problem sa sistemom goriva
Kvarovi i popravke...

Korisnikov avatar
coa
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 7:38 pm
Lokacija: Kragujevac

problem sa sistemom goriva

od coa » Uto Sep 23, 2014 11:29 pm

pozdrav imam problem sa sistemom benzina ,naime imam neki problem oko povrata benzina ,benzin ne ide na povratno crevo prema rezervoaru ,menjao sam onaj regulator pritiska koji se nalazi na kraju rail-a, ali nista opet ne vraca gorivo ,doduse stavljao sam polovan regulator ali je bio ispravan,merio sam manometrom dali pumpa daje pritisak i bio je 5 bara...kad ga upalim na benzin auto se gusi kad bu dodajem gas tek posle 4000 obr. primi lepo gas ,pa mislim da se gusi zbog velike kolicine benzina posto ne vraca visak...

pa ako neko mozda zna sta bi moglo prouzrokovati taj problem....posto je meni ponestalo ideja sta bi to moglo biti :roll: :roll:

pozdrav

a motor je 4g63 Galant 92
Poslednja izmena od coa u Uto Sep 23, 2014 11:33 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: problem sa sistemom goriva

od DJ DEX » Sre Sep 24, 2014 9:10 am

Da li si merio pritisak pumpe u sistemu?U sistemu pritisak treba da bude od 2.8-3.2 bar.Ja licno mislim da je problem do pumpe jer regulator pritiska ne crkava na Mitsubishi.Mislim da imas neki drugi problem.Inace pritisak pumpe se meri u sistemu dok radi auto na onom gornjem supljem srafu na filteru za gorivo.
Probaj da stisnes povratno crevo za benzin da vidis dal menja rad auto i kako prima gas dok je stisnuto crevo.

Korisnikov avatar
coa
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 7:38 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: problem sa sistemom goriva

od coa » Sre Sep 24, 2014 11:36 am

To cu da proverim sa manometrom ,ja sam probao pumpu sa manometrom van sistema,inace probao sam da presavijem crevo i nista se ne desava motor ne menja rad....javljam kad budem proverio pritisak u sistemu

pozzz deki :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Korisnikov avatar
vladav87
Standardan član
Standardan član
Postovi: 129
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 11:38 pm
Lokacija: Leskovac

Re: problem sa sistemom goriva

od vladav87 » Sre Sep 24, 2014 1:44 pm

Coa dobro ti kaze Deki. Ako "zacepis" to crevo trebao bi motor da pocne normalno da prima gas ako je pritisak pumpe u pitanju (tj. sama pumpa). Drugo ne znam koliko bi taj visak benzina mogao da iznosi sa obzirom na to da je to motor sa mpi ubrizgavanjem (cetiri dizne) koje pustaju gorivo samo dok je napon na njima!! Tako da one ma koliki pritisak bio ne mogu nesto mnogo da ispuste viska!! Trece osetio bi miris "zivog" benzina na auspuhu!! Mozda gresim, ako je tako ispravite me.. Ali mi slim da je tu ipak u pitanju struja, skini jedan kabal sa svecice i zakaci drugu svecicu na njemu a njeno kucise prisloni na polopac motora i neka neko upali ili zavergla motor i pogledaj kakvu varnicu baca (tacnije koje je boje ta varnica). Trebalo bi da je plavicasto-bele boje, ako nije vec je bledo zute eventualno narandzaste onda je :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Slika

.. by vladav87..!

Korisnikov avatar
coa
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 7:38 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: problem sa sistemom goriva

od coa » Sre Sep 24, 2014 3:16 pm

do struje nije sigurno sve je novo stavljeno ,na plin radi ekstra samo na benzin zeza
a gledao sam na istom takvom galantu skinuo povratno crevo i benzin ide ko lud a meni nece ni kap

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 8:31 pm