Galant 2.0 i MAP senzor
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

DusanSc
Početnik
Početnik
Postovi: 15
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 10:14 am
Lokacija: Loznica

Galant 2.0 i MAP senzor

od DusanSc » Čet Avg 25, 2016 10:57 am

Evo ukratko da izložim moj problem koji se rešava većduže vreme.

U mom Galantu je 2.0 benzinski motor sa 100 kw. Galant je EA_2A a motor ima oznaku 4G63. Ima sekvent plin.

Problem je što ujutru kad ga startujem motor radi izuzetno neravnomerno pa se čak ponekad i ugasi. Obrtaji variraju u sekundi od 1000 pa padnu na 300 i opet do 1000 i opet padnu , i tako sve dok se motor ne zagreje i ne podigne temperaturu za prebacivanje na plin. I na plinu se nastavlja još neko vreme ali manje drastično dok motor ne dođe do radne temperature kad prestane taj problem. Naravno odmah se pali i check engine lampica. Potrošnja plina je pre ovog problema bila oko 11 kombinovane voznje a sada je od 13,5 do 14.

Vožen kod električara koji je sa dijagnostikom utvrdio da je problem MAP senzor. Kada sam zvao radnju da naručim deo rekli su mi da ovaj motor NEMA MAP SENZOR. Interesuje me sada da li ovaj auto ima ili nema taj senzor. Ja se ne razumem mnogo.

Takodje sam promenio klapnu gasa a majstor je rekao da je čistio i protokomer i da on nije problem. Čisćene su i dizne i menjane svećice. Takodje sam danas promenio i prednju lambda sondu. Ima li neko neki savet šta da radim. Da li da menjam majstora ili nešto drugo, ja više ne znam? Svaka pomoć je dobrodošla.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Galant 2.0 i MAP senzor

od DJ DEX » Pet Avg 26, 2016 11:35 am

MAP nema :!:
Ima protokomer koji je osetljiv na plinske detonacije,preosetljiv.Odmah crkne :!:

DusanSc
Početnik
Početnik
Postovi: 15
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 10:14 am
Lokacija: Loznica

Re: Galant 2.0 i MAP senzor

od DusanSc » Pet Avg 26, 2016 4:01 pm

Hvala Dex na odgovoru. Sad se pitam, kako je moguce da mu dva puta prijavljuje gresku MAP senzor ako ga auto nema , pretpostavljam da je problem sto uredjaj za dijagnostiku nije originalan nego neki za vise modela. Mada ovaj momak vazi za dobrog elektricara u Loznici.

Dex, moze li se kako ispitati protokmer ili da krenem odmah u nabavku drugog. Imas li neki savet? Inace ima oznaku e5t08271. Gde bi se mogao nabaviti?

I jos jedno pitanje, da li sam napravio gresku sto sam promenio lambda sondu. Mislio sam da ona pravi problem pa sam u Japan autu po broju sasije uzeo drugu za koju su mi rekli da je univerzalna Denso ali da odgovara za moj motor? Hvala unapred na odgovorima!

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Galant 2.0 i MAP senzor

od DJ DEX » Pet Avg 26, 2016 9:26 pm

Protokomer ne možeš da ispitaš.Morao bi da kačiš osciloskop na njega.Taj protokomer je 4u1 .
Najbolje je da tvoj protokomer probaš na drugom autu da bi bio siguran.

DusanSc
Početnik
Početnik
Postovi: 15
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 10:14 am
Lokacija: Loznica

Re: Galant 2.0 i MAP senzor

od DusanSc » Sub Avg 27, 2016 9:06 am

Hvala Dex, javicu ti se za savete!

DusanSc
Početnik
Početnik
Postovi: 15
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 10:14 am
Lokacija: Loznica

Re: Galant 2.0 i MAP senzor

od DusanSc » Pet Sep 02, 2016 10:50 am

Uvek me nreviralo kada tragajuci za nekim resenjem po netu naidjem na nekog ko ima isti problem i ja sav radostan krenem u iscitavanje da bih na kraju primetio da je tema zamrla bez konacnog odgovora kako je neko resio problem. E zato cu ja sad ukratko reci kako je resen moj problem.

Zahvaljujuci Dex-u ja sam resio probelm koji me mucio mesecima. Dex je predlozio da moj protokomer prebacim na neciji auto koji radi dobro i da vidimo kako ce se ponasati. Jedan dobar momak iz Loznice, a na preporuku Dex-a je doleteo do mog mehanicara sa Carismom 1,8 GDI i mi smo prebacili moj protokomer kod njega. Automatski je auto poceo da varira broj obrtaja motora na leru i da trokira prilikom dodavanja gasa. Sve je trajalo 10 minuta. Znaci riknuo protokomer! Iste sekunde narucim polovan od nekog momka iz Cacka za samo 30 eura!!?? Stigne mi to sutradan i ja odmah prebacim na svoj auto. E sad, sam sam ga prebacivao jer nije neki veliki problem. I upalim auto kad ono isto sranje, trokira varira zajebava.... ja popizdim i vec da sve oteram u tri lepe i krenem da pokupim alat ispod haube kad tamo- ja zaboravio da utaknem kabal u protokomer :shock: . Naravno utaknem kabal i ponovo startujem masinu.... Imao sam utisak da će poleteti! Naravno odmah ugasi check engine lampicu i motor prede kao u najboljim danima. Provozam ga malko, ide kao nevreme!

Eto tako, u medjuvremenu sam promenio i Lambda sondu, jebem li ga dal je trebalo ali sad bar imam sredjen i izduv.

Neizmerno hvala Dex-u i Cogi koji je dosao svojom Carismom. Momci, imate pice kad god ste u Loznici i raspolozeni!!!

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Galant 2.0 i MAP senzor

od vladimir.ra » Pet Sep 02, 2016 1:02 pm

Uvek me nreviralo kada tragajuci za nekim resenjem po netu naidjem na nekog ko ima isti problem i ja sav radostan krenem u iscitavanje da bih na kraju primetio da je tema zamrla bez konacnog odgovora kako je neko resio problem. E zato cu ja sad ukratko reci kako je resen moj problem.

Zahvaljujuci Dex-u ja sam resio probelm koji me mucio mesecima. Dex je predlozio da moj protokomer prebacim na neciji auto koji radi dobro i da vidimo kako ce se ponasati. Jedan dobar momak iz Loznice, a na preporuku Dex-a je doleteo do mog mehanicara sa Carismom 1,8 GDI i mi smo prebacili moj protokomer kod njega. Automatski je auto poceo da varira broj obrtaja motora na leru i da trokira prilikom dodavanja gasa. Sve je trajalo 10 minuta. Znaci riknuo protokomer! Iste sekunde narucim polovan od nekog momka iz Cacka za samo 30 eura!!?? Stigne mi to sutradan i ja odmah prebacim na svoj auto. E sad, sam sam ga prebacivao jer nije neki veliki problem. I upalim auto kad ono isto sranje, trokira varira zajebava.... ja popizdim i vec da sve oteram u tri lepe i krenem da pokupim alat ispod haube kad tamo- ja zaboravio da utaknem kabal u protokomer :shock: . Naravno utaknem kabal i ponovo startujem masinu.... Imao sam utisak da će poleteti! Naravno odmah ugasi check engine lampicu i motor prede kao u najboljim danima. Provozam ga malko, ide kao nevreme!

Eto tako, u medjuvremenu sam promenio i Lambda sondu, jebem li ga dal je trebalo ali sad bar imam sredjen i izduv.

Neizmerno hvala Dex-u i Cogi koji je dosao svojom Carismom. Momci, imate pice kad god ste u Loznici i raspolozeni!!!
Lepa priča, još lepši kraj !!!

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Galant 2.0 i MAP senzor

od cikabrka » Sub Sep 03, 2016 11:45 am

I ja sam skoro imao problema sa mojim Galantom i pomogao mi naravno Dex :) ! evo i ja da kazem da i od mene ima pice ali kad bude u Valjevu ili okolini ! pozz

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Galant 2.0 i MAP senzor

od DJ DEX » Sub Sep 03, 2016 2:43 pm

:mrgreen: :ugeek: :angel: :oops:

DusanSc
Početnik
Početnik
Postovi: 15
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 10:14 am
Lokacija: Loznica

Re: Galant 2.0 i MAP senzor

od DusanSc » Pon Sep 19, 2016 1:01 pm

I ja sam skoro imao problema sa mojim Galantom i pomogao mi naravno Dex :) ! evo i ja da kazem da i od mene ima pice ali kad bude u Valjevu ili okolini ! pozz
Pa opštepoznato je da je Valjevo okolina Loznice, znači pijemo svi na pola puta u Osečini :)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Pet Mar 29, 2024 11:33 am