Molim za informacije oko ugradnje plina u lancera 1.6 98kw
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

Lancer wagon
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Dec 05, 2018 12:29 am

Molim za informacije oko ugradnje plina u lancera 1.6 98kw

od Lancer wagon » Uto Dec 11, 2018 10:41 pm

Pozdrav svima.
Do pre par nedelja vozio sam citroen dizela 2.0hdi i prodao sam ga sa namerom da predjem na benzin - plin radi ekonomicnije vožnje. Do posla i nazad imam 70km, tako da mi znaci ušteda. Kupio sam lancera karavana i mogao bih do sutra da pričam o kvalitetu ovog auta :D u ovlašćenom servisu i od još par majtora dobio sam informaciju da ovaj motor 1.6 98kw ne trpi plin i da ću da ga uništi ugradnjom što nikako ne želim jer sam vec zavoleo ovaj auto. Nisam siguran u istinitost ovih tvrdnji i mislim da sam na pravom mestu da saznam istinu :D u prvi auto (audi jaje) ugradjen je plin (običan) i tako sam ga vozio više od 10 god bez problema. Čak jedno 2 god nije ni radio na benzin pa sam ga popravio. Imao je k-glavu pa sam dugo tražio majstora. Moje pitanje je dal ima neki dobronamerni čovek koji bi podelio svoje iskustvo u vezi plina i ovog motora ili neko ko se razume.?
Gde ga ugraditi i koje su preporuke u vezi komponenti u slučaju da su majstori malo preterali sa tvrdnjama? Moram da napomenem da je lancer u farbickom stanju i ima 123000km :D
Unapred hvala
S poštovanjem,
Sasa

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Molim za informacije oko ugradnje plina u lancera 1.6 98kw

od DJ DEX » Uto Dec 11, 2018 11:39 pm

Mislim da si bio u pogresnom servisu a slobodno mogu da tvrdim da ti majstori koji su ti rekli tako nesto nemaju pojma i da lupaju gluposti.Ne postoji nijedan opravdan razlog za ne ugradnju Auto gasa.
Motor u tom lanceru je 1.6 16v sa kodnom oznakom 4G18.Taj motor je ugradjivann u S.Star 1.6 a po koncepciji je isti kao sve varijante motora sa 16v i jednom bregastom koji se prave od 1992.god.Svi ti modeli bez ikakvih problema rade i podnose plin.
Jos jedan od razloga zasto tvrdim da nema nikakvih problema jeste cinjenica da sam vozio istog takvog Lancera .Kupio sam ga sa 104700km i odmah ugradio plin.Auto je promenio 2 vlasnika posle mene i od tad presao 60000km bez problema.
Ugradjen je Ac Stag 400 potrosnja je s mojom voznjom po gradu bia 9-10l plina.Na otvorenom zavisi od brzine od 6,8-9,2.
Ugradnja je kostala 330e plus 100e atest.Mislim da je i sad slicno.

Lancer wagon
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Dec 05, 2018 12:29 am

Re: Molim za informacije oko ugradnje plina u lancera 1.6 98kw

od Lancer wagon » Sre Dec 12, 2018 12:19 am

Jeste 4G18 oznaka motora. Hvala Dex na informacijama. I meni je delovalo da nije baš sve tako kao sto pricaju. Pričali su o razlici u materijalu ventila, klipova itd u slučaju fabrickog plina i naknadno ugrađenog. Pričali su bukvalno o topljenju ventila i o problemima sa lamda sondom...
Još jednom hvala na podeljenom iskustvu :D

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 2:08 pm