Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!
Kvarovi i popravke...

Korisnikov avatar
Okram
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:27 pm
Lokacija: Bela Crkva

Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od Okram » Sre Mar 28, 2012 10:40 pm

E pa ovako! Imam problem za koji niko od majstora u Beloj Crkvi ne zna sta je tacno u pitanju! Naime, problem je kako sam i napisao u naslovi startovanje hladnog motora! Kad je motor hladan pri startovanju se upali ali umesto da odmah obrtaji odu na 1500+ obrtaji padnu na 400-500 i onda se tako motor muci 5-10 sekundi i posle toga laicki receno kao da se ukljuci saug i motor dobije tih oko 1500 obrtaja koje bi po pravilu odmah trebao da ima! Takodje, dok je motor hladan i ne postigne radnu temperaturu kada god stisnem kvacilo i auto bude u leru obrtaji padaju na 400-500, a ponekad kada pokrecem volan pri okretanju auta desi se i da mi se ugasi! Kada auto postigne radnu temperaturu sve ovo prestaje i auto radi sasvim normalno i prilikom ponovnog startovanja i rada! Kada su bile ove temperature ispod nule, auto sam morao po par puta da startujem ali bi se odmah ugasio dok posle 3-4 startovanja ne bi poceo da se ponasa kako sam vec gore objasnio! U periodu kada je bilo ispod -10 stepeni nisam mogao uopste da startujem auto ni nakon tih 3-4 pokusaja kada na sekundu upalim motor pa bih posle toga presisao! Na kraju sam uhvatio foru da moram da kljuc drzim i pokusavam da startujem motor 10-ak sekundi i da ne pustam iako cujem da se motor pokrenuo dok ne podigne obrtaje tj. po mom misljenju ukljuci automatski saug! Znam da ovo nije nimalo dobro za motor ali sta da radim kad sam jedino tako uspevao ujutru da ga upalim! Posle je palio normalno!

Ne znam da li je bitno ali da navedem i da je auto nekada cudno radio u smislu da se na visokim obrtajima kada dodam gas gusio tj. pocne da bruji i da polako prima gas ali ne kako bi trebalo! Isto je i kada se motor na otvorenom putu smiri na bilo kojoj brzini 80-90-100 km/h odmah nakon nekoliko minuta ukljuci lampicu Check engine! Mislio sam da je to zbog zaprljanih filtera ili loseg goriva ali kada sam uradio mali servis i ponovo je isto bilo onda sam uzeo pa sam sve konektore tj. buksne naspricao WD-om, resetovao kompjuter i sada radi super tj. prima gas odlicno pri bilo kojim obrtajima (jedino jos nisam isao nigde da vidim da li ce opet da ukljuci tu lampicu)! Ukoliko auto ganjam sa visokim obrtajima i na otvorenom vozim 120+ lampica Check engine se ne ukljucuje!

Proveravao sam i da li kompjuter daje one sifre da nesto nije u redu ali komp. daje signal da je sve OK i da nema kvarova!

Ne znam da li sam nesto propustio ali ako treba jos nesto da objasnim tu sam! Ne znam sta je u pitanju, neki mi kazu da je taj automatski saug, neki da je protokomer vazduga ali niko ne zna sta je tacno u pitanju!

Molim vas ako bilo ko zna sta je u pitanju da mi pomogne!


Hvala unapred svima koji makar procitaju ovaj topic i nadam se da ce mi neko pomoci da resim problem!

Pokusao sam da snimim startovanje motora mobilnim telefonom ali ne znam da li cete moci da vidite! U svakom slucaju evo ga link

http://youtu.be/P-nW_DyshZY

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od DJ DEX » Sre Mar 28, 2012 11:00 pm

Mirise na problem sa ECU.Najverovatnije da ti ne radi automatski sauh.Za pocetak nadji nekog da ti zameni kondenzatore u ECU jer ocigledno da ti brlja elektronika.Naravno treba pogledati jos par standardnih stavki svecice,kablove,filter goriva...

Korisnikov avatar
Okram
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:27 pm
Lokacija: Bela Crkva

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od Okram » Sre Mar 28, 2012 11:22 pm

Sto se tice filtera zamenjeni su i filter za ulje, vazduh, gorivo, stavljeno novo ulje i nove svecice! Kada sam stavljao svecice proveravo sam da li imaju i kakva je varnica i sve je OK tako da mislim i da su kablovi OK!

A ako brljavi elektronika da li komp. daje neke znake tj. sifre ili ne? Pitam zbog toga sto sam kupio onaj analogni potenciomer ili kako god se zove, posto se bas ne razumem u te stvari i jednom mi je izbacio sifre kada sam imao probleme sa elektronikom! Izbacio mi je dve sifre i u tom delu za koji se odnosila jedna sifra bila je prekinuta jedna zica koju sam zalemio i na taj nacin resio problem!

Sada sam isto proveravo komp. sa tim meracem i pokazuje onaj normalan impuls bez sifri!

Korisnikov avatar
Okram
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:27 pm
Lokacija: Bela Crkva

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od Okram » Sre Mar 28, 2012 11:37 pm

Evo sad sam bas pogledao u servisnu knjizicu i vidim da je kompjuter zamenjen na 120.000, a potom ponovo sredjen u Dab diagnostic u Beogradu na 136.000 km! Sada imam predjeno 198.000 km!

Imam stari kompjuter u garazi ali ne znam da li je sredjen ili ne!

Dex da li znas kome bi ja to mogao da posaljem ili da odnesem ako budem imao prilike u BGD ili bilo kome ko to moze sigurno da mi sredi posto ovde u Beloj Crkvi nemam takvog majstora kojem bi poverio da mi odradi to!

Ako si citao kada sam se predstavljao ovde majstori imaju sve velicine cekica i kada se nesto desi sa elektronikom njihov komentar je "Probaj ti da ga upalis, a ja cu malo da ga kucnem cekicem, da ga zabunim i mozda ce da upali!"

Tako da mislim da su reci suvisne!

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od vladimir.ra » Čet Mar 29, 2012 8:53 am

Pazljivo sam citao o tvom problemu. Jedino sto ja licno ne mogu da ti pomognem jer nisam majstor niti strucnjak, ali ti mogu dati telefon drugara (064/126-25-54 - Marko)koji je moj kompjuter nosio u Velauto dok je radila ta firma, sada je zatvorena, pa ti mozda moze dati neki savet u vezi kompjutera ako je on problem. Ima u Japan Autu na Konjarniku u BG-u mozda neko ko ti moze resiti problem sa kompjuterom, nadji na netu telefone...!

Ja mislim da ne smes da se sluzis nacinom paljenja motora tako sto ces drzati kljuc desetak sekundi u poziciji kao da ga palis, a motor vec radi, nesto ces zeznuti, ali opet ne znam da ti kazem sta!

Vozim Galanta 1990 god na benzin - gas, i cesto se zezam sa ventilom za smanjenje potrosnje gasa, kao i sa stelovanjem jacine ler gasa. Kada kod cackam te dve stvari, kompjuteru treba jedno 100 km da stabilizuje ler gas koji prvo pada na 400-500 a posle dodje na 850 koliko mu cini mi se najvise odgovara. Nekada skoci na iznad 1000 u leru ali ga posle vratim pa mu opet treba da se stabilizuje...
Sto se tice prvog paljenja, pravilo je valjda da kazaljka skoci na 1400 i da se tu zadrzi. Medjutim meni je do skoro i to bilo drugacije dok mi gore pomenuti drugar nije ocistio dizne i nastelovao paljenje, gas, onako majstorski !

Pozdrav i javi kada resis problem...

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od DJ DEX » Čet Mar 29, 2012 9:50 am

Za pocetak mozemo da probamo u okviru kluba da napravimo nesto pametno.Kempi@ bi mogao da pogleda komp i da ga proba na svom autu :idea: .Nadam se de nece imati nista protiv.

Korisnikov avatar
zoltangti
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 215
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 3:34 pm
Lokacija: Senta

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od zoltangti » Čet Mar 29, 2012 9:56 am

Mogu i ja da pogledam comp ali nemam gde da isprobam .

Korisnikov avatar
Kempi
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 612
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 11:17 pm
Lokacija: Jagodina-300m od DVE zirafe

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od Kempi » Čet Mar 29, 2012 12:05 pm

Nemam nista protiv,mogu da pogledam a imam i gde da probam,ako hoces posalji mi pa da vidim sta mogu da uradim :wave:
kad porastem biću DJ DEX

Korisnikov avatar
kgigor
Standardan član
Standardan član
Postovi: 87
Pridružio se: Sre Mar 14, 2012 1:29 am
Lokacija: kragujevac

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od kgigor » Sub Mar 31, 2012 8:52 pm

a da ja pitam a da ne ispadnem "mnogo glup"
lampica CHECK ENGINE
se pali povremeno drzi upaljna i do minut mozda i vise
bez promene rada motora ili nekog slicnog pokazatelja...to je ono sto me zbunjuje
tacnije receno
ne kontam u cemu je problem
motor prede ....a lampa upaljena
to me malo nervira :!:
kada dam kontakt
lapica se upali i nakon kratkog vremena ugasi
startujem motor
i sve je u redu
i nedugo nakon toga(nije pravilo) se upali
i povremeno ugasi ...pa opet tako
a po zvuku ili performansama ne primecujem razliku
kako je najlakse dijagnostikovati u cemu je kvar :?:
happy wife,heppy life...unhappy wife,as stone cold misery to the rest of your fucking life

Korisnikov avatar
kgigor
Standardan član
Standardan član
Postovi: 87
Pridružio se: Sre Mar 14, 2012 1:29 am
Lokacija: kragujevac

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od kgigor » Pon Apr 02, 2012 9:55 pm

problem jos nije zastareo... :(
happy wife,heppy life...unhappy wife,as stone cold misery to the rest of your fucking life

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:19 pm