ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help!
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Korisnikov avatar
she
Početnik
Početnik
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Jul 19, 2011 5:01 pm
Lokacija: Novi Sad

ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help!

od she » Uto Jul 19, 2011 5:27 pm

Evo ovako.

1.Mitsubishi Colt 1.6/Mirage 2002 je u pitanju. Auto fercera sjajno, no... Ni jedna ga dijagnostika ne ocitava. Neverovatno.Sta je problem? I gde to resiti?

2.Otkada je u mom posedu s vremena na vreme se pali check engine lampica i to kada upalim klimu. Prvo sam mislila da je gorivo, promenim pumpu na kojoj sipam prosle jeseni i lampica se iskljucila. I sve bilo ok do leta, ali kad se klima nakaci samo se upali lampica i stoji tako. Ono sto mogu da zamerim jeste da gusi pri klimi u odredjenim momentima, a bez klime gusi ponekad kad usporim u 2-oj brzini. Verovatno nekom od vas znaci ta informacija. Ja se ne razumem. Sve sto znam je zato sto ispitujem majstore dok rade pa se upoznajem sa mojom bebicom i uopste sa automobilima, valja znati i to.
Sve je uredu, svecice, dizne ciste ko suza, sonde bi trebalo da su ok, ali eto ne moze da se ocita pa ne mogu da proverim.
Tako da pomozite ako ikako mozete. Trebalo bi na put uskoro s njim, nije neka frka radi on sjajno, ali volim da je sve ok.

Hvala unapred

She

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help

od TRIO_driver » Uto Jul 19, 2011 11:21 pm

Gde si isla na dijagnostiku?
Slika

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help

od DJ DEX » Sre Jul 20, 2011 12:11 am

Mislim da su istrazitelji radili u pogresnom smeru :arrow: Dijagnostika za tvoj problem nije preko potrebna.A vrlo interesantna stvar je da se auto gusi ponekad sa i bez klime.
Imam par pitanja:
1.Da li ti se pri ukljucenju klime smanji broj obrtaja ili na koliko obrtaja radi auto kad je klima ON?
2.Kolko je presao auto?
3.Da li je nesto radjeno oko klime dopuna freona itd?
4.Ko ti je radio auto do sad neki ili MTSUBISHI majstor?

Korisnikov avatar
she
Početnik
Početnik
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Jul 19, 2011 5:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help

od she » Sre Jul 20, 2011 8:44 am

Gde si isla na dijagnostiku?
Isla sam na dijagnostiku svuda po NS, prvo kod svih nasih proverenih i sjajnih majstora za japance, sve ih znas. Videla sam trio motors pa i pretpostavljam ko si :)
Kasnije su me oni poslali kod drugih itd... ali ga niko ne cita.
telep sam obisla s dijagnostikom uzduz i popreko, isla i do Kamenice, ali bez uspeha. Tako da ako imas jos neku preporuku gde bi to moglo da se proveri slobodno preporuci.

Hvala i pozdrav!

Korisnikov avatar
she
Početnik
Početnik
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Jul 19, 2011 5:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help

od she » Sre Jul 20, 2011 8:49 am

Mislim da su istrazitelji radili u pogresnom smeru :arrow: Dijagnostika za tvoj problem nije preko potrebna.A vrlo interesantna stvar je da se auto gusi ponekad sa i bez klime.
Imam par pitanja:
1.Da li ti se pri ukljucenju klime smanji broj obrtaja ili na koliko obrtaja radi auto kad je klima ON?
2.Kolko je presao auto?
3.Da li je nesto radjeno oko klime dopuna freona itd?
4.Ko ti je radio auto do sad neki ili MTSUBISHI majstor?

Evo ovako

1. za obrtaje ne znam tacno, cimacu ga danas pa cu proveriti i tacno ti reci
2. presao oko 140 000
3. nije radjena dopuna freona, samo menjan filter i 'ladi dobro
4. auto mi rade iskljucivo majstori za japance (i mehanika i elektro), provereni i odlicni, vec godinama.

Eto toliko za sad...
Ostajemo u kontaktu

She :wave:


dodatak>
evo obrtaji
u leru 900, kad ukljucim klimu (ler) padne na 700
u voznji recimo padnu obrtaji otprlike 7-8% kad ukljucim klimu
:crazy:

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help

od TRIO_driver » Sre Jul 20, 2011 12:38 pm

Hm, onda jedino sto bi moglo da ga ocita je originalna dijagnostika, koju nema niko u Novom Sadu, samo Inoto i Japanauto u Beogradu..

E, sad, jel tvoj Colt ili Mirage?Znam ja da je to izvorno isto, ali i npr. imas Galant USA i Galant EU 96-2002, pa se dobrano razlikuju, iako su izvorno isti..
Slika

Korisnikov avatar
she
Početnik
Početnik
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Jul 19, 2011 5:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help

od she » Sre Jul 20, 2011 1:42 pm

Hm, onda jedino sto bi moglo da ga ocita je originalna dijagnostika, koju nema niko u Novom Sadu, samo Inoto i Japanauto u Beogradu..

E, sad, jel tvoj Colt ili Mirage?Znam ja da je to izvorno isto, ali i npr. imas Galant USA i Galant EU 96-2002, pa se dobrano razlikuju, iako su izvorno isti..
za dijagnostiku sam i pretpostavila da bi trebalo da odem do BG, odrace me znam, al sta sad...
a zbunio si me sad sam ovim colt/mirage/galant... nista mi drugo dodatno ne pise u specifikacijama samo colt 1.6 2002.god. uvezen iz Italije (ako ti nesto znaci taj info)...

Korisnikov avatar
Witch
Standardan član
Standardan član
Postovi: 73
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 12:44 am
Lokacija: Bg

Re: ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help

od Witch » Sre Jul 20, 2011 2:04 pm

A možda je samo glupa lambda sonda, meni se povremeno pali na space staru, u poslednje vreme sve češće i češće, i već počinje da me nervira. Mirage je drugi naziv za colta (uglavnom USA, mada su oni naziv mirage koristili i za lancera). Razlike postoje i to ne samo na oko, moj mirage ima drugačiji komp od "domaćih" koltova a i trap mu je bio drugačiji....
* lancer CB4W 1995 * space star DG1A 2001 * colt CJ4A 2002 *

Korisnikov avatar
she
Početnik
Početnik
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Jul 19, 2011 5:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help

od she » Sre Jul 20, 2011 2:08 pm

A možda je samo glupa lambda sonda, meni se povremeno pali na space staru, u poslednje vreme sve češće i češće, i već počinje da me nervira. Mirage je drugi naziv za colta (uglavnom USA, mada su oni naziv mirage koristili i za lancera). Razlike postoje i to ne samo na oko, moj mirage ima drugačiji komp od "domaćih" koltova a i trap mu je bio drugačiji....
Da lambda, i ja kontam, al ne mogu proveriti za sigurno pa me to sad jede. Moj coltic je hatchback sa spojlerima mnogo sladak mali i ocigledno ima drugaciji komp.

Korisnikov avatar
Witch
Standardan član
Standardan član
Postovi: 73
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 12:44 am
Lokacija: Bg

Re: ni jedna dijagnostika ne ocitava mog Mitsubishi-ja. help

od Witch » Sre Jul 20, 2011 2:20 pm

predpostavljam da je isti kao što ja sad jurim da kupim, nije ga lako naći, 1.3 ima koliko hoćeš a "malih zverova" nigde :crazy:
* lancer CB4W 1995 * space star DG1A 2001 * colt CJ4A 2002 *

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:09 am