Poljski plinski uredjaji
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

xkillerx
Početnik
Početnik
Postovi: 42
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 12:01 pm

Poljski plinski uredjaji

od xkillerx » Čet Mar 31, 2016 11:27 pm

Prvo da kazem svima da je meni fetish Vialle liquid injection , he he

Mada sam oduvek imao jedan te isti Zavoli sekvencijalni u svakom autu. I dalje rade savrseno u svim autima, kuc u drvo.

Uvek sam razmisljao na nacin da plinski uredjaj mora da nadzivi vek auta i da se saMo jednom ugradi!!

Ipak, mislim da u 2016 treba da zaboravim predrasude, jeste BRC pre 12 godina bio fantastican sistem - prvi sekvent za masovnu ugradnju, NO, kakvi su novi poljaci, LPGTECH, novi AC stag, pouzdanost, kvalitet izrade, rad motora, upotrebljivost...

Nije sve u ceni ali sam za zivota naucio da su skupe stvari *uglavnom* jako dobre, ali i da medju jeftinim stvarima *uglavnom* moze da se nabasa na jako dobar proizvod.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Poljski plinski uredjaji

od DJ DEX » Ned Apr 03, 2016 10:45 am

Moja najtoplija i jedina preporuka je AC Stag.Razlog za to je višestruki.
Po ceni je najpristpačniji,po softveru jedan najboljih,po pouzdansosti jedan od najpouzdanijih.To je ujedno i jedan od najrasprostranjenijih uređaja tako da se njemu može pristupiti u većini servisa.Naime taj uređaj nije "zaključan" pa se može prikačiti svako ko ima njihov program.Prilikom kupovine i instalacije uređaja dobija se instalacioni disk.Danas se mogu kupiti i bluetooth uređaji za konekciju sa AC računarom pa se može konektovati i mobilnim telefonom.
Ovo možda zvuči samo kao jedan dodatak ,igračka za vlasnike ali u stvari je veoma korisna sprava.LPG Tech npr.se može servisirati samo u servisu koji ga je ugradio.Sa BRC je slična situacija a i taj uređaj je višestruko skuplji od AC Stag.

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Poljski plinski uredjaji

od darijailija » Ned Apr 03, 2016 11:06 pm

I ja imam AC stag sekvent uredjaj 4 godine i odlicno me sluzi bez greske moja preporuka :!:
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Poljski plinski uredjaji

od vladimir.ra » Pon Apr 04, 2016 12:31 pm

I ja imam AC stag sekvent uredjaj 4 godine i odlicno me sluzi bez greske moja preporuka :!:
I moja preporuka AC STAG , redovan servis i nema da brinete! A vazan je i dobar plinadžija :-)

yoni
Početnik
Početnik
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 2:25 pm

Re: Poljski plinski uredjaji

od yoni » Uto Apr 05, 2016 9:26 am

Ja imam zavoli uredjaj, za 4godine i predjenih 120000km bez greske , uz redovno odrzavanje. :D

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Poljski plinski uredjaji

od DJ DEX » Uto Apr 05, 2016 8:25 pm

Ja imam zavoli uredjaj, za 4godine i predjenih 120000km bez greske , uz redovno odrzavanje. :D
Yoni reč je o sekvent uređaju novije generacije koji je red veličine 350e sa ugradnjom.koji je softverski podržan do te mer da možeš da tjuniraš auto sa njim.Imam bar 20 opravdanih razloga zašto bi preporučio AC Stag.
I samo da napomenem da Ja lično ne ugrađujem ove uređaje da ne bi ispalo da ih reklamiram na bilo koji način.

yoni
Početnik
Početnik
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 2:25 pm

Re: Poljski plinski uredjaji

od yoni » Sre Apr 06, 2016 8:57 am

Izvinjavam se ,pogresno sam razumeo temu.J Nisam imao susreta sa novim AC stagom, Par drugara ga imaju u kolima i odlicno im radi, ali verzije od pre 3-4 god.

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Poljski plinski uredjaji

od darijailija » Čet Apr 07, 2016 9:05 pm

To su ti uredjaji. :thumbup:
Idu valtek crvene ili zute dizne,tomaseto isparivac i stag 4(ecu)ili 4+(novi) a moze i stag 200.
Prelazi i po 300.000km bez diranja.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

xkillerx
Početnik
Početnik
Postovi: 42
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 12:01 pm

Re: Poljski plinski uredjaji

od xkillerx » Pon Apr 25, 2016 3:54 pm

Divanio sam prosle nedelje s rodjakom zaneli se s temama i krenuo sam malo da ga propitujem kao odrzava njegov Landirenzo sekvencijalni sistem. On me je samo pogledao, i pitao, kako mislis, odrzavam? Gde sipam plin? Uvek na Nisu.

Ma ne bre filteri softver, isparivach itd... On me gleda i ne razume. Ispostavilo se da je on 2009te montirao plin u auto i tacka. Od tada je presao sigurno sto hiljada a da nista nije pipnuo.

Da li je ovo stvarno moguce??? Eto , ziva istina. Ne savetujem svima da ovo rade, ali cisto da se ne zivcirate puno oko odrzavanja POUZDANOG plinskog sistema.

Korisnikov avatar
Mladen90
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Nov 08, 2011 12:17 am
Lokacija: Zvornik

Re: Poljski plinski uredjaji

od Mladen90 » Pon Jun 26, 2017 9:40 pm

Pozdrav drustvo.
Oziveo bih ovu temu, posto imam pitanje koje je delimicno vezano.

Nedavno sam bio kod kod dva servisera koji se bave ugradnjom plina. Kod obojice sam trazio najbolje za svoj auto sto imaju da ponude, bez obzira na cenu.

E sad, prvi mi preporučuje kombinaciju Tomasetto + Valtek isparivac za 900KM, cca 460 evra. Pored toga naglasava mi da moze u racunaru da podesava koliko ce moj auto da trosi plina i da na taj nacin moze da utice i na "vucu", tj. snagu, odnosno ako je želim da auto troši 1-1,5l plina više nego što sada troši benzina navodno će auto još bolje da vuče (što je meni plus ako je to moguće jer sam ionako na donjoj granici snage što smatram jedinom manom auta koje vozim)

Drugi serviser mi nudi kombinaciju LPGtech + Valtek isparivac za 750KM, cca 380 evra, i ne nudi nikakva podešavanja već racunar navodno sam procenjuje šta je najbolje za auto.

Oba daju garanciju 2 godine ili 50000km.

Mene interesuje, ako neko može ovde da mi odgovori, prvo, da li se isplati razliku izmedju Tomasetta i LPGtech platiti cca 80 evra, jer i jedan i drugi ugradjuju Valtek isparivac, i drugo, ako je moguće, da li je preporučljivo igrati se sa ubrzgavanjem plina (autogasa) na taj način da se poveća snaga vozila tj "vuča"??

Vozim Colt CJ0, 1.3 60kW.

Pozdrav.
Mladen

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 12:39 pm