..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)
Offtopic...

Korisnikov avatar
vladav87
Standardan član
Standardan član
Postovi: 129
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 11:38 pm
Lokacija: Leskovac

..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)

od vladav87 » Sre Okt 26, 2011 11:04 am

E ovako, kako se odavno razmisljam da promenim auto, naravno ne i marku, dosao sam na ideju da uzmem jedan kao sto gore u naslovu pomenuh Pinin, pa me interesuje sve vezano za njega. Ima ih poprilicno kod nas, ali koga god sam uspeo da presretnem pitanjima oni su samo govorili jako malo, tipa ono kao sluzi super i to je to.
Ocekujem misljenje od dr.mr.spec Dejana :).. Najvise me zanima to sto pominju karoseriju kao slabu tacku, naime kao podlozna je koroziji??! Meni to mao glupo zvuci al ajd.
Evo jednog koji mi je zapao za oko... http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... in_18_gdi/
Slika

.. by vladav87..!

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: ..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)

od Vlada » Sre Okt 26, 2011 1:14 pm

Ima ih poprilicno kod nas[/url]
Nisam bas siguran, ja sam Pinin onako usput gledao pre jedno godinu i po dana, tad ih nije bilo skoro uopste, sad vidim da se uvoze, ali mislim da jos uvek nema nikog na forumu sa Pininom... :think:
Zavisi za sta ti treba auto, ali ima malo mesta pozadi i mali gepek. Jednostavnija (i jeftinija) varijanta je obican 1.8 motor (a ne gdi). Gotivan auto, zvrk, a kazu da je dobar za off road ( zato pazi kad ga budes kupovao, da nisu orali sa njim :D )

Korisnikov avatar
vladav87
Standardan član
Standardan član
Postovi: 129
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 11:38 pm
Lokacija: Leskovac

Re: ..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)

od vladav87 » Sre Okt 26, 2011 1:49 pm

.. Mislio sam u poslednje vreme, tj zadnjih 6 meseci..
.. Auto mi treba da ponekad odem na posao, da vikendom odem do Nisa i to je to, mozda jednom godisnje da zgazi 1km makadama i nista vise.. Ovamo na jugu su putevi ocajni, a i sluzbe su toliko redovne da kod mene ispred kapije zna da osvane i do 30-40 cm snega. Znaci ono najmanje kao neki ozbiljan terenac.. Jedino zimi eto malo vise bi bio koriscen.. Ma to za gepek i klupu me ne zanima, i nece u skorije vreme, jednostavno mnogo mi je gotivan.. :D.
Slika

.. by vladav87..!

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: ..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)

od TRIO_driver » Sre Okt 26, 2011 5:50 pm

Auto je svoje koncepcije, malo je skuplji za odrzavanje, jer dosta stvari samo on nosi, nista specijalno nije od mehanike(osim GDI), ali zbog male serije ukupno napravljenih vozila(u odnosu na Pajero), i delovi su malo skuplji.

Redovno odrzavanje i potrosni materijal nije problem, svega ima da se nadje, pitanje je ko sta ima na stanju, ali limarija i svetlosna grupa, kao i plastike i slicno, samo original,a to moze biti skupo, govorim za nove delove.
Slika

Korisnikov avatar
rudar
Standardan član
Standardan član
Postovi: 81
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:55 pm

Re: ..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)

od rudar » Sre Okt 26, 2011 7:45 pm

Ja sam razmišljao o nečem sličnom ali zbog nemogućnosti ugradnje plina u gdi, odustao.

Korisnikov avatar
vladav87
Standardan član
Standardan član
Postovi: 129
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 11:38 pm
Lokacija: Leskovac

Re: ..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)

od vladav87 » Sre Okt 26, 2011 8:09 pm

.. Pa pazi ja godisnje ni ne predjem 10000km, tako da meni potrosnja i vrsta goriva nije ono osnovno sto me vezuje za auto, eto ti prostog primera, ovaj colt na slici je iz It dovezenj 2006 i tad na tabli imao 152000km, a sad ima 197000 znaci 45000 za 5 god..
.. Doduse njega samo ja vozim, dok ostale automobile svi pomalo "drndamo". Cuo sam samo neko lupetanje oko karoserije, kako je podlozna koroziji i to me brine, to vazi za one koji su sastavljeni u Italiji, a ja tamo imam rodbinu pa bih opet otud i da uzmem jedan, ne bih da menjam auto duze vreme.
Slika

.. by vladav87..!

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: ..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)

od DJ DEX » Sre Okt 26, 2011 8:56 pm

Reci cu ti svoje misljenje o Pininu.Nista specijalno a skupo za odrzavanje.Prvi put sam ga video 2001.godine i nije mi se svideo ni tad a sad jos manje.Delovi su bili nepristupacni 2001.god a ni sad se nije mnogo promenilo.Nit je dzip nit limuzina sto bi rekli ljudi.Model koji se kod nas prodaje je radjen za Evropi i to u ITALIJI cini mi se.Odatle i naziv PININ od PININFARINA.Delova mehanike ima al nedaj boze nekog cukanja kuku i naopako.Ovaj Pinin stranac koji se pojavio kod nas u delovima je prvi koji ja vidim da se rastura.Podseca me na Suzuki Vitaru starije generacije koja nit je Dzip nit auto....Mozda Ja nisam objektivan a ti ako imas vremena probaj po radnjama da nadjes nesto od limarije ili naprimer far,stopaljku ili zadnji branik pa ces videti o cemu pricam.
POZDRAV

Korisnikov avatar
KГБ
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 2:42 am
Lokacija: Дорћол

Re: ..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)

od KГБ » Uto Nov 27, 2012 3:45 am

Све их је више у огласима, а и цене си им прихватљивије ... јел се појавио неки у клубу/на форуму ... :?: :thumbup:
ја би најрађе неки са обичним 1.8 мотором, али сви се увозе са ГДИ ... :thumbdown: јел тај стварно толико кварљив... :lol:

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: ..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)

od Vlada » Uto Nov 27, 2012 12:54 pm

Nije kvarljiv :) , ali par stvari kad ode bude $$$ :shock:

Korisnikov avatar
KГБ
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 2:42 am
Lokacija: Дорћол

Re: ..Mitsubishi Pajero iO - Pinin.. (Iskustva i Misljenja)

od KГБ » Uto Nov 27, 2012 5:04 pm

да, па чуо сам баш то -типа нека пумпа високог притиска ...1000еур ... :twisted:
има ли још нешто "осетљиво" и скупо ... осим лимарије и козметике...

био сам баш пре неког времена до Јапан аута и видео једног слупаног Пинина, мало се распитивао о моделу и мотору,
али нико тамо није баш био превише расположен да поприча са будућим власником и муштеријом ...
Можда сам превише очекивао ...

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Bing [Bot] i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:51 pm