carisma 2003, problem sa pozicijama napred
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Korisnikov avatar
CHuPa
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Apr 30, 2015 3:40 pm
Lokacija: Beograd

carisma 2003, problem sa pozicijama napred

od CHuPa » Sre Nov 22, 2017 10:54 am

Dobar dan,

Drugar je pre nego što je auto došao kod mene, ugradio neke LED pozicije napred, verovatno su kinezi koje ne rade neko vreme, tipa 3 meseca. Kako mi auto treba svaki dan, a uskoro ide na tehnički pregled radi registracije nove, potrebne su mi sledeće informacije:

Da li neko zna kako se skida pozicija, jer sam kao konj slomio kontakte na fasungu (ako je to fasung ili je telo same LED sijalice) ?
Da li mora ceo far da se skida ?
Ima li neko da radi ovo kao servisnu uslugu ?

Menjao sam samostalno sijalice za oborena/duga svetla to mi nije problem, ali za ovo nisam dovoljno pametan, odnosno spretan (debeli prstići) .Carisma 1.9 DID 2003. godište.


Hvala unapred
Čupa
Baby, i'm back, kicking and hitting once again. No fever, no wounds, small puncture below shoulder, bad cough and that's that. Still crazy old fart...... so love you guys.

Korisnikov avatar
chetka
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 5:49 pm
Lokacija: Kumodraž

Re: carisma 2003, problem sa pozicijama napred

od chetka » Sre Nov 22, 2017 11:18 pm

Trebalo bi da su u pitanju klasične bajonet sijalice za poziciju. Njih iz ležišta vadiš blagim pritiskom nadole i okretom od 90° stepeni ulevo. A sam metalni nosač sa ležištem, ako je isti kao na Colt/Lancer/Galant modelima, vadi se tako što se stisne istovremeno sa obe strane (malo jače) i samo povuče unazad. Ako možeš, slikaj, pa ćemo videti.
Galant EA V6-24

Korisnikov avatar
CHuPa
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Apr 30, 2015 3:40 pm
Lokacija: Beograd

Re: carisma 2003, problem sa pozicijama napred

od CHuPa » Ned Nov 26, 2017 4:58 pm

probaću ujutro po svetlu, nema više dnevne svetlosti sada.

hvala
Baby, i'm back, kicking and hitting once again. No fever, no wounds, small puncture below shoulder, bad cough and that's that. Still crazy old fart...... so love you guys.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Uto Mar 19, 2024 9:39 am