Problem sa child lockom i vratima, Carisma
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

nekoizmase
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Jun 30, 2018 2:26 am

Problem sa child lockom i vratima, Carisma

od nekoizmase » Sub Jun 30, 2018 2:47 am

Pozdrav drustvo, da vidite samo kakva glupost mi se desila sa mojim ljubimcem, i jos iznalazim resenje problema...

Naime, zadnja desna vrata na mojoj Carismi ne mogu jedno odredjeno vreme da se otvore sa spoljne strane, i taj problem nisam nikako stizao da resim, da sam zbog toga zazalio jer mi se klinac juce igrao sa onim prekidacem za "child lock" na vratima, kojeg je oborio i nakon toga zatvorio vrata....
Problem i sami naslucujete, kada se taj prekidac obori, on onemogucava otvaranje vrata sa unutrasnje strane, a sa spoljne mi je brava otisla... Nemam predstavu kako da resim ovo? Kapiram da treba onaj tapacirung sa vrata da skinem, ali na koji naci kad su vrata zatvorena, a srafovi tapacirunga se nalaze u predelu vrata koji je zatvoren i fizicki je nemoguce doci do njega....

Ajde ako ima neko neku ideju kako ovo da resim, nek pise, beskrajno cu biti zahvalan...

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Problem sa child lockom i vratima, Carisma

od DJ DEX » Pon Jul 02, 2018 12:30 pm

Pozdrav drustvo, da vidite samo kakva glupost mi se desila sa mojim ljubimcem, i jos iznalazim resenje problema...

Naime, zadnja desna vrata na mojoj Carismi ne mogu jedno odredjeno vreme da se otvore sa spoljne strane, i taj problem nisam nikako stizao da resim, da sam zbog toga zazalio jer mi se klinac juce igrao sa onim prekidacem za "child lock" na vratima, kojeg je oborio i nakon toga zatvorio vrata....
Problem i sami naslucujete, kada se taj prekidac obori, on onemogucava otvaranje vrata sa unutrasnje strane, a sa spoljne mi je brava otisla... Nemam predstavu kako da resim ovo? Kapiram da treba onaj tapacirung sa vrata da skinem, ali na koji naci kad su vrata zatvorena, a srafovi tapacirunga se nalaze u predelu vrata koji je zatvoren i fizicki je nemoguce doci do njega....

Ajde ako ima neko neku ideju kako ovo da resim, nek pise, beskrajno cu biti zahvalan...
Nabavis drugu bravu. pa pre zamene polomis staru da bi prisao mehanizmu.Kad to odradis otvors vrata i resavas problem

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Problem sa child lockom i vratima, Carisma

od Istok Vranjanac » Uto Jul 03, 2018 12:00 am

Pozdrav drustvo, da vidite samo kakva glupost mi se desila sa mojim ljubimcem, i jos iznalazim resenje problema...

Naime, zadnja desna vrata na mojoj Carismi ne mogu jedno odredjeno vreme da se otvore sa spoljne strane, i taj problem nisam nikako stizao da resim, da sam zbog toga zazalio jer mi se klinac juce igrao sa onim prekidacem za "child lock" na vratima, kojeg je oborio i nakon toga zatvorio vrata....
Problem i sami naslucujete, kada se taj prekidac obori, on onemogucava otvaranje vrata sa unutrasnje strane, a sa spoljne mi je brava otisla... Nemam predstavu kako da resim ovo? Kapiram da treba onaj tapacirung sa vrata da skinem, ali na koji naci kad su vrata zatvorena, a srafovi tapacirunga se nalaze u predelu vrata koji je zatvoren i fizicki je nemoguce doci do njega....

Ajde ako ima neko neku ideju kako ovo da resim, nek pise, beskrajno cu biti zahvalan...
Meni je malo nejasno to kod tebe, ako imas centralno zakljucavanje trebalo bi brava automatski da otvori i zatvori kada zakljucavas i otkljucavas. Ako imas centralno zakljucavanje onda ti je i mehanizam na tim vratima stradao. Ako si nekako uspeo da to zaglupavis onda ti preporucujem reset centralne brave. Imas ovde na forumu kako se to radi, pisao sam jednom.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Uto Mar 19, 2024 8:13 am