Menjac
Kvarovi i popravke...

alionida
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Jun 23, 2011 9:02 am

Re: Menjac

od alionida » Pon Jun 27, 2011 7:32 am

Drugari, zamenio sam ulje, agonija je okoncana. Kupio ENEOS 75w/90.
Stane 1.9l ili tako nesto, u svakom slucaju nesto ispod 2l.
Iz menjaca smo ispustili "kombinaciju". Istekla je uobicajena tekucina, nista neobicno nisam video.
Za sada sve funkcionise ok. Hvala puno svima na pomoci i veliki pozdrav!

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Menjac

od DJ DEX » Uto Jun 28, 2011 5:34 pm

TOOO TOYOTA :!:

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Menjac

od Istok Vranjanac » Uto Nov 01, 2016 1:09 pm

Evo i kod mene problem, od kako sam kupio moju carismu imao sam problem da malo teze ubacuje u petu brzinu, medjutim jutros krenem da zavrsavam neke poslove upalim auto i mucak, nece ni u jednu brzinu da ubaci, na silu nisam hteo da ne bi polobio zupcanike. Odlsepao sam auto u servis kod mehanicara i videcemo sta ce reci. Inace kvacilo je skroz mlitavo, cak u jednom momentu je i ostajalo zaglavljeno u patosu.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Menjac

od DJ DEX » Uto Nov 01, 2016 3:07 pm

Evo i kod mene problem, od kako sam kupio moju carismu imao sam problem da malo teze ubacuje u petu brzinu, medjutim jutros krenem da zavrsavam neke poslove upalim auto i mucak, nece ni u jednu brzinu da ubaci, na silu nisam hteo da ne bi polobio zupcanike. Odlsepao sam auto u servis kod mehanicara i videcemo sta ce reci. Inace kvacilo je skroz mlitavo, cak u jednom momentu je i ostajalo zaglavljeno u patosu.
Problem 5te je birač brzina tj. čaure birača.
Propala pedala je posledica propišalog cilindra.

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Menjac

od Istok Vranjanac » Uto Nov 01, 2016 4:11 pm

Dovezo Miciku :clap: majsto me zvao i kaze pod hitno da kupis najkvalitetnije ulje za kocnice i dodji. Kupio sam ATR nemacko ulje 1L 1200.00dindzi, zamenili ulje i micika salta ko luda. Videcemo da li ce sutra da pravi problem. Djoks hvala u svakom slucaju. Majstor kaze imas srecu.

matija 7
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 6:18 pm

Re: Menjac Space star 1,8 .....2004

od matija 7 » Ned Jul 16, 2017 9:43 pm

Pozdrav svima, hajde i ja da pitam... Space star 2004 god. 1,8 benzinac.... menjac zaglavio.... u 4 i rikverc nece a u sve ostale brzine hoce da ubaci ali dzabe ubaci kada je blikirao...... blokirao 2 sata pred polazak na more na sred prolaza za podzemne garaze...da ne davim na silu sklonjen u stranu i parkiran...
PITANJE... Potreban menjac za isti ili ako neko zna da li pasuje neki sestostepeni menjac posto je prvobitni petostepeni... ako neko ima i pouzdano zna za podatke o mogućoj promeni menjaca... dogovaramo se uz Leskovacki voz ( ko nezna u kafani ce mu biti sve razjasnjeno... ako izdrzi....)... Pozdrav i hvala...

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Menjac Space star 1,8 .....2004

od DJ DEX » Uto Jul 18, 2017 9:45 pm

Pozdrav svima, hajde i ja da pitam... Space star 2004 god. 1,8 benzinac.... menjac zaglavio.... u 4 i rikverc nece a u sve ostale brzine hoce da ubaci ali dzabe ubaci kada je blikirao...... blokirao 2 sata pred polazak na more na sred prolaza za podzemne garaze...da ne davim na silu sklonjen u stranu i parkiran...
PITANJE... Potreban menjac za isti ili ako neko zna da li pasuje neki sestostepeni menjac posto je prvobitni petostepeni... ako neko ima i pouzdano zna za podatke o mogućoj promeni menjaca... dogovaramo se uz Leskovacki voz ( ko nezna u kafani ce mu biti sve razjasnjeno... ako izdrzi....)... Pozdrav i hvala...
Benzinac 1.8? Koji GDI ili običan 16v motor?
6 stostepeni nema ,nikad nije ni postojao.

matija 7
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 6:18 pm

Re: Menjac Space star 1,8 .....2004

od matija 7 » Čet Jul 27, 2017 11:56 pm

Pozdrav svima, hajde i ja da pitam... Space star 2004 god. 1,8 benzinac.... menjac zaglavio.... u 4 i rikverc nece a u sve ostale brzine hoce da ubaci ali dzabe ubaci kada je blikirao...... blokirao 2 sata pred polazak na more na sred prolaza za podzemne garaze...da ne davim na silu sklonjen u stranu i parkiran...
PITANJE... Potreban menjac za isti ili ako neko zna da li pasuje neki sestostepeni menjac posto je prvobitni petostepeni... ako neko ima i pouzdano zna za podatke o mogućoj promeni menjaca... dogovaramo se uz Leskovacki voz ( ko nezna u kafani ce mu biti sve razjasnjeno... ako izdrzi....)... Pozdrav i hvala...
Benzinac 1.8? Koji GDI ili običan 16v motor?
6 stostepeni nema ,nikad nije ni postojao.
MPI 82 kw ... nasao sam polovan menjac 150 eura, da li je puno ili ne t0 mu je...

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Menjac Space star 1,8 .....2004

od DJ DEX » Sub Jul 29, 2017 8:28 pm

Pozdrav svima, hajde i ja da pitam... Space star 2004 god. 1,8 benzinac.... menjac zaglavio.... u 4 i rikverc nece a u sve ostale brzine hoce da ubaci ali dzabe ubaci kada je blikirao...... blokirao 2 sata pred polazak na more na sred prolaza za podzemne garaze...da ne davim na silu sklonjen u stranu i parkiran...
PITANJE... Potreban menjac za isti ili ako neko zna da li pasuje neki sestostepeni menjac posto je prvobitni petostepeni... ako neko ima i pouzdano zna za podatke o mogućoj promeni menjaca... dogovaramo se uz Leskovacki voz ( ko nezna u kafani ce mu biti sve razjasnjeno... ako izdrzi....)... Pozdrav i hvala...
Benzinac 1.8? Koji GDI ili običan 16v motor?
6 stostepeni nema ,nikad nije ni postojao.
MPI 82 kw ... nasao sam polovan menjac 150 eura, da li je puno ili ne t0 mu je...
To je cena.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 4:42 pm