Carisma na gas
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

75 postova
Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Carisma na gas

od DJ DEX » Uto Sep 27, 2011 9:30 pm

4G63 odlicno prolazi sa plinom i to najobicnijim uredjajima.Naravno sa sekventom je ful,kao sto rece Zoltan.Vozio sam sve varijante tog motora sa plinom od Galanta iz 87 do EA Galanta,Eklipsa,Space Wagon-a,L300 itd.Dal imao karburator,dizne,16v ili 8v sve prihvata i potrosnja sa u zimskim najekstremnijim uslovima nije prelazila16-17l.

Moki4G63
Početnik
Početnik
Postovi: 17
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 10:46 am

Re: Carisma na gas

od Moki4G63 » Pet Sep 30, 2011 10:01 am

Posle silnih stelovanja,zamenio sam isparivac,stavio sam lovato,auto radi perfektno..!! i potrosnja se znatno smanjila,prezadovoljan sam. E sada sto se tice snage,naravno nije to to,na benzinu je neuporedivo zivlji,mnogo lakse ide... Ali sta je tu je-koliko para toliko muzike,sekvent je sekvent....

Peja
Početnik
Početnik
Postovi: 44
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 12:45 pm
Lokacija: Nis Srbija

Re: Carisma na gas

od Peja » Čet Okt 27, 2011 12:56 am

Kad smo vec kod plincuge,evo i Peje napokon :wave: Elem: ko je bio na Bukulji mogo je videti moj GDI sa ubacenom klasikom od venturi sistema :!: To mi je ujedno bila i test voznja. Otad predjoh 18500 km,a utisci su sledeci: Ono cega sam se najvise plasio obistinilo se vec nakon 3 000 km,na benzinu je lepo radeo do 3 000 obrtaja,a preko pocne da trokne i gusi se :( Na plinu lepo ide,mada nije onako explozivan kao na benzu :!: Problem sa ler gasom na plinu imam delimicno :?: U stanju je da perfektno radi nekih par sati a onda pocne da divlja od gasenja do 1 500 obrta :?: Najlepsi deo price je potrosnja :D Od 11 - 14 po gradu,znaci 11 u nocnoj smeni a max 14 po danu u podji stani rezimu.A da I na auto putu Nis- LE 8 l plina ali konstantnih 100 na sat :? Pitanje za gurua Dexa, kako da ustopam onu plasticnu cuntu usisne grane :?: nesto je gledam pa cenim da u njoj dolazi isuvise plina pa moguce da to stvara probleme na leru :? Pozzzz svima

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Carisma na gas

od DJ DEX » Čet Okt 27, 2011 9:10 am

Mozes samo jedan deo nje da pregradis al nista time ne dobijas jer i dalje imas pun usis plina.Kontrolisi redovno svecice da ne bi slucajno imao detonaciju.Moras cesce da peres usisnu klapnu koja zbog prljavstine glavi i zeza ler(najverovatnije).Posebno prilikom ciscenja klapne pored leptira za gas obrati paznju na step motor za sauh i on hoce da glavi od prljavstine pa da zeza ler.POZDRAV

Korisnikov avatar
jvsquier
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Pon Nov 08, 2010 7:33 pm
Lokacija: Pancevo

Re: Carisma na gas

od jvsquier » Čet Jun 28, 2012 3:30 pm

4g63, obican vakumski lovato plin sa automatskim prebacivanjem, zezao dok nisam sredio motor, sad radi odlično na gas. Troši u proseku 11l. Jedino što svetli chek engine dok ne prebaci na plin, zimi bude slabiji ler dok ne dostigne punu temperaturu i što ima trzaj ako prebaci u vožnji (zato uvek malo dam gas pre kretanja da prebaci u leru). Razliku u snazi pri normalnoj vožnji i ne primetim, čak se lepše vozi na plinu jer na benzinu ima osetnije kočenje motorom kad se pusti pedala gasa.
Znaju se zaprljaju dizne kad se slabo vozi na benzin. Prošle godine sam ih čistio i evo zadnjih mesec dana malo trokira u leru na benzinu kad je zagrejan.

75 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 9:55 pm