Lanser 1.5 i plin
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

Korisnikov avatar
mrburns
Početnik
Početnik
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Avg 22, 2015 6:24 pm

Lanser 1.5 i plin

od mrburns » Pon Okt 12, 2015 4:05 pm

Prebacio sam uredjaj sa juga na mitsbishia lansera 1.5..Po ugradnji sve je radilo savrseno i bezin i plin...Posto trenutno majstor nije imao adekvatan rasprsivac ugradio je bez njega i onda mi je dosta trosio plina, pa sam ga vozio i na benzin...posle nekoliko dana voznje situacija sa benzinom se pogorsala, tesko je palio(prebacivao) na benzin ali je palio posle nekog verglanja.Nakon ugradnje rasprsivaca adekvatnoga na plin radi super ali na benzin ne moze nikako da upali, zasto ne znam :?: :!: :x

Korisnikov avatar
mrburns
Početnik
Početnik
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Avg 22, 2015 6:24 pm

Re: Lanser 1.5 i plin

od mrburns » Čet Okt 22, 2015 12:19 am

da dodam trenutno stanje.....benzin se popravio auto opet lepo pali na benzin, jedno se nakada desi da se ugasi na semaforu ali odmah upali...ali trenutni problem je sto trosi 15l plina, sto je bas, bas mnogo.......ima li neko na forumu ko vozi lansera na lpg d apodeli svoje iskustvo ali da je karburator verzija ;)

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Lanser 1.5 i plin

od dule0911 » Čet Okt 22, 2015 2:44 pm

Ja imam 1.3 12v 80ks sa klimom, karburator i plin, ako ti nesto znaci iskustvo.

Trosi izmedju 6.5 - 10L plina, zavisi od uslova i nacina voznje. Prosek 8-8.5. Prvo paljenje ujutru je na benzin i par minuta rada/voznje (500m-1km, sto je toplije to manje koristim benzin).

Otvoren put po ogranicenjima tj lagano -- 6.5-7.
Autoput na 130 -- 7.5-8.5, bez klime ispod 8, sa klimom malo preko 8.
Kombinovano grad/autoput/otvoreni (odnos 40/30/30) tj svakodnevna voznja oko 8.5. Sa klimom barem litar vise, ako ga vozim vise u gradu onda i 1.5-2L, jer ga bas ubija klima na niskim obrtajima pa treba uvek dodati jaci gas pri kretanju/ubrzanju.
Cist grad - ne znam tacno jer retko kad vozim duze u ovom rezimu, ali oko 9-10.
Put do Lefkade, voznja po kozjim stazama na ostrvu i nazad do BGa, ukupno nesto preko 3000km, prosek je bio 8.25, klima radila 80% puta.

Sve sem ovoga za lagano na otvorenom su voznje gde ga ne stedim, tj ne vozim sporo. Ne cepam ga u smislu da ga silim i slicno, ali ne stedim ga.

Napisah omanji elaborat :oops:
Poenta, auto je ispravan koliko moze da bude, presao 360k km, i potrosnja bi trebalo za to stanje da bude realna. 1.5 ne moze da trosi nesto mnogo vise, u nekim rezimima cak i manje jer je rastereceniji.
Idi kod nekoga ko ima analizator izduvnih gasova za plin da ti podesi smesu, moguce da je prebogata.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lanser 1.5 i plin

od DJ DEX » Čet Okt 22, 2015 8:49 pm

Ja imam 1.3 12v 80ks sa klimom, karburator i plin, ako ti nesto znaci iskustvo.

Trosi izmedju 6.5 - 10L plina, zavisi od uslova i nacina voznje. Prosek 8-8.5. Prvo paljenje ujutru je na benzin i par minuta rada/voznje (500m-1km, sto je toplije to manje koristim benzin).

Otvoren put po ogranicenjima tj lagano -- 6.5-7.
Autoput na 130 -- 7.5-8.5, bez klime ispod 8, sa klimom malo preko 8.
Kombinovano grad/autoput/otvoreni (odnos 40/30/30) tj svakodnevna voznja oko 8.5. Sa klimom barem litar vise, ako ga vozim vise u gradu onda i 1.5-2L, jer ga bas ubija klima na niskim obrtajima pa treba uvek dodati jaci gas pri kretanju/ubrzanju.
Cist grad - ne znam tacno jer retko kad vozim duze u ovom rezimu, ali oko 9-10.
Put do Lefkade, voznja po kozjim stazama na ostrvu i nazad do BGa, ukupno nesto preko 3000km, prosek je bio 8.25, klima radila 80% puta.

Sve sem ovoga za lagano na otvorenom su voznje gde ga ne stedim, tj ne vozim sporo. Ne cepam ga u smislu da ga silim i slicno, ali ne stedim ga.

Napisah omanji elaborat :oops:
Poenta, auto je ispravan koliko moze da bude, presao 360k km, i potrosnja bi trebalo za to stanje da bude realna. 1.5 ne moze da trosi nesto mnogo vise, u nekim rezimima cak i manje jer je rastereceniji.
Idi kod nekoga ko ima analizator izduvnih gasova za plin da ti podesi smesu, moguce da je prebogata.
:!: Dule je zaboravio da ti napomene da su kod njega ugradjeni nov isparivač i komplet svecice ,filter vazduha ,kablovi za svećice,razvodna kapa,razvodna ruka.Sve to ima ogroman uticaj vezano za potrošnju plin.A da i stavljena je odgovarajuća usisna ploča na karburator. :!:

Korisnikov avatar
mrburns
Početnik
Početnik
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Avg 22, 2015 6:24 pm

Re: Lanser 1.5 i plin

od mrburns » Pet Okt 23, 2015 2:34 pm

Evo linka sa slikom mog ugradjenog rasprsivaca u karburatoru.
http://prntscr.com/8ueijn

Da razumeo sam vas sve, ono sto mene malo buni, na nekim forumima za plin sam citao da taj auto ne moze trositi ispod 11l jer mu je voznja na benzin u gradu 10l a on trosi na gas kao i ostali sistemi sa karburatorom od 15-25% vise...Trenutna potrosnja nakon ovog rasprsivaca sa slike mi je bila 15l, majstor je malo zavrnuo plin auto je primetno usporen bio al potrosnja je ostala ista. I lepo je radio i na benzin i na plin, znaci nije vise bilo gasenja. Onda sam juce promenio filter vazduha, i nakon toga auto mi se gasio na leru. I onda sam skontao da je sada drugacija smesa jer ima dosta vazduha, jer je predhodni filter bas bio prljav.danas je opet majstor nastelovao i sada lepo radi, pa cemo videti potrosnju, kakva ce biti.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lanser 1.5 i plin

od DJ DEX » Pet Okt 23, 2015 9:17 pm

Vidi moj savet ti je da se obratiš nekome ko se razume u Mitsubishi da pretrese komplet uređaje oko motora pa tek onda da se obratiš plinadžiji.To odvrni zavrni majstorisanje ne vodi ničemu.Dobio si i više nego konkretne odgovore i na FB grupi i ovde na forumu.Ljudi su podelili iskustvo vezano za pitanje koje si postavio Potrošnja.Ne može niko virtuelno zavirtiti pod tvoju haubu i rešiti tvoj problem.Da bi se smanjila potrošnja ima više faktora koji treba da se odrade na tom auto pre plinadžije.
Tvoj auto je sa šiber karburatorom 12v i to jeste ta ploča za usis koja ide na taj karburator. :!:

Korisnikov avatar
dule0911
Standardan član
Standardan član
Postovi: 105
Pridružio se: Pon Avg 18, 2014 8:09 pm
Lokacija: Beograd, Leštane

Re: Lanser 1.5 i plin

od dule0911 » Pon Okt 26, 2015 1:41 pm

:!: Dule je zaboravio da ti napomene da su kod njega ugradjeni nov isparivač i komplet svecice ,filter vazduha ,kablovi za svećice,razvodna kapa,razvodna ruka.Sve to ima ogroman uticaj vezano za potrošnju plin.A da i stavljena je odgovarajuća usisna ploča na karburator. :!:
To sam i hteo da kazem sa ovim, mozda se nisam dobro izrazio:
Poenta, auto je ispravan koliko moze da bude
Tj da je auto ispravan :) Tako da problem sa potrosnjom treba da trazi u tome sto mu je verovatno nesto neispravno, pa onda i stelovanje.

Evo sad sam bas vozio 900km za vikend, 4 odrasle osobe prosecne tezine oko 90kg/komad + boca za plin + krcat gepek teskih stvari. Autoput 130/otvoreni 100/malo kozijih staza tj uzbrdo/nizbrdo u drugoj brzini - prosek potrosnje 9L plina, sto je za pola tone (ili malo vise) opterecenja koje je stalno imao - sasvim ok potrosnja :)

Korisnikov avatar
mrburns
Početnik
Početnik
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Avg 22, 2015 6:24 pm

Re: Lanser 1.5 i plin

od mrburns » Pon Okt 26, 2015 4:43 pm

Naravno, sve sam razumeo. trenutno je auto ovih dana vozen sa mesovitom voznjom pa ne mogu tacno precizno izracunati koliko je potrosnja bila po gradu ali pocecu polako sa zamenom svih ovih delova koje je Dex napisao da su menjani kod tebe, to ipak nisu neki skupi delovi a verujem da ce uticati na potrosnjo, koliko toliko. Ali mislim da ovaj auto ne moze trositi manje od 11-12l plina u gradu.Ipak benzina potrosi 10l, a plina mora trositi sa ovim sistemom 15-25% vise.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 1:12 pm