Sloboda govora
Offtopic...

Korisnikov avatar
brandzoni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 111
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 9:07 pm
Lokacija: Novi Sad, severna Srbija

Re: Sloboda govora

od brandzoni » Ned Okt 02, 2011 12:59 am

Kao sto vidis, sloboda govora postoji, cim tema nije obrisana, tako da budi zadovoljan, ja sam prisutan na desetak nasih foruma, na vecini bi ti tema bila cenzurisana od strane moderatora, jer se kosi sa pravilima foruma(nema politickih tema).
Izgleda da se ovaj forum razlikuje od drugih, mozda je u pitanju bratski i ljudski odnos? Nisu u pitanju politicke nego zivotne teme, jer hteli mi to ili ne to nas okruzuje u svakodnevnom zivotu.

Iskreno druze, ako cemo da se drzimo slova zakona,clan 17. iz pravilnika ovog foruma glasi :
Nismo ovo pravili da bi se Vi reklamirali besplatno. Administratori mogu i uklonice svaku poruku ili bilo šta što je reklama firme, usluge, komercijalne prodaje i sve što procene da je reklama. Nikovi koji su imena firmi ili sajtova, takodje nisu dozvoljeni.
I tvoji postovi, u kojima radis svoj posao, i dalje postoje.. i to je OK, kao sto je OK i SMEKERSKI sto je i ova tema ostavljena jer ljudi imaju priliku da cuju i druga misljenja a sve se odvija u normalnom ljudskom tonu bez vredjanja.
Ja ovaj forum citam zato sto me zanima Mitsubishi, a ako odem na neki od Dveri, Obraza i slicnih, onda cu se tamo ulogovati da bi mogao da komentarisem situaciju.
Kao sto rekoh, u pitanju su zivotne teme i nalaze se u odeljku razno/ostalo gde im je i mesto sa ostatkom tema nevezanih za automobilizam. A opet konsultujuci slovo zakona, ne vidim nigde zabranu govora o homoseksualizmu-seksualnoj orijentaciji.
12. Zabranjeno je pisanje i pokretanje politickih,navijackih,nacionalnih i verskih tema.
Putovao sam dosta po Evropi, nagledao sam se svega, pa sam tako igrom slucaja u Briselu se zatekao na gej paradi, najobicniji vasar i zurke, svakako obucene figure(i kreature), ali s obzirom da me ta materija ne zanima, pogledao sam malo, okrenuo se i nastavio dalje, tj. ignorisao.
Druze, to tako i pocinje kao sve fino i naivno a onda nakon toga sledi arsenal agresivnog promovisanja i menjanje zakona pod parolom izjednacavanje prava.
Da ne postavljam ovde link sa slikama o nakaradnim paradama u San Francisku,jer bi vam se zeludac okrenuo! Seksualni i oralni odnosi na sred ulica,masturbacija sa prozora na odusevljenu publiku... i necu dalje, ovo pisem samo da bi shvatili dokle to ide.
A ignorisanjem i ne dizanjem glasa protiv se ne resava problem, nego se precutno dozvoljava. Ne kazem da su resenje neredi ali kada se nekom silom nesto natura do toga i dodje.
I bezi bre sledeci put iz takvog grada,obavljaj sta imas poslom,skreni pogled i tutanj..
Kad god nekom dajes podrsku i paznju, taj ce se osiliti. Ako je Manhatma Gandi mogao da natera Britansku imperiju na priznavanje nezavisnosti Indije nenasilnim putem, mislis da ce protesti i huligani promeniti situaciju oko gej parade?
Licno, mene ne zanimaju, i dokle god me ne ugrozavaju, ne mesam se. Nek budu parovi, ali diskretno, no ono za sta im ne bi dozvolio ni pod razno je usvajanje dece, i tu podrzavam potpuno celu tvoju pricu
.

Izgleda su protesti urodili plodom vec 2 puta posto su otkazane parade.
Kao sto rekoh,parada je samo pocetak i ako se to dopusti bice kasno posle spreciti usvajanje dece i slicno. Moci cemo samo da gledamo i da se kajemo sto smo to kao narod dopustili.
Vidim da volis istoriju pa evo linka i za tebe druze i za ostale, o tome kako je doslo do uklanjanja homoseksualizma sa liste mentalnih oboljenja.
Molim vas procitajte, ima 20 strana ali pocetak je najbitniji.

http://www.gaycure.comlu.com/homoseksualnost_nauka.pdf

Stoljećima je homoseksualnost u normalnim društvima smatrana poremećajem. Ali godine 1973. homoseksualnost je uklonjena sa liste mentalnih oboljenja u SAD – u, a taj primjer slijedile su i zemlje zapadne Europe. Preko noći homoseksualci su postali ''normalni''. Homoseksualni aktivisti pozivaju se na tu odluku američkih psihijatara. Može li jedna politička odluka učiti nekoga zdravim? Poznato je da je u znanosti argument većine najslabiji argument. Tim više što je Američko udruženje psihijatara tu odluku donijelo ne samo pod pritiskom, već i sa jedva natpolovičnom većinom!
A kako je uopće došlo do tog ''najvećeg kolektivnog ozdravljenja'' u povijesti čovječanstva? Saznajte na gornjem linku..
Окупација или слобода! / Okupacija ili sloboda!
http://www.youtube.com/watch?v=JD-vnh2hkGw

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Sloboda govora

od TRIO_driver » Ned Okt 02, 2011 12:43 pm

Odustajem.

P.S. Ako me vec vuces za rec sto se tice reklame, vec sam imao neke kontakte sa administratorima, za sada je jos to na ledu, dok klub ne ojaca, ali nemam nikakav problem oko toga, ako mogu da budem oficijalni sponzor Toyota i Honda cluba, rado cu podrzati i Mitsubishi klub, kad dodje vreme za to. Moj nick na netu imam jos od 2005. btw.
Slika

Korisnikov avatar
Zaca
Standardan član
Standardan član
Postovi: 82
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:08 am
Lokacija: Beograd - Karaburma

Re: Sloboda govora

od Zaca » Ned Okt 02, 2011 6:34 pm

Bravo Brandzoni brate, Bravo SRBINE ! BRAVO !

USPELO JE BRATE, USPELO JE I OVAJ PUT ! NEMA PARADE SRAMA U BEOGRADU ! NEMA !
Mi nismo ljudi, MI smo sa Karaburme ...

NAMIRISASE iza DVERI mase gladnih, ljutih zveri i ...

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: Sloboda govora

od angelss » Ned Okt 09, 2011 9:52 pm

:lol: :lol: :lol:

urnebesna tema, nisam znao da je prebacena u razno, ja da se pitam pao bi lock odavno

idite ljudi pravite decu tako cete najbolje pomoci Srbiju (pa ne ocekujete valjda da ovo pederi rade za vas :think: )

PS Ova tema nema veze sa slobodom govora

Korisnikov avatar
brandzoni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 111
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 9:07 pm
Lokacija: Novi Sad, severna Srbija

Re: Sloboda govora

od brandzoni » Sre Okt 12, 2011 2:34 pm

Vidim ti si neki veliki dr. mr. za slobodu govora :lol: e ziv ti meni bio..



Окупација или слобода! / Okupacija ili sloboda!
http://www.youtube.com/watch?v=JD-vnh2hkGw

Korisnikov avatar
Djole73
Početnik
Početnik
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 3:06 am
Lokacija: Beograd

Re: Sloboda govora

od Djole73 » Sre Okt 12, 2011 2:53 pm

Brandzoni mislim da pocinjes da preterujes...

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: Sloboda govora

od angelss » Sre Okt 12, 2011 3:59 pm

Vidim ti si neki veliki dr. mr. za slobodu govora :lol: e ziv ti meni bio..
...aha...


Korisnikov avatar
brandzoni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 111
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 9:07 pm
Lokacija: Novi Sad, severna Srbija

Re: Sloboda govora

od brandzoni » Pet Okt 14, 2011 12:02 pm

Brandzoni mislim da pocinjes da preterujes...
Zasto druze, zbog ova 2 postavljena klipa?
Prvi je nastavak price koje smo se dotakli i po meni ziva istina.
Drugi je himna sa sloganom za zivot Srbije i po meni prelepa patriotska i iskrena pesma (valjda je ok postaviti pesmu o zemlji u kojoj zivimo,voleti tu istu zemlju i biti zaljubljen u nju bez obzira u kakvom se stanju trenutno nalazi-a koje nije bezizlazno)
Mozda mislis da je to reklama ali nije, ako si pogledao klipove nigde nema reklame vec samo pomenuti slogan koji i ne mora nista da znaci.
Da se razumemo, nisam drug clan nijedne partije,niti cu u zivotu to biti, i ako bi mi trenutno to mozda pomoglo u zivotu prilikom pronalaska posla,ali tacno hleba da nemam da jedem ne bi to sebi dozvolio-a i nisam toliko ne sposoban da dodjem u tu situaciju.
Dakle ne reklamiram nikog, nego jednostavno ono sto smatram istinitim zelim da podelim sa drugim ljudima.

angelss@
Nije mi bliska ta grupa i vrsta muzike ali koliko vidim kritikuju sistem,sto i nije neka mudrost.
Lako je biti manolog (pronalaziti mane), ali hajde da vidim ko nudi neko resenje pored kritike.
Mogli bi da se ugledaju na BG Sindikat,oni pored toga sto kritikuju salju pozitivne poruke ljudima.

Novа pesmа Feđe Dimovićа

Stojim kаo strаnаc nа zgаrištu kuće,

k’o izgubljenа lаđа što svoju zvezdu trаži

i pаtim zbog drugih što tonu u lаži,

dа se ovаj mrаčni pokrov može zvаti život.


A nekаd sаm bio dete sаsvim sretno,

jurio zа loptom i voleo knjige,

sve dok jednog dаnа nije stiglа kletvа,

što je moju kuću srušilа do cigle.


Što je iščupаlа koren ispod temeljа kuće,

roditelje moje zаvilа u brige,

slаlа me u pаk’o dа kroz vаtru idem,

dok ne izgubim oblik i zаborаvim ime.


Al se dušа tužnа diglа poput plime,

pа me odvuklа iz vаtre u zаgrljаj zime,

i sаd gledаm brаću svoju što i dаlje se dime,

srce mi se smrzlo kаd vidim kаko žive.


A oni se smeju što zbog njih se brinem,

dok ih đаvo sretne nа kolenu njiše,

mrze što o njimа setne pesme pišem,

i još uvek pаmtim mesto gde nаšа kućа beše.


Demon mi šаpće iz svog hrаmа od neonа,

dа zаborаvim nа kuću i nаpunim stomаk,

dа mi oslаbi stisаk, od težine dа se svаlim,

u obilje senki i rаskošje glаdi.


I vuku me nа dole ti kvrgаvi prsti,

аrmije mrtvih – ispilelih iz ljuski,

držim se zа nebo iz sve snаge dа izdržim,

dа ne upаdnem u grotlo i dušu svoju spržim
.

Izvor: Beogrаdski sindikаt
Окупација или слобода! / Okupacija ili sloboda!
http://www.youtube.com/watch?v=JD-vnh2hkGw

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: Sloboda govora

od angelss » Pet Okt 14, 2011 1:50 pm

Momci iz BG Sindikata su polako ali sigurno u prethodnih par godina odisli daleko u desno (sto se vidi ako bi preslusao albume ove grupe i njenih pojedinaca po hronologiji) sto kao sto mozes da zakljucis ne odgovara mojoj ideologiji...

I to mozemo da upotpunimo dokazima
Slika

A sto se tice slogana koji ne znace nista

Povratak porodičnim vrednostima
Boško Obradović, sekretar Upravnog odbora „Dveri“, podseća da je Srbija zemlja u kojoj vladaju ujedinjeni monopoli, monopoli predstavnika određenih stranih ambasada, stranih banaka i domaćih tajkuna, korumpiranih političara i kontrolisanih medija...

...izvor: http://www.smedia.rs/m/vesti/vest/56849 ... VIDEO.html

Verovacemo ti na rec da nisi u stranci sto ne znaci da vrlo brzo ne bi mogao da postanes njihov pocasni clan, naravno ako bi neko iz iste svratio do naseg kluba i procitao do sada napisano.

Ovde niko ne spori tvoje misljenje i sta imas da kazes, ali smatramo da ovakvim raspravama nije mesto na ovom forumu :!: .......verujem da je ovo misljenje deli vecina clanova

Pozivam administratore da ne dozvole vise bilo kakve rasprave koje imaju politicki prizvuk ni u jednom delu foruma

Korisnikov avatar
brandzoni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 111
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 9:07 pm
Lokacija: Novi Sad, severna Srbija

Re: Sloboda govora

od brandzoni » Sub Okt 15, 2011 9:39 am

Sto se tice BG sindikata meni ne moras nista da dokazujes jer sve ja to znam i to im je kod mene samo plus,jer kao sto si mogao da zakljucis u skladu je sa mojom ideologijom.
Ti i ja izgleda mozemo samo oko jedne stvari da se slozimo a to je da se ne slazemo.

Za slogan sam tacnije rekao:'' da i ne mora nista da znaci'',u smislu da onome koji nije cuo za Dveri taj slogan nece nista znaciti vec samo informacije koje se iznose u tom klipu. Ti si "upoznat" sa njihovim radom pa si to povezao, a sada i svi ostali zahvaljujuci nikom drugom do tebi i tvojoj reklami.

Kad me vuces za jezik,pomenuta organizacija ,tacnije pokret, nije stranka bas iz razloga da ih ljudi ne bi povezivali sa ostalom stranackom bagrom,niti ih finansira neki tajkun (zamisli ima jos postenja u ovoj zemlji) tako da ne mogu da budem pocasni a ni regularni clan ali je verovatno moguce da cu postati njihov saborac jer delimo istu ideologiju a ono sto je 100% sigurno je da imaju glas na izborima od mene (da ,bice na izborima i ako nisu stranka nego pokret, kao nezavisna lista)

Pazi, ja ovu temu nisam trazio niti otvorio. Do duse verovatno sam je inicirao reagovanjem na brisanje Zacinog posta.
Iznenadio sam se sto je tema ostavljena a zatim posto sam ispao autor ove teme imao sam osecaj odgovornosti da odgovorim na neke stvari,naravno neminovno je ispalo u skladu sa mojom ideologijom.
Zakljucajte,brisite,izglasajte "demokratski" pa brisite, sta god..
Po meni je ovo bila normalna i ljudska "rasprava" a to da li je tome mesto na forumu to ne znam i mislim da nije na nama clanovima da odlucujemo. Ende.
Svako dobro.
Окупација или слобода! / Okupacija ili sloboda!
http://www.youtube.com/watch?v=JD-vnh2hkGw

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 7:43 pm