Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!
Kvarovi i popravke...

Korisnikov avatar
Okram
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:27 pm
Lokacija: Bela Crkva

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od Okram » Čet Apr 12, 2012 1:44 pm

Juce sam bio do majstora da skinem katalizator i kako to kod mene obicno biva imao sam i sta da vidim! Majstor isekao ceo lonac gde je katalizator i kad smo ga pogledali ono prazno! Nema nista u njemu! Neko je to vec ispraznio katalizator pre nego sto je dospeo kod mene! :D

Umesto toga je sad aluminizirana cev kao i ostatak cevi do zadnjeg lonca i samo se malo promenio zvuk auta tj. cuje se kada se pusti gas, inace ovako skoro i da nisam primetio razliku na leru ili u normalnoj voznji bez nekog jakog cimanja auta.


Tako da je problem ostao nerazjasnjen! Sta je u pitanju ako nije katalizator pa mi auto nakon smirivanja na odredjenoj brzini u toku voznje na otvorenom putu ukljuci CHECK ENGINE i posle toga pocne da se gusi prilikom dodavanja gasa pri vecim obrtajima? :shock:

Resetovao sam ECU i sad auto radi super, tako da cu morati kada se bude opet upalila lampica da uzmem unimer u ruke. Ako bude prijavio neki kod tj. gresku onda cu znati o cemu se radi ali ako ne bude prijavljivao nista onda mi nema druge nego da odem kod majstora za japance DJ DEX-a! :D

Korisnikov avatar
laki72
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 283
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:36 am
Lokacija: beograd

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od laki72 » Čet Apr 12, 2012 2:39 pm

citam ove postove , pa ili sam propustio nešto ili nisi napomenuo.
dešava li se to tebi samo na PLINU ili se dešava i na BENZINU?

Korisnikov avatar
Okram
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:27 pm
Lokacija: Bela Crkva

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od Okram » Čet Apr 12, 2012 4:22 pm

Nemam ugradjen plin! To se, koliko se secam, kgigor nadovezeo na temu koju sam otvorio i postavio je pitanje za plin! :D

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od DJ DEX » Čet Apr 12, 2012 11:58 pm

Pored ostalih el stvarcica,sonde i dr. moze da pravi problem i pumpa za gorivo.Ono sto mozes sam da probas pre odlaska kod majstora jeste da uzmes neke spicangle ili kombinirke i dok radi motor da klestima stisnes povratni vod za gorivo preko kojeg se vraca visak goriva nazad u rezervar.Kad to uradis,a motor pozitivno odreaguje na to, poveca ler i umiri rad e to onda znaci da si mu ti povecao pritisak u sistemu za dovod goriva.Na taj nacin si simulirao povecanje pritiska goriva potapajuce pumpe :idea:
Povratni vod za gorivo je crevo otprilike fi 12 koje ide sa zavrsetka konzole za dizne ka cevki koja se nalazi napozarnom zidu.To crevo ima na sabi stezajuce selnice i obicno braon providno, kao buzirno crevo na sebi.Obrati paznju da kad stezes crevo klestima to odradis na naj udaljenijem mestu od motora jer se desava da propusti gorivo pored selne kad nabije pritisak :!: :!: :!:

Korisnikov avatar
Okram
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:27 pm
Lokacija: Bela Crkva

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od Okram » Uto Apr 17, 2012 1:37 pm

Dex, prekjuce sam dao caletu auto da ide nesto da obavi do Vrsca i naravno kada mi je vratio auto CHECK ENGINE je bilo upaljeno! Posto je bilo kasno uvece kada mi je vratio auto, juce sam zavrnuo rukave uzeo unimer u ruke i od ECU dobio sifru 11 ili oxygen senzor! :cry:

Pitao sam Kempi-ja sta da radim, pa me je on posavetovao da pitam tebe da li da trazim polovnu sondu ili da kupujem novu? koliko ona uopste kosta? Da li mogu ja to da zamenim ili da potrazim nekog majstora ko zna malo vise osim da mlati cekicem?

HELPPPPPP :!: :!: :!:

E da, probao sam i ono sa crevom za odvod viska goriva i cim sam pritisnuo crevo na najdaljem delu osim sto je odmah pocelo da curi gorivo na prednjoj selni nije bilo drugih razlika! Motor nije podigao obrtaje niti se bilo sta drugo desilo osim tog kaputanja goriva!

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od DJ DEX » Uto Apr 17, 2012 3:01 pm

Zamena lamda sonde zna da bude poprilican problem na Lancer-u.Ne zna se sta je veci problem odviti staru sondu ili zaviti novu jer se gotovo uvek prilikom odvijanja osteti navoj u izduvnoj grani.Moj ti je savet da nadjes negde komplet izduvnu granu sa ispravnom sondom i da je komplet zamenis.To ti je ujedno i najjeftinije resenje.POZZ

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od darijailija » Uto Apr 17, 2012 9:23 pm

Ja sam nabavio polovnu ispravnu sondu sa namerom da je zamenim umesto moje stare ali nisam uspeo da je odvijem pa sam kupio celu izduvnu granu sa drugom sondom mislim da je bila grana sa sondom 30evra na otpadu u Cacku.Ako to menjas kupi i onaj dihtung koji ide dole na izduvnu granu posto ce se stari ostetiti prilikom skidanja.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
Okram
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:27 pm
Lokacija: Bela Crkva

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od Okram » Uto Apr 17, 2012 9:38 pm

Pa mislio sam da uzmem celu granu ali je nemaju na ovih par otpada koje sam zvao! Ima covek u Valjevu ispravnu polovnu sondu vec skinutu i kaze da sa stranaca koji mu dolaze nije problem da se skine sonda!

Ujutru cu da zovem majstora da ga pitam da li hoce da se prihvati da menja to i da li je uopste skidao to do sada! Ne bi bio prvi put da se uce na mom autu! :x

Ako nesto podje naopako videcu sta cu da uradim, najverovatnije cu da provedem dan-dva u potrazi za celom granom sa sondom!

djole mitsubishi
Početnik
Početnik
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 10:35 pm

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od djole mitsubishi » Pet Apr 20, 2012 12:45 am

Prva stvar koja mi je zapala za oko je ta da koliko vidim vise ti prckas po tom autu nego majstori.Kod tvog vozila,sistem sauha i naravno prvog jutarnjeg palenja sacinjavaju step motor i kompjuter.Kompjuter daje informaciju step motoru na koliko obrtaja da radi motor.Ali posto je step motor samo glupi motor ,potrebno ga je prvo dovesti u odgovarajuci pocetni polozaj da bi on znao da namesti obrataje na zeljenu vrednost.Ako hoces da sredis vozilo prvi korak je da ga prikljuciis na originalnu dijagnostiku,(a ne na nekakve lampice 21.vek je zaboga)da se ocitaju eventualne greske ako ih ima,ocitaju odredjeni parametri u data listi i znaces sta muci tvog ljubimca JAPANCA

NE DIRAJ SONDU ona nije uzrok problema na 90 posto lancera ne radi kako treba i nista im nije

Korisnikov avatar
Okram
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:27 pm
Lokacija: Bela Crkva

Re: Lancer 1,5i 12V problem sa startovanjem hladnog motora!

od Okram » Pet Apr 20, 2012 4:21 pm

Prva stvar koja mi je zapala za oko je ta da koliko vidim vise ti prckas po tom autu nego majstori.Kod tvog vozila,sistem sauha i naravno prvog jutarnjeg palenja sacinjavaju step motor i kompjuter.Kompjuter daje informaciju step motoru na koliko obrtaja da radi motor.Ali posto je step motor samo glupi motor ,potrebno ga je prvo dovesti u odgovarajuci pocetni polozaj da bi on znao da namesti obrataje na zeljenu vrednost.Ako hoces da sredis vozilo prvi korak je da ga prikljuciis na originalnu dijagnostiku,(a ne na nekakve lampice 21.vek je zaboga)da se ocitaju eventualne greske ako ih ima,ocitaju odredjeni parametri u data listi i znaces sta muci tvog ljubimca JAPANCA

NE DIRAJ SONDU ona nije uzrok problema na 90 posto lancera ne radi kako treba i nista im nije
Ma nema veze, zamenicu sondu! To nije neka stavka ali me interesuje koja originalna dijagnostika? U BC sam pitao jednog rodjaka koji ima par lap top-ova i programe za sva vozila u vrednosti od par hiljada evra (covek od poverenja koji me ne bi zavrnuo) i isti mi je rekao da osim analognog unimera nema druge opcije za proveru komp.-a i ostale elektronike na njemu! I jos mi je rekao da kad god imam neki problem prvo probam da resetujem ECU i posle toga da vidim da li ce se problem opet javiti jer moze da se desi da malo ECU pobrljavi pa da prijavi svasta!

Ja sam posle toga skinuo Auto datu i istampao sve sifre sa skicama gde se sta nalazi jer ovde to majstori nemaju! Ali dzaba sve to dok neko iskusan sa ovim motorima ne postavi "dijagnozu"!

Sumnjiv je bio ECU, Kempi ga je proverio i sve je OK! Posle je sumnjiv bio katalizator, skinuo sam ga ali je bio prazan tj. neko je vec izvadio katalizator iz tog malog lonca!

Jos je ostalo da proverim sondu, pa ako nije onda jedino ostaju kablovi za svecice ili da je sistem za gorivo (pumpa ili tako nesto)! Uradjen je i veliki servis i mali servis i sve je stavljeno novo cim pronadjem sta je u pitanju namesticu to i sa motorom sam miran par godina samo sa malim servisom!

Videcu za neki dan kada promenim sondu sta ce se desiti!

U svakom slucaju hvala na savetu!

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 6:16 pm