Carisma - sijalice na konzoli
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Korisnikov avatar
Marcioni
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Maj 14, 2016 1:55 pm

Carisma - sijalice na konzoli

od Marcioni » Sre Okt 25, 2017 2:04 pm

Postovani forumasi,
pregorele su mi neke sijalice na konzoli i to one gde se ukljucuje klima,
ventilator i podesava temperatura. Ja skinem jednu staru i pocnem da
trazim i to bezuspesno. One su bas male i cini mi se da idu zajedno sa
plastikom koja ih drzi. Ako neko zna gde mogu da ih narucim ili tacno
koji je tip neka javi. I jos jedno pitanje: da li mogu da se zamene u LED
varijanti?

Korisnikov avatar
chetka
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 5:49 pm
Lokacija: Kumodraž

Re: Carisma - sijalice na konzoli

od chetka » Sre Okt 25, 2017 9:19 pm

A možeš li da ih slikaš? Jel' su možda ovakve:

Slika

Ako jesu, to su klasične T5 sijalice, ima ih po prodanicama autodelova i koštaju oko 10 din komad. Ima i LED varijanta, nešto su skuplje, možda 30-40din komad:

Slika

Ako nisu te, nego one još manje, sa dugačkim kontaktima koje se namotavaju na plastični nosač (kao u prekidačima starijih Coltova i Lancera), onda ih imaš ovde:

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/ele ... /index.php
Galant EA V6-24

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Carisma - sijalice na konzoli

od vladimir.ra » Čet Okt 26, 2017 8:48 am

I meni su neke sijalice problem, ali cini mi se da mi nisu prigorele nego imaju slab kontakt jer po nekada rade a po nekada ne!
I displej mi prekida pa ne pokazuje jasno slova i cifre...
Slikacu kad budem imao vremena da pokazem pa mi mozda neko i pomogne oko ovoga. Ume da me nervira kad god me neko pita u autu!

Da li neko zna kako da popravim polugu brisaca jer mi od nedavno ne radi ona prva pozicija kojom ukljucujes brisace da rade po brznama?

Korisnikov avatar
Marcioni
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Maj 14, 2016 1:55 pm

Re: Carisma - sijalice na konzoli

od Marcioni » Čet Okt 26, 2017 7:42 pm

Saznao sam koje su. To su sijalice T3.

http://autofashion.rs/proizvodi/led-sij ... ent-tablu/

@vladimir.ra
Mislim da polovna poluga brisaca kosta oko 1500 din. Lakse ti je da zamenis celu nego da gubis vreme oko popravke.

Korisnikov avatar
chetka
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 5:49 pm
Lokacija: Kumodraž

Re: Carisma - sijalice na konzoli

od chetka » Čet Okt 26, 2017 9:55 pm

@Marcioni
To su ove koje sam naveo na kraju, sam možeš da namotaš kontakte oko plastike, ali ni ta LED varijanta nije skupa. Proveri samo da li će biti dovoljno jake, jer te pojedinačlne ledice jako slabo svetle u tablama.

@Vlada
To sa displejem, naročito ako se samo povremeno javlja je garantovano hladan lem na kontaktima. Isti problem sam imao sa satom u Galantu, ne vide se cifre lepo, nego neke su prikazane delimično, neke nisu uopšte. Minijaturne pukotine na vodovima koji vode ka displeju uspeo sam da vidim tek pod lupom, inače je sve delovalo OK. Dešava se to posle dosta godina rada i mehaničko/termičkih naprezanja lemnih spojeva, ništa neobično, a popravlja se vrlo lako - kap svežeg kalaja i sve bude kako treba. :)
Galant EA V6-24

Korisnikov avatar
Marcioni
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Maj 14, 2016 1:55 pm

Re: Carisma - sijalice na konzoli

od Marcioni » Sub Okt 28, 2017 1:39 pm

@chetka
U pravu si, kada sam bolje pogledao, vidi se da zica moze da se namota oko plastike. Ja sam prvo pokusao da
odvojim sijalicu od plastike, ali nije moglo. Jedino sto u LED varijanti moze u drugoj boji.

Da li si mozda menjao sijalice na CD-radiu? Ja sam hteo da vidim koje su u pitanju, ali izgleda da su zalemljene.

Korisnikov avatar
chetka
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 5:49 pm
Lokacija: Kumodraž

Re: Carisma - sijalice na konzoli

od chetka » Ned Okt 29, 2017 12:07 am

Nisam se igrao ni sa jednim fabričkim Mitsu radiom, ali jesam sa Kenwoodima, JVC i Pioneerima. Ledice su uvek SMD tipa i moguće ih je zameniti, ali sumnjam da ćeš naći išta što je približno kvalitetno kao fabričko + je to jako pipav posao. Neki put je i teže skinuti fabričke, a ne oštetiti vodove na štampanoj ploči.
Ne znam kako tačno izgleda tvoj radio, ali možda možeš da postigneš željeni efekat ako nekom folijom u boji maskiraš iznutra određene tastere ili druge delove kroz koje prolazi svetlost. Čak bi i bojenje moglo da pomogne, ima Motip farba za sijalice u raznim bojama. Četkica je kao ženski lak za nokte i prozirna je kad se ofarba. Ja nešto nisam bio zadovoljan njima, jer na klasičnim sijalicama od 5W brzo ispuca i otpadne. Na LED bi sigurno bilo bolje stanje, jer se one zagrevaju daleko manje od klasičnih sijalica.
Galant EA V6-24

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Uto Mar 19, 2024 12:21 pm