NAJGLUPLJI moguci problem - Eclipse
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

NAJGLUPLJI moguci problem - Eclipse

od vektor » Čet Feb 19, 2015 2:18 am

naj gluplji problem,auto mi se zakljucao sam od sebe dok sam bio van auta,a auto u radu.ishod sve tri bravice razvaljene od nadri majstora,posto sam se nalazio 100km od kuce,u selendri,tako da je opcija rezervnog kljuca otpala,i konstatacija da se eclipse ne moze brzo ukrasti,dok na kraju nisam nasao profesionalca koji je obio auto za manje od minute,i naravno tu uslugu platio 30e.interesuje me zasto se zakljucao sam od sebe,sta uraditi u sledeci put,ako se desi isto,kako ga otkljucati,u slucaju da se isprazni akumulator,jer trenutno mogu da ga zakljucam samo preko daljinskog od centralne???? u glavi imam neko svoje resenje,pa bi mi trebao nacrt gepek bravice i mehanizma kako ona funkcijonise,naravno svi ce shvatiti sta mi je na pameti,i kuda cu uci u auto sledeci put :mrgreen:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: NAJGLUPLJI moguci problem - Eclipse

od DJ DEX » Čet Feb 19, 2015 12:53 pm

Problem ti je napravio alarm.Pokrenuo je centralnu prilikom zatvaranja vrata ili je setovan da se automatski zakljuca dok motor radi.

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: NAJGLUPLJI moguci problem - Eclipse

od vladimir.ra » Čet Feb 19, 2015 1:52 pm

Toga se ja uvek plasim, i kad vozim svoj i kada uzmem tudj auto, jer nista gluplje ne moze da ti se desi.
Zato je drugi kljuc kod mog oca recimo, i ne daj Boze, cimnuo bih njega da dodje da mi otkljuca.
Gore od 30 evrica sto si puko je to sto su razvaljene bravice.
Pozdrav.

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: NAJGLUPLJI moguci problem - Eclipse

od darijailija » Čet Feb 19, 2015 2:12 pm

Kada ostavljam auto u radu a kada nisam u njemu ili otvorim prozor ili skinem sa kljuca daljinsko zakljucavanje... 8-)
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

Re: NAJGLUPLJI moguci problem - Eclipse

od vektor » Čet Feb 19, 2015 8:59 pm

mozda glupo,al sam se osigurao vec danas od takvih gluposti,a pokusacu da pomognem i ostalima,bar onima kojima je bravica gepeka losa i ne radi.naravno,rad je kucna radionica,a kladim se da ni jedan lopov nebi provalio :D prvo sam demontirao ukrasnu plastiku sa unutrasnje strane,pa ukrasnu plastiku sa spoljasnje strane ( plastika koja se nalazi izmedju zadnjih stopova ) kako bih imao slobodan pristup bravici i mehanizmu.zatim sam skinuo bravicu koja se nalazi sa desne strane .sa unutrasnje strane se nalazi mala poluga,duzine oko 20cm koja povezuje bravicu kljuca i mehanizam bravice koji se nalazi na sredini ispod gepek vrata.e sad,tu je i caka,upravo u toj polugi,morao sam napraviti drugu,od celicne zice 3mm.kako je sama bravica kljuca ostecena i bez funkcije,nju sam eliminisao,poluga koju sam napravio je duza od prethodne i umesto malog navoja koji ima stara poluga,na novoj sam napravio kao malo duzu kukicu,koja prolazi kroz rupu gde je nekada stajala bravica kljuca,a dovoljno je dugacka da ne upadne nazad kroz tu rupu.ponovo sve lepo sastavio,a rupu za bravicu na ukrasnoj plastici zatvorio malom konusnom gumicom sa zljebom,tako da ne ulazi voda pri pranju,a gumica se moze vaditi kao cep.znam da je ludo resenje,al u slucaju da ponovo zaboravim da ostavim prozor,ili mi se desi isto,izvadim gumicu,prstom ne mogu povuci polugu ispod plastike,jer je rupa i suvise mala za prst,al zato sa spoljne strane mogu sa bilo kojim kljucem ili srafcigerom da cimnem polugu i otvorim gepek spolja.mozda i nije neko resenje,al je sigurno jeftinije od 30e,i ne moram se ponovo smrzavati 3 sata pored auta dok docekam majstora da ga otvori :D

GrayFire
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 1:17 pm

Re: NAJGLUPLJI moguci problem - Eclipse

od GrayFire » Pon Jul 13, 2015 3:56 pm

Ja se izvinjavam što dižem temu iz mrtvih, ali možda nekome bude koristio ovaj klip :-)
www.youtube.com/watch?v=czdlfNt0KGY

Korisnikov avatar
Cipilenko
Početnik
Početnik
Postovi: 39
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 5:29 pm

Re: NAJGLUPLJI moguci problem - Eclipse

od Cipilenko » Uto Jul 14, 2015 8:33 pm

Zato sam ja otkacio alarm....Najveca glupost na autu...Centralna OK ali alarm... :thumbdown:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Google [Bot] i 2 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 1:23 am