Interesantan kvar...outlander 2004
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Mikeli
Početnik
Početnik
Postovi: 11
Pridružio se: Pon Okt 01, 2012 2:39 am

Interesantan kvar...outlander 2004

od Mikeli » Ned Jun 16, 2013 9:58 pm

Ovako stoje stvari, primetio sam da mi svetla "trepnu" dok vozim. Isto se desi i sa svetlima na instrument tabli. Nekad se desi nekoliko puta u toku vožnje a nekad je sve ok danima. Pretpostavljam da je neka žica negde prespojila. Razgovarao sam sa par električara i izmišljaju sve moguće razloge kako ne bi pogledali moj Outlander.Takođe sam primetio (možda je ovo i slučajnost) da se treperenje manje dešava kada neka sijalica pregori. U poslednje vreme sam menjao poziciju, svetlo u kabini... Uzeo sam led sijalice za instr tablu i sad mi je frka da ih ugradim jer je jedna led za kabinu već pregorela.
Inače, instr tabla na outlanderu je kao vašar, brzinomer svetli naradžasto, srednja konzola zeleno a cd je crven :crazy: malo sam se odaljio od teme...
Ove nedelje ću svakako do majstora pa ću podeliti iskustvo, poz momci

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Interesantan kvar...outlander 2004

od DJ DEX » Pon Jun 17, 2013 11:23 pm

Lici na problem sa Alternatorom ,Kao da prepunjava ili vec nesto se desava....Za pocetak premeri koliko ti puni alternator,tj isprati neko vreme kako i koliko puni.

Mikeli
Početnik
Početnik
Postovi: 11
Pridružio se: Pon Okt 01, 2012 2:39 am

Re: Interesantan kvar...outlander 2004

od Mikeli » Sre Jun 19, 2013 7:25 pm

Bio do majstora, problem sa kompijuterom. Na dijagnostici prijavljuje 12 grešaka, ne mogu ni da se resetuju. Neka žica nema masu ili tako nešto. Pokušavam da nađem na netu šemu za elektroniku ali bez uspeha. Savetovano mi je da pogledam i ruske sajtove, za sada bez uspeha. Od pre nekoliko dana i klima ne radi, komp ne dobija informaciju da treba da uključi kompresor. Ventilatori se stalno vrte... Ako neko ima informaciju o šemi, bio bih zahvalan.

Mikeli
Početnik
Početnik
Postovi: 11
Pridružio se: Pon Okt 01, 2012 2:39 am

Re: Interesantan kvar...outlander 2004

od Mikeli » Pet Jun 28, 2013 10:33 pm

Da podelim i iskustvo iz servisa... problem nije bio u elektronici. Zamenjena je špulna, možda će morati da se menja i modul ventilatora (14 000 din) i treba još proveriti presostat. Što se ostalih problema tiče, nisu povezani... splet okolnosti.

Korisnikov avatar
nightwish80
Početnik
Početnik
Postovi: 46
Pridružio se: Uto Nov 03, 2020 12:39 pm
Lokacija: Bg

Re: Interesantan kvar...outlander 2004

od nightwish80 » Čet Nov 05, 2020 12:52 pm

Da podelim svoje iskustvo:
Imao sam isti problem, kod mene je bio u pitanju alternator.
Problem ide tamo gde kažu: nema problema :ugeek: .

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Pet Mar 29, 2024 2:17 pm