plin,pritisak ulja
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

plin,pritisak ulja

od vektor » Uto Feb 17, 2015 5:05 pm

imam dva pitanja za nekoga ko se razume u elektroniku,vezano za Eclipse kojeg sam kupio pre par dana.Prvi problem je sto mu na tabli ne radi kazljka za pritisak ulja,pa me interesuje sta moze biti problem,i odakle poceti traziti kvar??? drugi problem je sto ima ugradjen sekvent plin i primetio sam da onog momenta kad prebaci sa benzina na plin,na tabli upali lampicu "engine check",kao da nesto nije u redu i ako sam sve proverio i sve savrseno radi,pa me interesuje,dal je to normalno kod njih kad je plin u pitanju,i ako nije normalno,u cemu je problem??? u napred hvala na odgovorima.....

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: plin,pritisak ulja

od DJ DEX » Uto Feb 17, 2015 8:42 pm

Kod Eklipse davac za ulje se nalazi nisko ispod Alternatora.Vise puta se desavalo da je otkinuta buksna ili slicno.Drugi moguci problem jeste da je davac za pritisak ulja ok i da normalno gasi lampicu za pritisak a da je crko davac za pokazivanje pritiska ,skalu na tabli.Da bi ti bilo jasnije postavicu par slika.
Ovo je davac koji gasi lampicu:
http://www.ninjaperformance.com/images/MD138993.jpg
Ovo je davac za skalu:
http://i.ebayimg.com/00/s/MzAwWDMwMA==/ ... d,!ykE9s7t)+2hBSDBUm0t4Q~~60_35.JPG
ovo je slika gde se oni nalaze na motoru:
http://smg.photobucket.com/user/stagen/ ... 2.jpg.html
Sto se plina tice ne bi trebalo da pali Check kad je na plinu osim ako je lose ustelovan plin.Najverovatnije da registruje siromasnu smesu.Odes kod plinadzije koji je ugradjivao taj plin ili kod nekog plinadzije ko radi taj uredjaj koji ti je na kolima zbog adekvatne plinske dijagnostike.

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

Re: plin,pritisak ulja

od vektor » Sre Feb 18, 2015 7:25 am

sad mi je jasnije i mislim da znam gde se nalaze davaci za ulje,koliko sam skontao na slici,odma kod filtera za ulje,ili gresim? sto se tice lampice za ulje,nju normalno pokaze kad dam kontakt,i ugasi je kad motor upali,ali skala ( satic sa kazaljkom ) ne radi u opste,provericu da nije otkinuta buksna kako si mi rekao.a za plin sam pretpostavio da je tako nesto,auto sam kupio sa vec ugradjenim plinom i tako se ponasao cim je kupljen,trazio vec plinadziju koji mi je ugradjivao ranije plin,al nikako da ga nahvatam kuci :-( a sto se tice potrosnje na plin,iskreno,moguce da je siromasna smesa,sa obzirom na snagu motora,iznenadio me koliko malo plina trosi :D ne prelazi 12l,bez obzira dal je u pitanju gradska ili vangradska voznja.

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: plin,pritisak ulja

od vladimir.ra » Sre Feb 18, 2015 9:37 am

Kako se kaci slika, molim za uputstvo ili link gde to pise ? Hvala.

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: plin,pritisak ulja

od Vlada » Sre Feb 25, 2015 3:15 pm

viewtopic.php?f=4&t=2046

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 1:51 pm