Colt 1.5 2006 . -servo volana
Kvarovi i popravke...

matmil
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon Avg 31, 2015 7:28 pm

Colt 1.5 2006 . -servo volana

od matmil » Pon Avg 31, 2015 8:21 pm

Pre 20-tak dana upalila mi se lampica EPS i volan je postao tvrd kao na nekom starom "dajcu". Probao sam u Milanovcu da kod nekih majstora nešto uradim ali smo brzo ukapirali da od tog posla nema ništa. Odvezao sam ga u jedan servis u BG (ne znam da li je dozvoljeno da se pominju imena servisa ali mislim da ih nema puno Mitsh. servisa pa je lako pretpostaviti o kom se radi ). Nakon 10 tak dana u servisu dijagostike , skini-stavi ECU jedinicu , pa nošenja ECU jedinice kod nekog drugog majstora (tako su mi bar rekli ) , došli su do zaključka da je u pitanju : letva volana. Cena je da se smrzneš ( i još ne mogu da verujem da toliko košta: cena je 132.000 RSD ? ako sam dobro čuo, sve nešto mislim da je prva jedinica višak ) ali me interesuje da li je moguća popravka letve volana ? Cenu nove ću proveriti u nekom drugom servisu ili prodavnici ali mi je sve nekako neobično. Auto je Colt 1.5 2006. godište i prešao je oko 60000 ( kupio ga je moj brat u Velautu a ja od njega ) i dobro je održavan (ako to išta znači ) i normalno vožen . Ako neko ima neka iskustva sa ovakvim problemom ili neki savet bio bih zahvalan.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Colt 1.5 2006 . -servo volana

od DJ DEX » Uto Sep 01, 2015 1:15 am

Standardni problem kod tog modela sa električnom servo letvom.Upaljena Eps lampice signalizira da Electronic Power Steering ne funcioniše I to nikakve veze nema sa Ecu.Ja sam zamenio letvu koja je imala sličan problem I posle zamene letve sve je radilo ok.

matmil
Početnik
Početnik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon Avg 31, 2015 7:28 pm

Re: Colt 1.5 2006 . -servo volana

od matmil » Uto Sep 01, 2015 7:55 am

Nisam neki stručnjak za automobile (daleko od toga ) ali i electric power steering - ECU ( 16-bitni Microcomputer control) može da bude jedan od uzroka ovakvog kvara koji se za krajnjeg korisnika manifestuje preko paljenje lampice EPS . No to i nije toliko bitno ( jer ta jedinica je ispravna).
Video sam da imaju neke radionice koje popravljaju letve volana pa me interesuje šta misliš da li je to bezbedno ( jer ipak je upravljački mehanizam osnovni bezbednosni sistem ) i da li je to uopšte moguće na Coltu ?
Puno pozdrava
Milan

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Colt 1.5 2006 . -servo volana

od DJ DEX » Uto Sep 01, 2015 10:07 pm

Ima radionica koje popravljaju klasične servo-hidraulične letve ali nisam čuo da neko popravlja električne.

Korisnikov avatar
vladav87
Standardan član
Standardan član
Postovi: 129
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 11:38 pm
Lokacija: Leskovac

Re: Colt 1.5 2006 . -servo volana

od vladav87 » Čet Sep 03, 2015 8:57 am

Ima! Ove godine na sajmu je bio lik koji popravlja bas elektricne servo volane, nmg da se setim u kojoj tacno hali ali je bio vrlo mali stand sa uredjajem za kalibraciju oblika oveceg kofera i zakacenom letvom sa elektro servom od punta 2 na njemu.. I bas smo pricali ja i drug sa likom, stariji covek deluje skroz okej, drug se privatno bavi elektrikom na vozilima pa je uzeo kontak od njih i prosledicu vam ga ovde da bi imali i ostali.
Slika

.. by vladav87..!

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 1:50 pm