Poskupeo atest
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

Korisnikov avatar
sale
Početnik
Početnik
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Dec 17, 2012 1:58 pm
Lokacija: Beograd

Poskupeo atest

od sale » Čet Mar 07, 2013 11:06 am

E drugari samo da vas obavestim da je poskupeo atest za gas. Na Mašinskom je 8650 a u AMSS 9360. Atestiranje je moguće samo za uređaje koji imaju svu prateću dokumentaciju i izjavu servisera koji je ugrađivao TNG. Biće još skuplje tako da ko planira da ugrađuje nek uradi to uskoro. Pozdrav.

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Poskupeo atest

od vladimir.ra » Čet Mar 07, 2013 2:14 pm

Ok.

A ima li nekih novosti oko produzetka trajanja atesta? Ne secam se do koje godine je moj plin atestiran, ali ako recimo treba da se produzi, da li se to placa ponovni atest ili ipak ne...?

Ej, samo da nam uzmu pare!
Na kraju ima da organizujemo on-line okupljanje, skajpom, jer necemo imati ni za gorivo a kamoli za ateste... :lol:

Korisnikov avatar
laki72
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 283
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:36 am
Lokacija: beograd

Re: Poskupeo atest

od laki72 » Čet Mar 07, 2013 10:45 pm

E drugari samo da vas obavestim da je poskupeo atest za gas. Na Mašinskom je 8650 a u AMSS 9360. Atestiranje je moguće samo za uređaje koji imaju svu prateću dokumentaciju i izjavu servisera koji je ugrađivao TNG. Biće još skuplje tako da ko planira da ugrađuje nek uradi to uskoro. Pozdrav.

...je moguće samo za uređaje koji imaju svu prateću dokumentaciju i izjavu servisera koji je ugrađivao TNG


Nemam nista protiv pratece dokumentacija, ali sto se izjave servisera tice, tu su se malo preracunali...
1. Dal je nasa drzava ikome izdala licencu za ugradnju gasne instalacije?
Ako jeste, onda je bespredmetno takav automobil terati na atest, jer bi pored atestirane opreme i licenciranog servisa bilo dovoljno da sa racunom i dokumentacijom iz servisa na tehnickom unesete izmenu pogonskog goriva.
2. 80% majstora na nasem podrucju nema pojma da ugradjuje gas.
Ovih preostalih 20% , pozdravljam i kazem im svaka cast.

Ja ako budem ugradjivao u mog Galanta, definitivno cu to sam uraditi, pa makar servisu platio samo za `izjavu` jer sam ubedjen da (gotovo)niko nece toliko da se potrudi i zamajava oko mog automobila kao ja sam. :mrgreen:

Korisnikov avatar
sale
Početnik
Početnik
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Dec 17, 2012 1:58 pm
Lokacija: Beograd

Re: Poskupeo atest

od sale » Pet Mar 08, 2013 3:39 pm

Kad istekne atest produžava se u zavisnosti od starosti boce, isparivača, instalacije.. I naravno da naplaćuju! Po novom zakonu atest se izdaje na 5 god. a posle se ponovo ide na ispitivanje i produžava na max. 5 god. Posle toga nova boca!
A inače se slažem sa Lakijem da je to čisto uzimanje para, nego se susrećem sa tim u struci (radim na tehničkom pregledu) pa čisto da obavestim ljude.

Korisnikov avatar
Lucijano
Početnik
Početnik
Postovi: 11
Pridružio se: Sre Mar 13, 2013 2:44 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: Poskupeo atest

od Lucijano » Sre Mar 27, 2013 1:18 am

Ajde sto je poskupeo, to i nekako moze da se izdrzi.
Ali koje je maltretiranje i cekanje za isti to je strahota.
Iz licnog iskustva Vam pricam: odem ja u AMS i budem ko za inat drugi u redu a dosao sam u 8:15 :)
u pola 1 me tek zavrse pa vi vidite koje je to zajebavanje, Plus trebao sam da cekam 10 dana potvrdu iz
saveza za bezbednost,
Ovo sto rade je takva glupost da je to haos.

Korisnikov avatar
weqa40
Početnik
Početnik
Postovi: 43
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 5:01 pm

Re: Poskupeo atest

od weqa40 » Čet Apr 04, 2013 9:15 pm

Citam ceo dan komentare al na kraju ce ipak trebati da se plati
Svi kukaju al niko ne mrda dalje od tastature
a bas me zanima sta kosta 6-8000 din? Koja sredstva oni trose prilikom testiranja i koliko njih to kosta?

Zao mi svih koji zivite u Srbiji al za mene me dusa boli :lol:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Poskupeo atest

od DJ DEX » Čet Apr 04, 2013 9:33 pm

Jeste culi najnoviji apsurd :!: :!: :!:
Zakon o bezbednosti u saobracaju koji je promenjen i poceo da se primenjuje 12.marta 2013.godine a vezano za TNG uredjaje nalaze da i vozila koja vec imaju ATESTIRAN PLIN kome jos uvek traje atest moraju da urade REATEST koji kosta 6000din i radi se po novom zakonu .To ce svima koji imaju atestiran plin biti veeeeliko iznenadjenje kad budu hteli da registruju kola.Nemam reci :silent: :silent: :silent:

Korisnikov avatar
Žile
Legenda kluba
Legenda kluba
Postovi: 577
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 9:55 pm
Lokacija: Železnik

Re: Poskupeo atest

od Žile » Čet Apr 04, 2013 11:07 pm

Jeste culi najnoviji apsurd :!: :!: :!:
Zakon o bezbednosti u saobracaju koji je promenjen i poceo da se primenjuje 12.marta 2013.godine a vezano za TNG uredjaje nalaze da i vozila koja vec imaju ATESTIRAN PLIN kome jos uvek traje atest moraju da urade REATEST koji kosta 6000din i radi se po novom zakonu .To ce svima koji imaju atestiran plin biti veeeeliko iznenadjenje kad budu hteli da registruju kola.Nemam reci :silent: :silent: :silent:
E vala necu ga raditi pa makar u zatvor iso :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:

Korisnikov avatar
laki72
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 283
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:36 am
Lokacija: beograd

Re: Poskupeo atest

od laki72 » Sub Apr 06, 2013 12:51 pm

Nije direktno vezano za gas, ali:
Na 58-oj sednica Vlade Republike Srbije, 28. mart 2013. godine donesena je uredba o povećanju cena koje će vlasnici motornih vozila plaćati za registracionu nalepnicu, saobraćajnu dozvolu i registarske tablice. Tako će se sada za registracionu nalepnicu plaćati 440 umesto 400 dinara, za saobraćajnu dozvolu 1314 umesto 1200 dinara, dok će se za registarske tablice putničkih automobila umesto dosadašnjih 2000 plaćati 2190 dinara
Znaci, harac narasta i ono sto su ukidanjem jedne takse jesenas pojeftinili sada kompenyuju na druge nacine...
samo sto se o ukidanju trubilo na sav glas, a ove nove namete vezano za TNG i za registraciju vozila drze u `tajnosti` :sick:

Korisnikov avatar
jvsquier
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Pon Nov 08, 2010 7:33 pm
Lokacija: Pancevo

Re: Poskupeo atest

od jvsquier » Ned Apr 21, 2013 4:48 pm

Zna li neko zna da li moram da prebacujem za Eclipse-a sa venturi na sekvent da bih prosao reatest? U tom slucaju cupam plin jer namam kintu za sekvent. Cuo sam da cak i posle vadjenja moram opet na atest da utvrde da je vozilo vraceno na fabricko stanje. Da li smem sam da cupam i da li se i za to predaje neki zahtev?

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:33 pm