Carisma trza/trese pri vožnji
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Carisma1989
Početnik
Početnik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Sep 17, 2018 12:04 am

Carisma trza/trese pri vožnji

od Carisma1989 » Pon Sep 17, 2018 12:25 am

Pozdrav svima,
Vlasnik sam Mitsubishi Carisme 1998 godina, 1.6 benzin - sekvent plin.
Već duži period vučem određeni problem sa (najvjerovatnije) elektronikom vozila.
Naime vozilo trese, nema snage, i teže prima gas do 2000 obrtaja. Problem se naročito ispoljava kada se auto duže vozi, na plinu auto ima bolji zvuk i bolje radi, ali se dešava pomenuti problem, dok na benzinu vozilo manje trza ali ima manje snage i lošije radi nego na plinu. Također se i mjenjač jako trese u leru.
Do sada sam zamijenio kablove i jednu bobinu, te sam prije nekoliko dana stavio nove 4 ngk svjećice, nakon kojih se dosta popravio rad ali problem je i dalje prisutan.
Posjetio sam nekoliko električara kao i majstora za plin, bezuspješno.
Da li je neko imao slično iskustvo ili bi mogao znati šta bi mogao biti problem.
Izvinjavam se na dugom postu, unaprijed se zahvaljujem na svakom odgovoru.

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Carisma trza/trese pri vožnji

od darijailija » Uto Sep 18, 2018 1:33 pm

Takodje zameni i drugu bobinu novom,neznam sto si stavio samo jednu novu uvek se menjaju u paru a ne samo jedna.Probaj prvo od toga,proveri labda sondu,proveri protokomer,menjac ti se trese verovatno zbog neravnomernog rada motora,kao kada radi na tri,dva cilindra,pa se prenosi do rucice menjaca ako to mislis.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Carisma trza/trese pri vožnji

od Istok Vranjanac » Sub Sep 22, 2018 12:18 am

Pozdrav svima,
Vlasnik sam Mitsubishi Carisme 1998 godina, 1.6 benzin - sekvent plin.
Već duži period vučem određeni problem sa (najvjerovatnije) elektronikom vozila.
Naime vozilo trese, nema snage, i teže prima gas do 2000 obrtaja. Problem se naročito ispoljava kada se auto duže vozi, na plinu auto ima bolji zvuk i bolje radi, ali se dešava pomenuti problem, dok na benzinu vozilo manje trza ali ima manje snage i lošije radi nego na plinu. Također se i mjenjač jako trese u leru.
Do sada sam zamijenio kablove i jednu bobinu, te sam prije nekoliko dana stavio nove 4 ngk svjećice, nakon kojih se dosta popravio rad ali problem je i dalje prisutan.
Posjetio sam nekoliko električara kao i majstora za plin, bezuspješno.
Da li je neko imao slično iskustvo ili bi mogao znati šta bi mogao biti problem.
Izvinjavam se na dugom postu, unaprijed se zahvaljujem na svakom odgovoru.
Vidi tu moze biti vise faktora ali posto si zamenio svecice ne znam da li si menjao kablove, ja sam to prvo uradio kada sam primetio da auto trza i nestalo jebtih problema, ako si menjao samo jednu bombinu onda ces morati i drugu.Problem moze biti i do ventila mada bi ti se to odrazilonna neravnomeran rad motora i plavog dima iz auspuha i naravno povecanom potrosnjom, slabijom vucom. Nadji nekog iskusnog elektricara da ti temeljno proveri auto i mehanicara koji zna da nasteluje ventile ili proveri njihovo stanje. Ne znam da li si proverio senzor bregaste jer slicni su simptomi kada ona crkava.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Carisma trza/trese pri vožnji

od DJ DEX » Ned Sep 23, 2018 10:44 pm

Treba ti jedino dobar majstor.Carisma nije više nikakva enigma,odavno je pročitana knjiga.
Ovako virtuelno ti nema pomoći.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:22 am