Gasi se
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Gasi se

od Istok Vranjanac » Pet Apr 06, 2018 10:20 pm

Ajde da opisem i ja moj problem sa mojom Carismom 1,6 2003 godiste. Sve je pocelo pre dva meseca, u voznji je poceo da se gasi kada se motor malo ugreje, taman kada prebaci na plin i upali se cek engine lampica. Naravno ja sam taj kvar svaljivao na los plin i resavao ga otkacivanjem kleme, tacnije resetom kompa, ali i da napomenem da je obrtaje u tim sutuacijama dosta drzao nisko dok se ne ugasi. Medjutim sada je poceo i drugi problem, nakon voznje, relativno kratke od nekih tri kilometera ugasim auto i prilikom ponovnog plajenja on upali ali se posle 2 sekunde ugasi i tako jedno pet pua i vise. Kada upali, upali se i cek engine lamica koju opet resetujem i auto radi normalno jedno dve nedelje nakon cega se javi opet ovaj problem. Sumnjam na senzor radilice ili neki drugi senzor koji mu pravi problem. Da naglasim da se isto ponasa i na benzin i na plinu. Ako je neko imao slicnih problema ili zna o cemu se radi neka pise ovde.

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Gasi se

od cikabrka » Sre Apr 11, 2018 12:45 am

Imao ja slicnih, da ne kazem istih problema sa mojim Galantom, gasio se iz cista mira, sve cesce i cesce, cak i u sred grada, na kraju ga upalim radi 3 sekunde i ugasi se. Kod mene bio problem senzor bregaste, zamenio i pici bez problema, proveri prvo to.

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Gasi se

od Istok Vranjanac » Ned Apr 22, 2018 12:13 am

Cisto da javim, nista nisam menjao jer auto evo vec druga nedelha kako radi normalno.

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Gasi se

od Istok Vranjanac » Uto Jul 03, 2018 12:05 am

Evo ga opet zeza, sutra narucujem senzor bregaste i javicu sta je bilo.
Nisam ga vozio dva dana i corak, nikako da odrzi gas, radi dve sekunde i ugasi se.Probao posle sat vremena i radi normalno, stim sto mi gori cek engine lampica.

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Gasi se

od cikabrka » Pet Jul 06, 2018 7:14 pm

Pa tako je i meni bilo, radi 3 sekunde i upali se Check engine, i cim se upali, onog dela sekunde se ugasi auto. Savet koji sam dobio od nekog Djola iz Zemuna je da je bolje da kupim polovan original nego novi deo, ali kasno macak, ja vec kupio novi i nije ni on mogao da mi resi problem pa sam imao dupli trosak :crazy:

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Gasi se

od Istok Vranjanac » Uto Avg 14, 2018 10:44 pm

Napisacu malo duzi post. Nakon povratka sa letovanja vozeci po nasoj bivsoj repluci Makedoniji i bratskoj Grckoj, vesto izbegavajuci pozare, vratih se u svoju voljenu Srbiju, prezadovoljan svojom micikom zbog udobno i bezbednog putovanja ali i mizerne potrosnje. Ali uvek postoji neki djavo koji cuci ispod haube koji ti neda mira a narocito posle bezbriznog odmora.
Moj stari problem sa senzorom bregaste opet je pokazao sve svoje bezobrazne ideje u vidu nepaljelja auta kada bas kisa padne a padala je u Vranju ovih dana kao nikada pre. Naravno resio sam da promenim i to cudo i ako je menjano i to onim aftermarterskim ili zamenskim kako ih zovu.Ali kako sam ljubopitljiv po prirodi i meni neki djavo neda mira kao i mojem miciki, okrenem broj i pozovem naseg uvazenog clana, doktora za japanska vozila i pre svega iskrenog i postenog Dexa. Nakon kraceg pa malo duzeg razgovora lepo meni nas dr.Dex objasni da je polovni original bolja opcija nego li neka italijanska zamenska sranja, koja cuce na nekoj polici i cekaju nas neiskusne da ih ugradimo u nase micike i tako i sebi i miciki zadamo glavobolju. Naravno dr.Dex je okrenuo br.telefona svog prijatelja i pronasao mi deo u roku od odmah za 10e jeftinije nego li sto su meni nudili. Deo je stigao dok sam ja bio na poslu a zena u kuhinji pripremajuci dorucak za cerkicu i dzukca koji je nas clan porodice.
Senzor sam zamenio pre sat vremena i auto od nekadasnjih 200-300 obrtaja koje je jedva odrzavao, sada drzi na 800-900 bez mrdanja skazaljka na dole sa upljenom klimom i bez stucanja. Zahvalio bi se nasem dr.Dexu za ukazanu pomoc, nesebicno delenje znanja i iskustva bez ikakve maateerijalne koristi. Po meni nas dr.Dex zasluzuje mnogo vise nego li sto je samo clan ovog foruma jer ga samo i on odrzava, mislim na sajt i forum, jer da nije njega ovde bi ljudi svracali samo da citaju oglase i nista vise od toga.
Jos jednom hvala dr.Dex

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Gasi se

od cikabrka » Sre Avg 15, 2018 4:48 pm

Dobro je kad si resio stvar :clap: I meni Dex pomogao i obecah coveku pivu ali kad se vidimo ili ako me put navede prema njemu, i sudeci po zahvalnicama bar ovih ljudi sa foruma taj covek ima cirka punog Tamica piva gratis :D

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Gasi se

od DJ DEX » Čet Avg 16, 2018 11:51 am

Volim ja i pun Tamic piva,taman bi napravio Oktobar fest u Vinci,al ponekad nije satisfakcija samo u materijalnom.Treba biti i duhovno ispunjen.
Mora od neceg i da se zivi :mrgreen:
Hvala na lepim recima :thumbup:

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Gasi se

od cikabrka » Čet Avg 16, 2018 8:46 pm

Tako je Dexe, mora i prasence neko da se okrene uz svu tu pivu.... :clap:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Uto Mar 19, 2024 9:00 am