea :D

Korisnikov avatar
Kempi
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 612
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 11:17 pm
Lokacija: Jagodina-300m od DVE zirafe

Re: ovako se cuva i voli japanac

od Kempi » Uto Jul 09, 2013 10:20 pm

mogao bih da okačim plugove na Golfa i da orem :D
Znaci ovo nisi ti :lol: :lol: :lol: :lol:


kad porastem biću DJ DEX

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: ovako se cuva i voli japanac

od coltmirage » Uto Jul 09, 2013 10:32 pm

Gde me nađe :clap: :clap: :clap: :thumbup:

Korisnikov avatar
laki72
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 283
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:36 am
Lokacija: beograd

Re: ovako se cuva i voli japanac

od laki72 » Uto Jul 09, 2013 10:44 pm

ma da, golf je blindiran, posebno ovi noviji modeli... :D
japanci su od alu folije ;-)

mada, pre 2 godine posle velikog grada kod mene, na obodu Beograda, zenin Punto II ulupan, komsijin Golf V. ulupan, a mom Galantu, hvala Bogu nista.

:D

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: ovako se cuva i voli japanac

od coltmirage » Uto Jul 09, 2013 11:05 pm

Japanci koriste tanji lim, što ne znači da je manje kvalitetan ali je zato podložniji nekim elementarnim nepogodama - recimo gradu. Pričam iz ličnog iskustva, a bilo je i više tema o ovome baš na ovom forumu. Uzgred, Gile je više puta spominjao na našim susretima koliko je lim "debeo" na lanceru-coltu! Još nešto, nemoj da porediš babe i žabe, Galant se ne poredi sa Coltom, Golfom itd već sa Passatom, Mercedosom C-klase, BMW 3, Ford Mondeom, pa ćeš u tom poređenju opet doći do zaključka da Galant ima tanak lim u poređenju sa direktnom konkurencijom!

Korisnikov avatar
laki72
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 283
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:36 am
Lokacija: beograd

Re: ovako se cuva i voli japanac

od laki72 » Čet Jul 11, 2013 10:41 am

lakse malo druze...
Prvo, kao sto mozes da vidis iz smajlica, ovo je trebala biti posalica na racun "nebeskog kvaliteta" najboljeg motornog vozila na svetu, projektovanog specijalno po zeljama i zahtevima balkanskog vozaca, a u narodu bolje poznatog kao Golf 2. :D
(opet malo sale, da ne bude pogresno shvaceno)

Sto se tice debljine i kvaliteta lima, moglo bi se jos dosta vise i temeljnije raspravljati, uzevsi u obzirr i argument da se mnogo toga promenilo od 1990 do 2013-te godine, a odnos mase vozila spremnog za voznju je dobar pokazatelj toga.

I da zakljucim time da verujem da bi Gile isto postupio i da mu je u voznom parku Nemac, ili Amerikanac, jer covek voli svoj auto.
Svaka cast Gile :thumbup:

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: ovako se cuva i voli japanac

od gile » Čet Jul 11, 2013 4:19 pm

hvala hvala
jednostavno takav sam ja nedam na moje :D :D :D :D :wave: :wave:

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: ovako se cuva i voli japanac

od coltmirage » Pet Jul 12, 2013 8:07 pm

Laki72, naveo si jednu zanimljivu konstataciju a to je težina vozila spremnog za vožnju. Coltovi iz 90-ih su teški 945kg (u proseku, prazan auto naravno), a Golf II 920-980kg (3 ili 5 vrata). Ali razlika u debljini lima je očigledna, ne traba biti veliki majstor pa to videti. Eto, Gile je upozoravao da ne smeš da se nasloniš na prednji blatobran od Colta/Lancera jer će da ulegne :D Ovo ne treba shvatiti kao slabost automobila prilikom ne daj Bože udesa (pričam za manje upućene), jer u tom slučaju debljina lima ne igra baš nikakvu ulogu, već šasija automobila, visina, težina vozila, bezbednosni sistemi (kojih su Lanceri/Coltovi iz 90-ih krcati :D ), ali iritira tanak lim.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Pet Mar 29, 2024 11:48 am