pomoc oko razvodnika-bombine
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Korisnikov avatar
extreme
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 11:07 pm
Lokacija: Petrovac na Mlavi

pomoc oko razvodnika-bombine

od extreme » Uto Maj 17, 2011 2:19 am

u pitanju je mitsubishi colt 93god.1600ccm 16v glxi. problem se javio pri voznji auto se ugasio i posle par verglanja je upalio i vozio sam ga stotinak metra i ugasio se odslepao sam ga kuci i sutradan je dosao majstor da pogleda i konstantovao je da je bombina a ona se nalazi u razvodniku ispod komutatora i rekao mi je da je bombina u primarnom spoju sto mi je on odgovorio da je tesko naci bombinu i rekao mi je da nabavim ceo razvodnik pa vas molim ako neko ima iskustva da mi kaze kakve su sanse da nabavim taj razvodnik jer sam dosta oglasa zvao i ni jedan nema oznaku kao moj stime se plasim da ne kupim pogresno i da nepasuje i hteo bi da vas pitam ako nenadjem njegov original -polovan dali postoji mogucnost da pase sa drugog auta a da nije ista marka jedan lik mi rekao da nije siguran misli da se podudara od floride efi.... :wtf: mada ipak bi to prepustio vama da mi vi pomognete hvala svima od srca.....pozdrav moji japanci.... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
*****Extreme*****

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: pomoc oko razvodnika-bombine

od DJ DEX » Uto Maj 17, 2011 9:49 pm

Najcesce crkava komutator u razvodniku tesko da je bobina Miljenko.Salim se moze se naci razvodnik malo teze al boze moj ipak je to Micko nije space shutle.Od Floride definitivno ne odgovara.I naravno pomoci cemo ti al moraces da das casnu "pionirsku" rec da ces se druziti i biti aktivan ucesnik okupljanja i ostalih dogadjaja u klubu.Pozdrav

Korisnikov avatar
extreme
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 11:07 pm
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: pomoc oko razvodnika-bombine

od extreme » Uto Maj 17, 2011 11:19 pm

DJ DEX naravno da hocu biti aktivan i pre sam trazio mitsubishi forum ali uzalud je bilo a ovaj sam nasao preko drigog sajta drago mi je sto sam nasao ne samo zbog pomoci nego i zbog druzenja ..... ovako stoji stvar majstor mi ispitao i rekao da je bombina u primarnom spoju a nemoze da ispita struju dali dobiva od komutatora :thumbdown: jer je sve to spakovano u razvodniku e sada mi je problem kako da to otkrijem jer sam nasao bombinu i komutator bez razvodnika sto meni i odgovara covek hoce da mi proda bombinu ako je ona u pitanju ili komtator jedina razlika je u ceni da ne kupim jedno a da nije to nego je ono a covek mi salje iz bg. **brzim konjima-kurirskom sluzbom**sala malo** znaci na dzek od komutatora dolazi struja e sada pitanje dali on prenosi u bombinu, i na dzek od bombine isto dolazi struja da za bombinu kao sto sam vam rekao da je u primarnom spoju a da komutator nezna da ispita :oops: ako mozete svaki savet je dobrodosao *****Japanac je Japanac***** :thumbup:
*****Extreme*****

Korisnikov avatar
extreme
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 11:07 pm
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: pomoc oko razvodnika-bombine

od extreme » Ned Maj 29, 2011 4:28 pm

:wave: :( :(
*****Extreme*****

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: pomoc oko razvodnika-bombine

od DJ DEX » Pon Maj 30, 2011 8:40 am

Vidi u 90% slucajeva crkava komutator i najcesci uzroci su losi kablovi ili svecice pa bobina ne moze da "posalje varnicu"do svecice a bobina kako je spakovana u samom razvodniku ta varnica preskoci na komutator i ubije ga visoki napon.Druga stvar i taj ko hoce posebno da ti proda jedno ili drugo kako znas da je ispravno to sto ti salje.Dosad niko polovan ispravan razvodnik nije hteo da rastura vec prodavao samo komplet.Ako me pitas za savet uvek bih pre bio za ceo razvodnik i obavezno zameniti kapu,ruku,kablove i svecice.

Korisnikov avatar
Witch
Standardan član
Standardan član
Postovi: 73
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 12:44 am
Lokacija: Bg

Re: pomoc oko razvodnika-bombine

od Witch » Čet Jun 02, 2011 11:04 am

ja iskreno ne vidim zašto bi kupovao ceo razvodnik ako si siguran da je samo bobina I meni su pre skoro godinu i po nudili kombinaciju da rasture pa da zamene jedno ili drugo (nudili su mi bobinu polovnu ili novu ili komutator-polovan), ispostavilo se da je bila bobina pa je zamenjena i dan danas radi bez ikakvih problema a koštalo me je duplo manje nego da kupujem ceo razvodnik. Isto tako ne vidim razlog da ti neko pošalje neispravnu bobinu :wtf: . Ako je neki prevarant u pitanju onda može da ti pošalje i neispravan razvodnik, zar ne? :problem:
* lancer CB4W 1995 * space star DG1A 2001 * colt CJ4A 2002 *

Korisnikov avatar
extreme
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 11:07 pm
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: pomoc oko razvodnika-bombine

od extreme » Sre Jun 15, 2011 2:27 am

u pravu si ti prijatelju jer u mom kraju nema dobrih autoelektricara pa su mi napamet rekli bombina i meni je delovalo to nesigurno da ne nekosta duplo a za polovnu bombinu mi trazili 70 eura a komutator 100eura polovno... ali sreca danas sam kupio u pozarevcu kod lika ceo razvodnik kompletan jedino nije se slagao moj stari dzek na razvodnik pa sam sekao moj stari dzek i stavio original sto je bio na bombini ispratio zice i sve ok je upalio iz prve a niko nije smeo da mi preveze kablove pa cak sam bio i kod dobrog elektricara da ga pitam cisto za savet on mi je rekao da sam kupio od prevaranata bilo mu je krivo sto mi on nije doneo iz nemacke jer treba da ide krajem nedelje i kaze to je sada posao moze opet da ti izgori a sto je jos gore moze i komp da izgori doslepaj ga sutra pa da vidimo sta mozemo da uradimo cista navlakusa ja se vratim kuci isecem moj dzek prevezem dzek drugi sto mi je covek dao za svaki slucaj i auto je upalio extra radi razvodnik je od MITSUBISHI LANSER 99GOD covek ima preko dvesta vozila sve stranci kompletni i nekomplettni i ima prodavnicu hovih delova tako prijatelji moji ako vam treba pomoc javite se da vam dam broj telefona veliki pozdrav za sve :clap: :clap: :clap: *****japanac je japanac*****
*****Extreme*****

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: pomoc oko razvodnika-bombine

od DJ DEX » Sre Jun 15, 2011 1:19 pm

Verovatno si bio kod VLADE u Pozarevcu!Al kao sto ti rekoh na pocetku ceo razvodnik je najbolja varijanta :thumbup: Jedino sto si to utvrdio malo tezim putem.Pozdrav

Korisnikov avatar
Witch
Standardan član
Standardan član
Postovi: 73
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 12:44 am
Lokacija: Bg

Re: pomoc oko razvodnika-bombine

od Witch » Sre Jun 15, 2011 1:42 pm

:shock: 70€ polovna bobina, 100€ polovan komutator. Ne znam da li ima u radnjama nova za 1.6 16V '93 ali ja sam moju bobinu (1.5 12V '91) platila 4.000 din. Doduše treba i imati nekoga ko ume da ti konstatuje kvar, da ne kupuješ napamet a i da ume da ti spakuje razvodnik, a ako toliko manjka električara u tvom kraju (što je očigledno slučaj čim nisu hteli da ti prevežu džek) onda to ume da bude problem. Važno da colt ponovo ide na spostveni pogon :)
* lancer CB4W 1995 * space star DG1A 2001 * colt CJ4A 2002 *

Korisnikov avatar
extreme
Početnik
Početnik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 11:07 pm
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: pomoc oko razvodnika-bombine

od extreme » Čet Jun 16, 2011 3:05 am

da jesam kod vlade kupio i prezadovoljan sam covek je fer i korektan a i nije mi mnogo naplatio smesno na razliku koliko mi trazili za posebno da kupim napisao sam vam a ceo razvodnik me kostao 115eur.po meni dosta isplativije **Sa moje strane sve preporuke kod Vlade za sada mi deluje po meni ok sa cenama a za ubuduce videcemo ali nedaj boze da nam treba pozzzzzzzzzzz prijatelji :clap: :D
:shock: 70€ polovna bobina, 100€ polovan komutator. Ne znam da li ima u radnjama nova za 1.6 16V '93 ali ja sam moju bobinu (1.5 12V '91) platila 4.000 din. Doduše treba i imati nekoga ko ume da ti konstatuje kvar, da ne kupuješ napamet a i da ume da ti spakuje razvodnik, a ako toliko manjka električara u tvom kraju (što je očigledno slučaj čim nisu hteli da ti prevežu džek) onda to ume da bude problem. Važno da colt ponovo ide na spostveni pogon :)
u pravu si Witch nema nikakvih majstora u mom kraju ali resio sam i to hvala bogu hehehe taman su me zaboravili malo po gradu ali eto me opet hehe radi kolt ko sat kao nekad pozdravvvvvv
Poslednja izmena od Nino u Čet Jun 16, 2011 1:00 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom u kratkom vremenskom intervalu, koristi opciju "edit"
*****Extreme*****

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 6:49 am