curenje radijatora za grejanje kabine
Kvarovi i popravke...

batooo
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 9:44 am

curenje radijatora za grejanje kabine

od batooo » Uto Nov 02, 2010 12:01 pm

Prvo pozdrav!
Imam problem sa magljenjem stakala u kabini.
Raskopao sam , koliko sam smeo sam, i dosao do malog radijatora tj ugledao ga kroz proreza za filter.Vidim da je vlazan tj procureo.Zamena je komlikovana (vadi se ceo kokpit) ali je zadnje resenje.
Ima li ko kakva iskustva sa onim prahom ili nekim aditivom koji se sipa u rashladni sistem pa zacepi gde curi?
Ovo je verovatno mala pukotina jer se ne primecuje gubitak tecnosti (mozda na duze vreme).
Za prvo vreme cu raskaciti radijator a creva cu spojiti "bajpasom" tako da cu eliminisati ta isparavanja ali i grejanje u kabini
Pozdrav svim mitsudrugarima!

Korisnikov avatar
Žile
Legenda kluba
Legenda kluba
Postovi: 577
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 9:55 pm
Lokacija: Železnik

Re: curenje radijatora za grejanje kabine

od Žile » Uto Nov 02, 2010 10:18 pm

jesi siguran da je procureo radijator mozda negde ulazi voda od kise, ocisti sve kanale za odvod vode ispod soferke i isperi ih.
sto se tice praha za hladnjake moze da zakrpi manje rupice ali nemoj da kupujes od bilo kog proizvodjaca ja recimo na poslu prodajem prah CYCLO nisam ga licno probao ali kazu ljudi da deluje. pozdrav

batooo
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 9:44 am

Re: curenje radijatora za grejanje kabine

od batooo » Sre Nov 03, 2010 7:33 am

Hvala!Juce sam skinuo kasetu ispred suvozaca i kroz prorez za filter video da je radijator sav zaprljan od tecnosti iz sistema.Njegova zamena je dosta komlikovana jer se mora skidati cela instrument tabla (on se prvi ugradjuje u praznu skoljku) pa sam to odlozio do daljnjeg ali sam nasao tecno sredstvo za zakrpu aluminijumskih hladnjaka WURTH.Jos mi malo magle stakla
ali imam utisak da ce biti dobro.javicu za par dana rezultat!Pozzz!

batooo
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 9:44 am

Re: curenje radijatora za grejanje kabine

od batooo » Pet Nov 12, 2010 8:36 pm

Pozdrav mitsudrugarima!
Kao sto sam i obecao.NIJE uspelo zacepljavanje radijatora sa WURTH-ovom tecnoscu.Verovatno je defekt na radijatoru veci.
Smanjilo je isparavanje (curenje) ale ipak i dalje ima magle i neprijatnog mirisa.Tako sam odlucio da idem u ovlasceni servis i da mi oni izvrse zamenu.
Pozz!

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: curenje radijatora za grejanje kabine

od DJ DEX » Ned Nov 21, 2010 11:27 pm

Mali hladnjak kosta 20-30e zamenu naplacujem 30e trajanje radova otprilike 5sati.Nemoj da te oderu.PS.Mali hladnjak obicno procuri samo u slucaju da si sipao G12 antifriz on je ALU PROTECT ali nagriza mesingane delove kao sto je tvoj mali hladnjak.

Korisnikov avatar
bojan lilic
Početnik
Početnik
Postovi: 24
Pridružio se: Pet Dec 03, 2010 5:19 pm

Re: curenje radijatora za grejanje kabine

od bojan lilic » Pet Jan 21, 2011 5:34 pm

koja rashladna tecnost ide u coltu 88 noviji tip 1.3........pozdrav

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: curenje radijatora za grejanje kabine

od DJ DEX » Pet Jan 21, 2011 10:03 pm

G11 antifriz bilo koji kvalitetniji !

Korisnikov avatar
bojan lilic
Početnik
Početnik
Postovi: 24
Pridružio se: Pet Dec 03, 2010 5:19 pm

Re: curenje radijatora za grejanje kabine

od bojan lilic » Uto Feb 08, 2011 6:59 pm

hvala na obavestenju. gde je bio ovaj forum ranije . pre zime posto nisam menjao rashladnu tecnost 10 godina od kako sam ga uvezo resim da to promenim citam citam po forumima posto u knjizi nista nisam naso i kao skontam da bi mi trebao g12 posto je hladnjak aluminijumski , i sipam totalov glacelf auto supra g12 .Koja je vasa preporuka menjati antifriz ili menjati radijator i antifriz posto vidim da je kolega imao takvih problema. hvala i pozdrav........ :wave:

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: curenje radijatora za grejanje kabine

od darijailija » Uto Feb 08, 2011 10:19 pm

Znam da se antifris menja na 60.000km ili na tri godine valjda tako treba,nego neznam koji tip antifriza da sipam u moj M.lanser 91 1.5 12v 4g15 motor? poz :wave:
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
Kempi
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 612
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 11:17 pm
Lokacija: Jagodina-300m od DVE zirafe

Re: curenje radijatora za grejanje kabine

od Kempi » Uto Feb 08, 2011 10:59 pm

Ja u mog colta sa istim motorim kao i tvoj sipam G11 i menjam ga na 2 godine,obicno negde u oktobru.Sada mi je u hladnjaku (druga zima) Shell 100% antifriz pomesan sa destilovanom vodom u razmeri 50:50.Otprilike mi je trosak za antifriz 10eura za 2 godine,sto i nije uopste mnogo,zamenim ga za 15 minuta i ne moram da razmisljam sta bi bilo kad bi bilo....a i ne vozim skodu 110l pa da mi ide 12l rashladne tecnosti :lol:

Slika
kad porastem biću DJ DEX

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 10:56 am