gas na lancera sa karbom
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

Korisnikov avatar
milos
Početnik
Početnik
Postovi: 40
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 2:21 pm

gas na lancera sa karbom

od milos » Sub Okt 08, 2011 12:09 pm

Zanima me jel ima neko da preporuci auto gas radnju gde moze da se ugradi isti, a da imaju iskustva sa lancerovim klipnim karbom!I da su povoljni !

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: gas na lancera sa karbom

od angelss » Ned Okt 09, 2011 9:02 pm

Sa istom zeljom sam obiao pragove raznih radionica za ugradnju i dosao do zakljucka da necu ugraditi plin...

Hteo sam da ugradim BRC-ov sistem ali oni nikako nisu mogli da mi nabave odgovarajuce delove, na kraju su "uspeli" da sakupe sve sto je potrebno i zakazali mi ugradnju; Dosao u servis na Smederevcu u zakazano vreme, podigne majstor haubu, pozva kolegu, skinuse filter vazduha, gledase, gledase karb., malo su gundjali, pa za komp., pa opet neko gundjanje i tako jedno pola sata.... Pitam ja majstore u cemu je problem i ispade da nemaju odgovarajuci mesac (ili nesto tako) kao moze nesto da se budzi ali su delovali vrlo nesigurno, tako smo se dogovorili da oni lepo naruce taj originalni deo posto se meni ne zuri i ne volim budzenja.... I tako smo se ganjali jos narednih godinu dana i nista, sve kao stize deo za koji dan, samo sto nije...... kako je vreme prolazilo i cena celokupnog sistema je porasla sa nekih ~270e na ~350e (od samog pocetka sam trazio tocak bocu i pokazivac plina u kabini) i tako sam odlucio da prosvrljam po ostalim "ovlascenim" servisima "renomirane" plinske opreme;

Koga god da sam zvao telefonom sve je moglo, kada se pojavim u servisu vidim da majstori bas nisu preterano uvereni u ono sto pricaju i da se cene naglo povecavaju i tako sam odustao....

Sada sam u fazi pravljenja HHO generatora pa ce mo videti kako ce to ispasti...

Pozdarav i srecno sa ugradnjom :wave:
Poslednja izmena od angelss u Pon Okt 10, 2011 11:31 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: gas na lancera sa karbom

od DJ DEX » Pon Okt 10, 2011 9:53 am

Verovatno im je zapeo mesac ili ti flansna za uvod plina u siber karburator.Malo je specificna al moze da se nadje.Inace majstori u pojedinim servisima za plin nisu bas preduzimljivi pa kad je nesto neuobicajeno bace te na stand buy.Iz ovakvih razloga cuvam svog "plinadziju"ko oci u glavi jer mi je dosad uradio bar 30-tak ugradnji na svim modelima Mitsubishi vozila.Cak mi je ugradio i obican plin na 1.6 turbo COLT .Ako nekome treba dobar majstor proveren po pitanju Mickova i ostalih Japanaca tu sam :!: POZDRAV

Korisnikov avatar
Witch
Standardan član
Standardan član
Postovi: 73
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 12:44 am
Lokacija: Bg

Re: gas na lancera sa karbom

od Witch » Pon Okt 10, 2011 10:05 am

Ja nikad nisam imala problema sa plinom. Mislim da je u suštini najveći problem što ljudi jure "jeftine" varijante, pad kad dobiju kupus pod haubom, potrošnju plina preko 11l na motoru od 1500 kubika, i auto koji trokira onda se hvataju za glavu.
* lancer CB4W 1995 * space star DG1A 2001 * colt CJ4A 2002 *

Korisnikov avatar
milos
Početnik
Početnik
Postovi: 40
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 2:21 pm

Re: gas na lancera sa karbom

od milos » Čet Okt 13, 2011 2:09 pm

Hvala ljudi,
sad mi je lakše, lepo kad dodjem kod dex-a, pa pitanje po pitanje, dosta mi je kazi majstora,dileja koji nemaju veze sa mitsubishijima, pa naprave glupost iz čistog neznanja.Hvala još jednom na podrsci i brzim odgovorima!!! :) :D :) 8-)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 1:18 pm