Problem sa Carismom 1.9td
Kvarovi i popravke...

jovansa
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Dec 14, 2010 2:04 pm

Problem sa Carismom 1.9td

od jovansa » Pet Dec 17, 2010 4:29 pm

Molim za savet,pomoc, od 2004 god.vozim CARISMU 1.9 td,prezadovoljan sam ,iako mi se pojavio problem,koji pokusavam da resim , manifestacija"kvara" : motor radi normalno do jedne faze zagrejanosti, kada polako pocinje da podize broj obrtaja ,i blago "zaljulja", to se desava u mestu, kod stajanja na semaforu, gradskoj voznji,visokoj spoljasnjoj temperaturi, dok sada kada je hladno auto se normalno ponasa, da li je neko imao slican problem,? zahvaljujem svima

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Problem sa Carismom 1.9td

od DJ DEX » Sub Dec 18, 2010 9:24 pm

"blago zaljulja" na sta mislis?Koliko je presao auto?Da li trosi ulje?Kakav dim izbacuje?Kako pali?Kako reaguje na gas?

jovansa
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Dec 14, 2010 2:04 pm

Re: Problem sa Carismom 1.9td

od jovansa » Ned Dec 19, 2010 3:42 pm

Auto je presao oko 135.000 km,odlicno pali,ule ne trosi, redovno servisiran, pre par dana na tehnickom, covek meri sagorevanje, i pite me sta trosi auto, dimi samo tako!!! na moje pitanje sta to znaci, kao ... lose dizne, paljenje i sl, dizne sam promenio pre dva meseca sa konstatacijom da su one uzrok onom ljuljkanju, a ujedno su uradili proveru zupcenja, jer kazu da i to moze biti uzrok opet onom ljuljkanju, da objasnim, kao kad sedite u autu a neko spolja ritmicno , blago i konstantno ljulja auto, i to, kada krene ponavlja se na svakom stajanju, u voznji naravno ne.Bio kod bosiste, vecali dva dana i nista, skoro je sve normalno kazu, jedino resenje ja da ostavim auto pa da oni...!!! U svoj toj magli okrenuh se klubu u nadi za savetom, preporukom i eto.Hvala unapred svima, na interesovanju i bavljenju mojim problemom.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Problem sa Carismom 1.9td

od DJ DEX » Pon Dec 20, 2010 11:36 am

Pa cekaj sad kolko sam razumeo kazes da ne trosi ulje a ovi na tehnickom kazu da trosi!U tvom slucaju jako je bitno dal trosi ili ne i kakav dim izbacuje na dodavanje gasa.Kazes da su menjane dizne.Ko je to radio,sta su stavili i koliko su ti naplatili?naime dizne cak i polovne su jako skupe a pogotovo jedna od njih koja je "elektronska".
Kolko sam zakljucio tebi motor zalece tj.menja broj obrtaja na leru pa je to posledica ljuljana.To moze da dodje od vise faktora upravo zbog te el.dizne,aktuatora na pumpi visokog pritiska ili zbog turbine koja trosi ulje pa isto nagomilava u usisu.Ne znam kako su ti proverili zubcenje s obzirom da se reperi nalaze na zubcastom kaisu i to na novom.Oznake na kajsu se izbrisu nakon nekog vremena i bez totalnog razubcivanja nemoguce je videti da li je lepo uzupcen.
Problem neces resiti na forumu vec najpre u nekom normalnom MITSUBISHI ili RENAULT servisu!

jovansa
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Dec 14, 2010 2:04 pm

Re: Problem sa Carismom 1.9td

od jovansa » Pon Dec 20, 2010 12:53 pm

Nisam bas najstrucniji sto se mehanike tice, menjanje dizni radjeno u Beo Dizelu, cena 11.500rsd,oni su me pitali da li sam skoro menjao kaiseve, zupcasti, odgovorim da, pre par meseci,redovan servis u formi nbgd,a da li su vam radili zupcenje kaisa sa sablonom, stroboskopom.!! pa ne znam, ostavio auto u servisu, dosao posle posla pokupio ga i to je to,proverite kazu u beo dizelu, vazno je, naravno proverim,u formi kazu nemamo sablon i ..., ali smo auto vozili u servis na tosinom bunaru koji usluzno za nas to radi,sve je po ps-u.Da ne trosi ulje, pogledao vise puta i u servisu takodje proverio, sve ok.Da u pravu si, kada se auto dobro zagreje, pocinje da povecava broj obrtaja u stajanju-leru i tada dolazi do ljuljanja.Mnogo hvala DEX na interesovanju, jedan od razloga sto sam na forumu je i vase iskustvo a mozda i preporuka, pozz.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Problem sa Carismom 1.9td

od DJ DEX » Pon Dec 20, 2010 6:54 pm

Vidi to sa diznama mislim da su ti uzeli pare bez veze!Sto se tice zubcenja u Formi mislim da ne bi trebalo da bude problema jer bi se auto drugacije ponasao lose bi palio ili lose vukao itd.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Problem sa Carismom 1.9td

od TRIO_driver » Pon Dec 20, 2010 10:07 pm

Forma ima dovoljno iskustva i jedni su od vestijih koji rade japanska i korejska vozila u BGD...
Slika

jovansa
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Dec 14, 2010 2:04 pm

Re: Problem sa Carismom 1.9td

od jovansa » Uto Dec 21, 2010 10:23 am

Da, u pravu ste, nisam ni sumnjao na Formu, imam samo pozitivna iskustva sa njima, juce sam svratio do njih, takodje su mi predlazu da se vratim na "mesto zlocina".pozz

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Problem sa Carismom 1.9td

od DJ DEX » Uto Dec 21, 2010 2:19 pm

Vidi glupo je da ti ja koji servisiram Japance kazem da ces za svoj auto najpre naci resenje u dobrom Reno servisu.Svi majstori koji rade Mitsubishi beze od dizel Carisme i Space Star ko djavo od krsta jer je to Lagunin agregat i nema veze sa Mitsubishi dizel agregatima.Iskreno ni ja ne volim da ih radim al radim nekim drugarima Reno pa mi ne pada tesko.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Problem sa Carismom 1.9td

od TRIO_driver » Uto Dec 21, 2010 7:05 pm

Blesavo zvuci, ali za tvoj auto, strucniji je neko ko radi Francuze, negoli japanska vozila... :(
Slika

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 7:05 am