Galant motor? STA I KAKO???
Kvarovi i popravke...

Teodor Alar
Član kluba
Član kluba
Postovi: 109
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 12:48 pm
Lokacija: Banatska Topola-Kikinda

Galant motor? STA I KAKO???

od Teodor Alar » Sub Maj 03, 2014 9:52 pm

E ovako stoji moje pitanje: :)
Imam Galanta 1990 dizel E30 sa 4D65 motorom. Kada je njegov fabricki motor crkao kupio sam taj i ugradio sam ga. Ali taj je motor iz kolta i nije turbo tako da je jako lenj. :( Sad imam jedno pitanje da li je bolje da nadjem fabricki motor 1.8 turbo dizel od 75ks ili ako je moguce da se ubaci motor od novijih galanta od 2.0 turbo dizel 90ks da li ga je moguce ubaciti i kako ce raditi zbog menjaca i sl? Ili mi predlazete nesto sasvim drugo da uradim da ne ubacujem drugi motor, ali da ovaj nekako ojacam da bude startniji. Auto je presao 415 hiljada kilometara, a ne trosi ni kap ulja. Samo sto me ubija to sto je lenj. :evil: Ovaj motor ima izvod za turbinu, ali da li da je ugradjujem? Cuo sam razne price da ce izdrzati da nece izdrzati, ali ja stvarno ne znam? Sta vi mislite? Hvala unapred! :clap:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Galant motor? STA I KAKO???

od DJ DEX » Ned Maj 04, 2014 10:48 am

Mislim da treba da se zadovoljis sa tim sto imas i da nista ne diras dok te sluzi takav kakav jeste.Zasto ti ovo savetujem?
1.8 dizel koji si ubacio od Colta je identican motor kao i TD spolja a i iznutra su jako male razlike.U samom motoru jedina razlika je celo klipa .Turbo klip ima malo upusteno celo za razliku od obicnog dizela koji je skoro ravan.To je sto se motora tice.Pumpa visokog pritiska takodje nije ista za turbo ima dodatak odozgo koji je preko vakuuma povezan sa turbinom .
Turbina moze da se namontira na obican dizel bez bilo kakvih prepravki ako je imas od tvog starog TD motora.Problem je u tome sto cak ni sa turbinom neces dobiti mnogo jer je razlika izmedju D i TD motora 11kw.Obican dizel je 44kw a TD 55kw.I to je snaga motora kad je sve novo.Kad pogledas snagu motora u odnosu na tezinu auta od 1270kg za prazan vidis da je to jako mala razlika.Bilo koja varijanta od ovih ima i svoju finajsku stranu i razliku.Dizel trosi za 1l manje od Turbo Dizela.Pre ubacivanja turbine morao bi istu da izremontujes da ti ne bi napravila problem a to kosta od 150-300e.
2.0 TD moze da se ubaci ali ti za takav poduhvat treba para kolko otprilike vredi tvoj auto na trzistu.
Kraj cele ove price je kao i pocetak: Ne diraj nista jer ce te kako god okrenes skupo kostati a nece mnogo dobiti :!:
Sve ovo ti pricam jer sam ja sve to probao :lol: Cak sam budzio i interkuler na Turbo varijantu.Moj Galant 1.8TD se zadnje 4 godine vozi kao 1.8 D .Nije neki trkac ali stigne gde god da podje sa potrosnjom nafte od 6.4 l u gradskom rezimu do 4.5 na otvorenom.

Teodor Alar
Član kluba
Član kluba
Postovi: 109
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 12:48 pm
Lokacija: Banatska Topola-Kikinda

Re: Galant motor? STA I KAKO???

od Teodor Alar » Ned Maj 04, 2014 11:06 am

To sve stoji da bih pukao puno para, ali sa onim 1.8 turbo motorom isao je kao lud. :)
DJ DEX Hvala na informaciji, auto je besprekoran. Dosta sam ulozio u opremu, ubacio sam mu el podizace, klimu. Ali sa klimom nisam jos zavrsio i ako me je vec kostala 600 eura. On ima klinasti kajis, ali zbog klime morali su da ubace PK. Samo sto taj kajis ide ukrivo pa skripi, pa imam strah da ga ne pokida? Da li ti ili da li znas nekog ko to moze da resi? Po meni je najbolji klinasti kajis, jer sam imao dosta losih iskustva za PK. Trazio sam sajbnu za klinasti kajis od klime, ali nisam nasao. :(

mitrovskiigi
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 3:44 pm

Re: Galant motor? STA I KAKO???

od mitrovskiigi » Sre Dec 17, 2014 1:33 am

Koja je razlika izmedju 4D65T motora i 4D65L motora?
Slika

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Galant motor? STA I KAKO???

od DJ DEX » Sre Dec 17, 2014 9:55 pm

Oznaka T na kraju brojeva je za model sa Turbinom.

mitrovskiigi
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 3:44 pm

Re: Galant motor? STA I KAKO???

od mitrovskiigi » Sub Dec 20, 2014 7:16 pm

Oznaka T na kraju brojeva je za model sa Turbinom.
Znam, ali fora je sto i ovaj L ima turbo.
Slika

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Galant motor? STA I KAKO???

od DJ DEX » Čet Dec 25, 2014 8:45 pm

4D65 L motor ne postoji u Mitsubishi -ju.Ne postoji motor sa kodnom oznakom 4D65L :!: Mozda u broju motora postoji oznaka 4D65 pa neka slova pa posle toga brojevi

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 7:48 pm