Display putnog racunara Colt 2005
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

balsicp
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 4:22 pm
Lokacija: Beograd

Display putnog racunara Colt 2005

od balsicp » Sre Mar 02, 2016 8:42 pm

Cao svima,
imam problem sa display-em koji pokazuje radio, potrosnju itd. Naime, radio je najnormalnije dok nije krenula zima (ne znam ima li to ikakve veze), prvobitno je poceo da se gasi povrmeno na krace periode da bi vremenom to postajalo sve ucestalije i trajnije. Sada skoro da se i ne pali vise, vrlo retko. Ne znam da li je nesto do samog ekrana ili se negde gubi kontakt iz nekog razloga. Jedan majstor mi rece da je to cest problem kod njih. Da li je jos neko imao ovakvo iskustvo i sta bi moglo biti u pitanju? ...nisu bas jeftini da se menjaju.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Display putnog racunara Colt 2005

od DJ DEX » Sub Mar 05, 2016 11:03 am

Obično je rešenje preletovati kontakte na štampanoj ploči.Može se i zameniti polovnim u slučaju da lemilica ne pomogne.

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Display putnog racunara Colt 2005

od Istok Vranjanac » Sre Jun 01, 2016 11:23 pm

Pitanje za clanove i Dexa; Na mojoj Carimi kada upalim ventilaciju na bordu ne prikazuje nista vec samo jedan preseceni kropir koji je uvek tu kada upalim auto :eh:
a evo i slike http://prntscr.com/bb6xvh
Na netu sav video slike da tu pokazuje u kojem polozaju duva ventilacija a kod mene ne.

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Display putnog racunara Colt 2005

od vladimir.ra » Sre Jun 08, 2016 8:54 am

Pitanje za clanove i Dexa; Na mojoj Carimi kada upalim ventilaciju na bordu ne prikazuje nista vec samo jedan preseceni kropir koji je uvek tu kada upalim auto :eh:
a evo i slike http://prntscr.com/bb6xvh
Na netu sav video slike da tu pokazuje u kojem polozaju duva ventilacija a kod mene ne.
Ovaj "krompir" kako ga ti nazivaš nije ništa drugo nego oznaka za prosečnu vrednost! Ako si dobro primetio, on se pojavljuje samo kada je na displeju prikazana prosečna brzina ili prosečna potrošnja, dok se isti znak gubi kada je u pitanju preostalo km do isteka goriva u rezeorvaru.

Pozdrav.

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Display putnog racunara Colt 2005

od Istok Vranjanac » Sre Jun 08, 2016 11:58 am

Pitanje za clanove i Dexa; Na mojoj Carimi kada upalim ventilaciju na bordu ne prikazuje nista vec samo jedan preseceni kropir koji je uvek tu kada upalim auto :eh:
a evo i slike http://prntscr.com/bb6xvh
Na netu sav video slike da tu pokazuje u kojem polozaju duva ventilacija a kod mene ne.
Ovaj "krompir" kako ga ti nazivaš nije ništa drugo nego oznaka za prosečnu vrednost! Ako si dobro primetio, on se pojavljuje samo kada je na displeju prikazana prosečna brzina ili prosečna potrošnja, dok se isti znak gubi kada je u pitanju preostalo km do isteka goriva u rezeorvaru.

Pozdrav.
Da to sam primetio jos prvog dana kada sam ga kupio ali ipak mislim da taj krompir ili znak samo bespotrebno zauzima mesto na displeju.

Korisnikov avatar
nightwish80
Početnik
Početnik
Postovi: 46
Pridružio se: Uto Nov 03, 2020 12:39 pm
Lokacija: Bg

Re: Display putnog racunara Colt 2005

od nightwish80 » Čet Nov 05, 2020 2:19 pm

Cao svima,
imam problem sa display-em koji pokazuje radio, potrosnju itd. Naime, radio je najnormalnije dok nije krenula zima (ne znam ima li to ikakve veze), prvobitno je poceo da se gasi povrmeno na krace periode da bi vremenom to postajalo sve ucestalije i trajnije. Sada skoro da se i ne pali vise, vrlo retko. Ne znam da li je nesto do samog ekrana ili se negde gubi kontakt iz nekog razloga. Jedan majstor mi rece da je to cest problem kod njih. Da li je jos neko imao ovakvo iskustvo i sta bi moglo biti u pitanju? ...nisu bas jeftini da se menjaju.
Sa slicnim problemom na Colt-u, morao sam da promenim displej.
Problem ide tamo gde kažu: nema problema :ugeek: .

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 1:00 am