"Mazda leaning" sistem???
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

milan_vl
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 10:25 am

"Mazda leaning" sistem???

od milan_vl » Pon Jan 21, 2013 11:38 am

Ovako, ugradio sam sekvent plinski uredjaj stag 4+, tomasseto isparivac i valtek dizne. Auto radi dobro, dobro ide, ali se neke cudne stvari desavaju. Naime na odredjenom broju obrtaja (od 2-3000 obrtaja) u istoj brzini pri konstantnom gasu desava mi se da kao da trza auto (pri cemu su trzaji jako slabi i moze amo vozac da ih oseti), a i cini mi se da mi je potrosnja plina malo veca nego sto bi trebalo (oko 10 litara mestovite voznje), a na auto putu pri brzini od 110-120km/h je bila izmedju 9 i 9,5 litara. Menjao sam svecice i kablove, rasturao i cistio razvodnu kapu i ruku i oko truje bi trebalo da je sve u redu. Na benzinu nikakvih problema nema, ni sa potrosnjom ni sa trzajima.

Gledajuci po netu video sam za taj neki sitem ubrizgavanja koji valjda mazda koristi (a mozda i drugi japanci), a to je da u nekim rezimima rada motora, motor predje sa sekvencijalnog na polu-sekvencijalni rezim rada, i tada zbuni plinski kompjuter koji lose ocitava mapu, a posledice toga su povecana potrosnja goriva i trzaji u voznji.

Interesuje me da li se jos neko susreo sa ovakvim problemom i jel zna nesto vise o tome, kao i o podesavanju koje postoji u opcijama za stag 4+ kompjuter (mazda leaning se zove). Pozdrav!

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: "Mazda leaning" sistem???

od Beasaster » Pon Jan 21, 2013 12:00 pm

Pretpostavljam da posle ugradnje nisi bio kod plinadzije,moraćeš da ga posetiš da došteluješ plin ili da ti promeni mapu...
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

milan_vl
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 10:25 am

Re: "Mazda leaning" sistem???

od milan_vl » Pon Jan 21, 2013 12:10 pm

Ma bio sam druze, i merio je izduvne gasove i rekao mi je da je po izduvnim gasovima smesa idealna i da ne bi nista dirao oko toga. A ovo me konkretno interesuje ovaj sistem kako to funkcionise, posto ne verujem da mnogo majstora zna kako se to steluje, mislim na taj sistem ubrizgavanja koji imaju neki japanci.

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: "Mazda leaning" sistem???

od Beasaster » Pon Jan 21, 2013 12:43 pm

Meni se to isto dešavalo,pošto sam plin ugradio pre nedelju dana,cimao je pri konstantnoj brzini,palio check engine lampicu,takodje je trokirao pri nekom ubrzanju...uglavno čovek je krenuo da se provoza samnom,naravno svo vreme vožnje auto je bio priključen na računar i tokom vožnje mu je menjao parametre,mapu i sada ne vidim apsolutno nikakvu razliku u odnosu na benzin.
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

milan_vl
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 10:25 am

Re: "Mazda leaning" sistem???

od milan_vl » Pon Jan 21, 2013 1:15 pm

Zakazao sam za sutra sa majstorom da proverimo mapu i parametre pa cemo videti. Pozdrav!

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: "Mazda leaning" sistem???

od Beasaster » Pon Jan 21, 2013 1:43 pm

Obavezno neka bude u vožnji :!:
Pozdrav
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:54 am