Lampica za akumulator
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

moosjah
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Maj 12, 2017 4:03 pm

Lampica za akumulator

od moosjah » Sub Jul 07, 2018 8:32 pm

Poštovanje. Vozim Mitsubishi space star 1.3 2001. Danas kada sam upalio auto lampica za akumulator se nije isključila. U toku vožnje se dešavalo da se isključi na kratko i da neravnomerno treperi. Proverio sam kleme na akumulatoru (nov) i bile su stegnute. Šta se dešava?

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lampica za akumulator

od DJ DEX » Uto Jul 10, 2018 10:18 pm

Crko alternator :idea:

moosjah
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Maj 12, 2017 4:03 pm

Re: Lampica za akumulator

od moosjah » Sre Jul 25, 2018 12:24 pm

Poštovanje. U prošlom postu nisam naveo da alternator puni kako treb a i dalje lampica svetli. :?:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lampica za akumulator

od DJ DEX » Čet Jul 26, 2018 9:12 am

A da odeš kod majstora?Ima više stvari koje treba pogledati da bi to rešio ovako.Lampica uvek svetli zbog alternatora.

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Lampica za akumulator

od Istok Vranjanac » Uto Avg 14, 2018 10:56 pm

Poštovanje. U prošlom postu nisam naveo da alternator puni kako treb a i dalje lampica svetli. :?:
A odkle znas da alternator puni? To najbolje mozes da vidis na svojim farovima, jednostavno u voznji ce polako poceti da ti slabije svetle sve dok ti ne isisaju akumulator. Najbolje poteraj auto nekih 20km i videces da ce farovi poceti da ti svetle kao petrolejske lampe a prilikom gasenja i ponovnog palenja auto ce imati veoma malo snage da zavergla. Ako imas kod kuce multi metar, povezi ga na akumulator, i struja punjenja nesmela bi da bude ispod 13.8- 14.7v, ako je ispod toga a narocito oko 13.5-13.6 znaci da ti se akumulator slabo puni ili uopste ne puni.

Siniša Petrović
Početnik
Početnik
Postovi: 22
Pridružio se: Pet Maj 19, 2017 11:38 am
Lokacija: Niš

Re: Lampica za akumulator

od Siniša Petrović » Uto Avg 14, 2018 11:27 pm

Interesantna mi tema pa ako mogu mali offtopic. U stvari možda i nije off :)
Kupio sam skoro neki usb zvrčak umesto upaljača. Zvrčak ima displej i navodno prikazuje snagu punjenja. Meni prikazuje uglavnom 14.3, kad upalim svetla padne na 14.1. Koliko je ovo precizno, odnosno da li ovakva naprava može uopšte da izmeri preko utičnice upaljača ili je šarena laža?

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Lampica za akumulator

od Istok Vranjanac » Čet Avg 16, 2018 1:19 am

Interesantna mi tema pa ako mogu mali offtopic. U stvari možda i nije off :)
Kupio sam skoro neki usb zvrčak umesto upaljača. Zvrčak ima displej i navodno prikazuje snagu punjenja. Meni prikazuje uglavnom 14.3, kad upalim svetla padne na 14.1. Koliko je ovo precizno, odnosno da li ovakva naprava može uopšte da izmeri preko utičnice upaljača ili je šarena laža?
Ne bi trebalo da je laz, jer ocitava napon, tj. konstatnu struju a u upljacu je napon konstatni. To sto si kupio ima volt metar ugradjen u sebi i korisna je stvarcica.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lampica za akumulator

od DJ DEX » Čet Avg 16, 2018 11:45 am

Interesantna mi tema pa ako mogu mali offtopic. U stvari možda i nije off :)
Kupio sam skoro neki usb zvrčak umesto upaljača. Zvrčak ima displej i navodno prikazuje snagu punjenja. Meni prikazuje uglavnom 14.3, kad upalim svetla padne na 14.1. Koliko je ovo precizno, odnosno da li ovakva naprava može uopšte da izmeri preko utičnice upaljača ili je šarena laža?
Ok je to varijanta.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Uto Mar 19, 2024 4:27 am