Daljinski
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Korisnikov avatar
Urke
Član kluba
Član kluba
Postovi: 266
Pridružio se: Ned Jul 21, 2013 10:11 pm
Lokacija: Barajevo BGD

Daljinski

od Urke » Pon Nov 17, 2014 12:10 am

Cao drugari,imam jedno pitanjce,za sve,pa da cujem vase misljenje... :?: :D

Nedavno sam kupio univerzalni modul za daljinsko zakljucavanje i sa Dj Dex-om ugradio i sve super funkcionise. :thumbup:
Ali... :!: :!: :?:
Kada sam uzimao modul izabrao sam neki daljinski koji mi se svidjao i stvarno je ok,metalni ima dva tastera,ali nisam razmisljao u tom trenutku da uzmem (ima ih da se nadju) sa poklopcem za tastere na daljinskom.

Jer mi se desava da se u dzepu pritisne taster i auto otkljuca,a daljinski hvata bas sa velike razdaljine,sto je u principu ok,ali znaci da i sa velike udaljenosti i iz kuce,kafica,restorana mogu slucajno da otkljucam auto koji je parkiran ispred na parkingu.

Da li znate gde mozda mogu da se uzmu drugi daljinac sa nekim poklopcem ili slajd zatvaranjem za ovakve stvari?

Tipa ovako nesto:
Slika
Slika
Slika
Mitsubishi Colt 1.3 16V 2001 by Urke

Korisnikov avatar
vladav87
Standardan član
Standardan član
Postovi: 129
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 11:38 pm
Lokacija: Leskovac

Re: Daljinski

od vladav87 » Pon Nov 17, 2014 6:09 pm

Naravno da moze, ali moraces da nadjes nesto istog proizvodjaca i uparivanje ce proci bez problema..
Ima taster na samom modulu koji pritisnes i drzis oko 10 sec i nakon toga pritisnes bilo koji taster na novom daljincu..
Posto si verovatno nagazio na kineza onda ti nece biti problem :D samo sto neces moci da nadjes daljince bez modula vec ces morati da uzmes opet modul sa daljincima.. :mrgreen:
Nadam se da je tebi i Dr Dex-u koristilo ono moje uputstvo.. :wave:
Slika

.. by vladav87..!

Korisnikov avatar
Urke
Član kluba
Član kluba
Postovi: 266
Pridružio se: Ned Jul 21, 2013 10:11 pm
Lokacija: Barajevo BGD

Re: Daljinski

od Urke » Uto Nov 18, 2014 8:46 pm

Pa nisam znao da ima taj taster na modulu tj,nisam ga bas zagledao,ali kolik se secam nisam ga video. :lol:
Jeste,kinez je u pitanju vrvt kinez,xaxa... :D Sve je danas kina i kvalitetnije stvari,realno.
Ovaj modul sto se prodaje uglavnom svuda po oglasima...
Mada nasao sam daljince koji mogu da ucitaju kod sa drugog daljinca pa rake kao zamenski...
Ali videcu jos sta i kako... :D Pomogao je,mada nismo mi imali zajebancije ko ti,ali uradili smo super... :thumbup: :wave: :D
Slika
Mitsubishi Colt 1.3 16V 2001 by Urke

Korisnikov avatar
Urke
Član kluba
Član kluba
Postovi: 266
Pridružio se: Ned Jul 21, 2013 10:11 pm
Lokacija: Barajevo BGD

Re: Daljinski

od Urke » Ned Nov 23, 2014 6:07 pm

Probani ti zamesnki daljinci,ali ipak nisu mogli da kopiraju kod i otpala je ta solucija.
Ali je problem resen,sredjivanjem samih daljinaca tj. tastera da nebudu tako laki za pritiskanje i skracivanje antene modula radi manjeg dometa,jer na daljincima nema potenciometar za smanjivanje istog.
Ali opet ima dosta dobar domet bez obzira sto je antena ocvikarena... :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Slika
Mitsubishi Colt 1.3 16V 2001 by Urke

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Pet Mar 29, 2024 4:32 pm