Energizer akumulatori
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Korisnikov avatar
solidni
Početnik
Početnik
Postovi: 18
Pridružio se: Pon Mar 14, 2011 8:36 pm

Re: Energizer akumulatori

od solidni » Uto Apr 05, 2011 2:18 pm

Da ne otvaram novu temu.
Koji akumulator za COLT-a 1996 god 1.3 . U njemu je trenutno neki ATOMIC, dobro je sljakao dok je sljakao :)

Korisnikov avatar
Žile
Legenda kluba
Legenda kluba
Postovi: 577
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 9:55 pm
Lokacija: Železnik

Re: Energizer akumulatori

od Žile » Uto Apr 05, 2011 5:16 pm

55Ah minimum ali kalcijumski znaci da oznaka bude Ca-Ca.
Black Horse, Teslu, Vesnu zaobidji odmah
Imas kod mene u firmi UNLIMITED akumulator proizvodi se u FIAMM Italija 30 mes. garancije 5500 din.
Svi ostali su skuplji
I pazi na datum proizvodnje kad kupujes desava se cesto da u prodaji stoji i vise od godinu dana
Obrati paznju na oznaku A(EN) ovo je oznaka za startnu snagu, ispred nje stoji broj, sto je veci broj akumulator je samim tim i jaci.
Poslednja izmena od Žile u Sre Apr 06, 2011 7:20 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Energizer akumulatori

od Vlada » Sre Apr 06, 2011 1:48 pm

Energizer 12V 60Ah u Lancer-u 1.6 rano je za ocenu, ali posle prve zime bez problema :thumbup:

Korisnikov avatar
Žile
Legenda kluba
Legenda kluba
Postovi: 577
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 9:55 pm
Lokacija: Železnik

Re: Energizer akumulatori

od Žile » Sre Apr 06, 2011 7:38 pm

Energizer akumulatore proizvodi Johnson Controls iliti VARTA nesto sam skeptican po pitanju kvaliteta za nase trziste.
Evo linka pa uporedite karakteristike
ENERGIZER
http://www.motomaxauto.com/index.php?mo ... uct_id=334
UNLIMITED
http://www.unlimited.rs/shop/12-unlimited-36-45l.html
Obrati paznju na oznaku A ovo je oznaka za startnu snagu, ispred nje stoji broj, sto je veci broj akumulator je samim tim i jaci.
Inace na nasem sajtu nije azuriran podatak 45Ah ima 390A :thumbup:

Korisnikov avatar
radebgyu
Roštilj majstor
Postovi: 353
Pridružio se: Uto Dec 21, 2010 6:49 pm
Lokacija: Beograd - Mirijevo

Re: Energizer akumulatori

od radebgyu » Sre Apr 06, 2011 8:57 pm

Slazem se da je kvalitet :thumbdown: ne preporucujemga, nama crko na sluzbenom posle 2,5 god.Zato onaj Bul iz tempa radi na drugom autu vec 4 zime :mrgreen: .Mada je svako iskustvo razlicito , recimo Bosch kolegi na avensisu crko posle 2 ,a caletu na kecu traje vec 5 god Black horse :crazy: .
Lancer 1.3 55kw ,2000.god 4G13 LPG

Korisnikov avatar
Žile
Legenda kluba
Legenda kluba
Postovi: 577
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 9:55 pm
Lokacija: Železnik

Re: Energizer akumulatori

od Žile » Sre Apr 06, 2011 9:13 pm

Eeeeeeeee al tvoj cale na kecu nema nista od opreme a mozes da zamislis sta ima avensis.
A on je verovatno stavio Bosch Blue a to ti je skoro ko Black horse, nije za vozila novije generacije sa mnogo potrosaca.

Korisnikov avatar
radebgyu
Roštilj majstor
Postovi: 353
Pridružio se: Uto Dec 21, 2010 6:49 pm
Lokacija: Beograd - Mirijevo

Re: Energizer akumulatori

od radebgyu » Čet Apr 07, 2011 2:12 pm

Nije taj nego bas za veca opterecnja tj za novu generaciju automobila (inace je picajzla za kola samo najbolje i sta fabrika preporucuje).
Lancer 1.3 55kw ,2000.god 4G13 LPG

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Energizer akumulatori

od Vlada » Čet Apr 07, 2011 9:47 pm

Izgleda da nema pravila :?: Ali u principu kad daju garanciju 3 godine trebalo bi da traje bar toliko

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Energizer akumulatori

od DJ DEX » Ned Apr 10, 2011 9:36 pm

Mislim da ne treba generalizovati uopste sto se tice bilo koje marke akumulatora.Meni se licno pokazalo da jedino BLACK HORSE traje kolko i pise.
Ima jos jedna greska koju ljudi redovno prave, a to je da stavljaju jako male akumulatore i posle kao kupio sam nov a on 45ah i crko posle prve zime.Ja tako ne radim kad kupujem kulumator.Uzmem bre metar pa ga izmerim u 3d.Izmerim kolki moz da mi stane u auto, da preciziram i na osnovu toga uzmem najveci moguci kumulator pa dok traje traje a kad ne traje ima ga na kilo vise.Salim se malo al u principu je tako sad kad su nam svetla stalno upaljena + svi ostali potrosaci treba staviti sto vecu bateriju da bi i potrajala.
Nemoj te se ustrucavati da kupite sto jaci akumulator ako hocete da traje.To je procentualno 15%vise novca u startu al sigurno duze traje pa ste na taj nacin ustedeli.

Korisnikov avatar
Recoba
Standardan član
Standardan član
Postovi: 149
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 9:26 am
Lokacija: Beograd

Re: Energizer akumulatori

od Recoba » Uto Apr 19, 2011 8:31 pm

Varta kao firma vise ne postoji. Postoj brend Varta, a firmu je pre nekoliko godina kupila americka kompanija Johnson Controls Inc. Oni su inace najveci proizvodjaci akumulatora na svetu. Varta brend je u Evropi najpoznatiji brend akumulatora. Bosch nema svoju fabriku i za njega proizvodi takodje JCI i Bosch akumulatori su apsolutno identicni sa Vartom. Ja imam Banner (iz tempa) i stavio sam ga samo zato sto sam uhvatio bas veliki popust prosle zime, inace sam hteo da kupim Exide sa kojim sigurno nema greske.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 9:10 pm