Preporuka za motorno ulje
Kvarovi i popravke...

74 postova
Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Preporuka za motorno ulje

od coggo » Pet Nov 25, 2011 11:55 pm

Majstor koji mi održava auto (čije mišljenje izuzetno cenim) u svojoj radionici drži rifuzno pakovanje GM ulja,pakovano u buriće. Nedavno sam vozio sestrin punto na zamenu ulja,filtera,svećica pa sam iamo priliku da protraljam između prstiju selenia ulje (pakovano u konzerve) i ovo GM,neverovatno koliko su ista pa ček i po mirisu. Iskoristio sam priliku i otvorio novu kantu 4l Eneosa 10-40,istim postupkom ustanovili smo bolje karakteristike. Mada je kod nas sve moguće.

tomasevicb
Početnik
Početnik
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Okt 13, 2011 11:33 am

Re: Preporuka za motorno ulje

od tomasevicb » Pon Dec 12, 2011 2:35 am

da li mi mozete reci misljenje ili iskustvo o Texaco ulju?
hvala i pozzz

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Preporuka za motorno ulje

od darijailija » Čet Jan 12, 2012 8:31 pm

Ja samo znam da je to americko brend kvalitetno ulje slabo sam ga vidjao kod nas! I ako si gledao Povratak u buducnos u filmu ima bas jedna reklama za njega. :thumbup:
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Preporuka za motorno ulje

od DJ DEX » Pet Jan 13, 2012 12:54 am

TEXACO je jedna od najstarijih kompanija za preradu nafte.Medju najjacim svetskim kompanijama tog tipa.Kod nas se prodaju proizvodi iz rafinerije koja se nalazi u Belgiji.Motorna ulja pod njihovim brendom se zovu HAVOLINE TEXACO.Firma koja je generalni uvoznik i distributer kod nas na trzistu je vise od 10 godina.Firma Trigema koja je ovaj brend vise isforsirala u teretnom programu gde su se HAVOLINE ulja odlicno pokazala.Prisutni su i u putnickom programu ali nazalost necete ga naci na svakom cosku a i cena mu zadnje vreme ne zaostaje za ostalim proizvodjacima.
Pre par godina kroz servis nam je proslo vise tona ovog ulja i fantasticno se pokazalo u svim MITSUBISHI modelima,al aj preporuci nekom ovo ulje i 95% ljudi ce te gledati belo.Mi smo imali veci deo ovog ulja iz maticne kompanije koja se nalazi u Australiji al smo posle koristili i iz Belgije.Odlicno se pokazalo,svaka preporuka :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuka za motorno ulje

od TRIO_driver » Pet Jan 13, 2012 10:36 am

Slabo je zastupljeno medju krajnjim korisnicima, jer su se fokusirali da prodaju na burice i sistem investicija, tako da uglavnom serviseri furaju ta ulja, sipaju iz buradi od 208 litara.
Slika

dejangalant
Početnik
Početnik
Postovi: 17
Pridružio se: Sre Feb 29, 2012 9:21 am

Re: Preporuka za motorno ulje

od dejangalant » Uto Apr 10, 2012 8:46 pm

Imam jedno pitanje za Ulje i filtere ,kaže mi drugar koji inače radi u firmi koja uvozi Eneos da je to najbolje trenutno ulje odnos cena hvalitet na srpskom tržištu.
I da zbog pređene kilometraže nesipam fabričko 5-40 ,nego 10-40 jer je motor prešao 240 000 km (2,5v6 24v 163ks)..
A delove u Euro 07 zemun jer imaju 3- 4 varijante istog dela u zavisnosti od cene.
Vaše cenjeno mišljenje inače trebam da odradim ceo veliki servis sa svećicama koje nameravam da uzmem u Parizu fabričke kao i kablove..
????????
Slika Slika

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuka za motorno ulje

od TRIO_driver » Čet Apr 12, 2012 9:56 am

Moze ENEOS 10w40.

Kod te firme iz Zemuna, trazi iskljucivo japanske delove, sve ostalo im je krs, od ITN(njihov brend, cista losa Kina), do ostalih "kvazi" evropskih brendova.
Slika

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: Preporuka za motorno ulje

od Beasaster » Čet Apr 12, 2012 6:04 pm

Imam jedno pitanje za Ulje i filtere ,kaže mi drugar koji inače radi u firmi koja uvozi Eneos da je to najbolje trenutno ulje odnos cena hvalitet na srpskom tržištu.
I da zbog pređene kilometraže nesipam fabričko 5-40 ,nego 10-40 jer je motor prešao 240 000 km (2,5v6 24v 163ks)..
A delove u Euro 07 zemun jer imaju 3- 4 varijante istog dela u zavisnosti od cene.
Vaše cenjeno mišljenje inače trebam da odradim ceo veliki servis sa svećicama koje nameravam da uzmem u Parizu fabričke kao i kablove..
????????
Što se tiče ulja ja sam do poslednje zamene koristio Mobil 5w40,a sada sam prešao na Eneos 10w40,jedino što ja imam 100k manje na satu i malo slabiji motor,tako da sa eneos polusontetikom nećeš pogrešiti...
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Preporuka za motorno ulje

od coggo » Čet Apr 12, 2012 10:23 pm

ENEOS,nema promašaja,bar dok ne počne fušeraj :thumbup:

dejangalant
Početnik
Početnik
Postovi: 17
Pridružio se: Sre Feb 29, 2012 9:21 am

Re: Preporuka za motorno ulje

od dejangalant » Pet Apr 13, 2012 8:16 pm

Hvala momci puno treba da se radi veliki servis ,pa svaka info.je jako jako korsina ipak sam ja nov japaner....
Kako ću ja znati da je neki deo original japan a ne kina ,meni je to sve isto...
Slika Slika

74 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 7:21 pm