Lancer 1.5 2008 plin?
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

greca
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Dec 19, 2011 11:12 pm

Lancer 1.5 2008 plin?

od greca » Pon Dec 19, 2011 11:57 pm

posle godinu i po dana trazenja i troumljenja izmedju lancera, civica i saba 9-3, izbor je pao na lancer-a 1.5 iz 2008 godine. Znao sam odmah da sam dobro odlucio, ali danas sam 100% siguran, narocito sto se tice saba (upravo proglasili bankrot)

ovim crvenim perijem sam se okitio pre dve godine i sta da kazem. Ocekivanja su ispunjena. Radi kao sat. Uzeo sam ga sa 11000km, bio je test vozilo u velautu, a sada mu na satu stoji 45000km. do sada nikakvih kvarova ili gresaka, sem jedne ispustene gume u Makedoniji, ali niko nije savrsen :) . jedini problem je sto bi moja zena da ga prisvoji, ali nece moci.
Jos ce morati da aka clia.

Sto se potrosnje auta tice, ja sam zadovoljan 7,5l po gradu (doduse kombinovano sa "smederevcem" prema vinchi), ali me ubi cena goriva. Jel ima spasa sa plinom kod ovog modela ili moze da mi natovari dodatne probleme na glavu?
Cim vidim ovaj model na ulici (sto nije bas cesto) ja zveram da nije slucajno na plin da malo ispitam vlasnika, ali uzalud. Jos nisam video da se neko upustao u to.
BRC ili neko drugi, flashlub ili ne? Svaka informacija mi znaci

Unapred zahvalan

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lancer 1.5 2008 plin?

od DJ DEX » Uto Dec 20, 2011 10:51 am

Ovaj "nas" servis na Smederevcu za plin ovlasceni BRC je ugradjivao plin na nove Vhevrolet Epica modele koji voze u Pink TAXi.Kolko znam Taxi-sisti su zadovoljni.Jedino kolko sam cuo od njih da im je i cena jaca.Jos kolko sam cuo je da AC-Stag sekvent uredjaj ima vece mogucnosti stelovanja od BRC i da se kod nas dobro pokazao.
To sto nisi novog Lancera video sa plinom je verovatno jer su jos uvek u garantom roku pa ljudi ne zele da izgube istu.Pozdrav za komsiju :!:

Korisnikov avatar
zoltangti
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 215
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 3:34 pm
Lokacija: Senta

Re: Lancer 1.5 2008 plin?

od zoltangti » Uto Dec 20, 2011 12:23 pm

Tacno ko Dex pise ! Ac stag4 ima jako dobar soft i lepo moze stelovati! vise bolje nego BRC i povojno je cena, i jos jedan stvar da BRC skoro samo ovlasceni serviseri BRC moze stelovati jer za stelovanje treba jedan "kluc" koji omogucava otvaranje softvera!

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Lancer 1.5 2008 plin?

od TRIO_driver » Uto Dec 20, 2011 6:48 pm

Sekvent i flash lube obavezno, a ne zna se jos jesu li izdrzljivi sa plinom ili ne, vreme ce pokazati.

Ono sto je bitno, ako ga ugradis, 2 rezervoara plina, pola rezervoara benzina i to pod obavezno.

U servisu mi je mali Suzuki Splash, covek je kupio nov auto, sa "garancijom" na plin, od strane Euro Summara, i posle 2 godine i 90k km, spalio je oba izduvna ventila na 2 cilindru, otvaranje glave, obrada, novi ventili, upucace 400 evra da ga opet vrati, a do plina je sigurno...Isto tako SX4 ne voli plin recimo, crkavaju bobine..

Ako ga i ugradis, obavezno tim tempom trosi plin/benzin, da ne bi na 100k km imao ozbiljnih troskova...
Slika

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Lancer 1.5 2008 plin?

od max i minimax » Uto Dec 20, 2011 7:10 pm

S obzirom na cijenu ugradnje i rizike(neki hvale,neki pljuju) ja ne bih pogotovo što ti auto malo troši i ne praviš neke km i moraš znati da plina troši više nego benzina.
Imaš super auto,super potrošnju i nemoj tražiti hleba preko pogače,neki su se opekli.

pozdrav!

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 2:47 pm