Carisma, displej nestalo osvetljenje
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

SPjano
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 9:07 pm

Carisma, displej nestalo osvetljenje

od SPjano » Sub Nov 19, 2016 6:11 pm

Zdravo svima,

U pitanju je Carisma 1.9 Did iz 2000.god, desilo mi se u toku vožnje da je osvetljenje displeja nestalo i posle toga se više nije pojavilo. Svi podaci na displeju su tačni i jasno vidljivi po danu.
Proverio sam osigurače u kabini, blizu ručke za otvaranje haube, kao i one ispod haube, svi su ispravni i na automobilu sve ostalo radi...

Ovo me nateralo da poverujem da su sijalice u pitanju. tako da sam ih kupio u Lav autu, međutim kada sam krenuo da skidam onaj poklopac iznad displeja plastika je počela da puca tako da sam odustao.

Inače, pogledao sam na facebook stranici kako je DJ DEX postavljao LED traku na Space Star- u, i olako poverovao da je isti princip skidanja plastike na Carismi. Ima li neko savet, šta bi moglo biti u pitanju i kako da rešim problem? Savet oko skidanja plastike oko displeja je takođe dobrodošao.

Unapred hvala :thumbup: ,
Srdjan

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Carisma, displej nestalo osvetljenje

od DJ DEX » Sub Nov 19, 2016 7:16 pm

Moguce da je crkla sijalica stim da je ranije vec crkla jedna.Pozadinsko osvetljenje displeja su 2 sijalice.Što se zamene tiče princip je isti kao što si gledao na Fb ali je kod Karizme malo komplikovanije za skidanje.Kombinacija šrafova i žabica a kreće se odozdo od piksle pa na gore kolko se sećam.Na kraju se plastika ok displeja počupa ali i ona je krta pa dešava da pukne ako se vuče u pogrešnom smeru.Uglavnom mora se pažljivo raditi ili će super lepak morati da pomaže.

SPjano
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 9:07 pm

Re: Carisma, displej nestalo osvetljenje

od SPjano » Uto Apr 18, 2017 12:17 pm

Moguce da je crkla sijalica stim da je ranije vec crkla jedna.Pozadinsko osvetljenje displeja su 2 sijalice.Što se zamene tiče princip je isti kao što si gledao na Fb ali je kod Karizme malo komplikovanije za skidanje.Kombinacija šrafova i žabica a kreće se odozdo od piksle pa na gore kolko se sećam.Na kraju se plastika ok displeja počupa ali i ona je krta pa dešava da pukne ako se vuče u pogrešnom smeru.Uglavnom mora se pažljivo raditi ili će super lepak morati da pomaže.
DEX hvala na odgovoru i ujedno izvinjenje na mom kašnjenju.
Došlo je lepše vreme i konačno sam smogao snage da zamenim ove sijalice. Možda nekome bude od značaja, pronašao sam forum namenjen samo Mitsubishi Carismi a tamo i uputstva kako se dolazi korak po korak do centralnog displeja, odnosno sijalica.

link: http://carisma-club.su/index.php?showtopic=217
snimak sa Youtube- a: https://www.youtube.com/watch?v=zAFMCnw_3bw

I još jedna napomena, moj centralni displej je imao 3 sijalice, tako da nije loše kupiti poneku više :)

Pozdrav!

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 12:57 pm