Poljski plinski uredjaji
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Poljski plinski uredjaji

od DJ DEX » Uto Jun 27, 2017 6:09 pm

Pozdrav drustvo.
Oziveo bih ovu temu, posto imam pitanje koje je delimicno vezano.

Nedavno sam bio kod kod dva servisera koji se bave ugradnjom plina. Kod obojice sam trazio najbolje za svoj auto sto imaju da ponude, bez obzira na cenu.

E sad, prvi mi preporučuje kombinaciju Tomasetto + Valtek isparivac za 900KM, cca 460 evra. Pored toga naglasava mi da moze u racunaru da podesava koliko ce moj auto da trosi plina i da na taj nacin moze da utice i na "vucu", tj. snagu, odnosno ako je želim da auto troši 1-1,5l plina više nego što sada troši benzina navodno će auto još bolje da vuče (što je meni plus ako je to moguće jer sam ionako na donjoj granici snage što smatram jedinom manom auta koje vozim)

Drugi serviser mi nudi kombinaciju LPGtech + Valtek isparivac za 750KM, cca 380 evra, i ne nudi nikakva podešavanja već racunar navodno sam procenjuje šta je najbolje za auto.

Oba daju garanciju 2 godine ili 50000km.

Mene interesuje, ako neko može ovde da mi odgovori, prvo, da li se isplati razliku izmedju Tomasetta i LPGtech platiti cca 80 evra, jer i jedan i drugi ugradjuju Valtek isparivac, i drugo, ako je moguće, da li je preporučljivo igrati se sa ubrzgavanjem plina (autogasa) na taj način da se poveća snaga vozila tj "vuča"??

Vozim Colt CJ0, 1.3 60kW.

Pozdrav.
Mladen
AC Stag u Beogradu sa ugradnjom neće preći 350e i sigurno doijaš najrasprostranjeniji i najbolje softverski podržan uređaj.Ove ostale majstori zaključavaju pa direktno zavisiš od njih što nije slučaj kod AC.
AC Stag u zavisnosti koji uređaj uzmeš pruža razne softverske mogućnosti a jedna od njih su igranja sa ubrizgavanjem gde možeš kombinovati ubrizgavanje plina i benzina.Generalno nemoj se nadati da ćeš snagu motora pojačati ugradnjom bilo kog uređaja.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 5:07 pm