lupanje trapa
Kvarovi i popravke...

rezervni tocak
Početnik
Početnik
Postovi: 21
Pridružio se: Ned Okt 04, 2015 11:02 am

lupanje trapa

od rezervni tocak » Ned Okt 04, 2015 11:19 am

Pozdrav svima,imam problem tj dva problema.
Na galantu 2.0 gls 1991 sam promenio sledece: kardane poluosovine,solje do menjaca, krajeve spona,jabucice,silen blokove male i velike,solje amortizera sa plocama ispod. sve je to lepo i novo ali meni i dalje lupa i to bas onako lupa prednji trap,leva strana vrlo malo ali zato imam osecaj da ce mi desni tocak otpasti, ima li neko ideju sta moze da se toliko cuje i sta jos da promenim osim celog auta heheh :crazy:
Drugi problem je vezan za benzinsku pumpu. Kada dam kontakt samo se cuje relej da klikne ali nikad nikad se ne cuje pumpa da zuji da navuce gorivo. kada je otkacim i povezem direktno na 12V ona radi,ali preko kljuca ne. Jutarnje paljenje je tek iz 10-og puta a posle pali kako treba na pola kljuca, Preko noci creva za gorivo su pod pritiskom ali pumpa ne zuji. inace pumpa mi je sa zadnje strane rezervoara napolju a ne ispod sedista i muka ziva da je skinem jer je sve zapeklo

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: lupanje trapa

od DJ DEX » Ned Okt 04, 2015 6:53 pm

Kod tog Galanta pumpa stoji u rezervoaru.Sve ostalo je budz varijanta.Mozda ti je problem u automatskom sauhu a ne u dovodu gorivu.
Lupanje u trapu prekontroliši tako što nateraš auto na kanal i nadjes nekog ko će da jako ljulja auto bočno levo-desno.
Tako ćeš najlakšenaći šta lupa dok su trapovi rasterećeni.Sve ovo radiš dok je auto na točkovima bez dizalice.

rezervni tocak
Početnik
Početnik
Postovi: 21
Pridružio se: Ned Okt 04, 2015 11:02 am

Re: lupanje trapa

od rezervni tocak » Pon Okt 05, 2015 4:37 pm

kada rasklopim relej ispod suvozacevih nogu zaduzen za pumpu,on ima dva namotaja, kada dam kontakt jedan reaguje a drugi nista. kada rukom napravim kontakt cuje se da radi pumpa,logicno dolazim do zakljucka da je cevovod i instalacija ok jer nebi palio ili nebi radila pumpa da nesto fali. Ali muci me zasto relej ne dobija pobudu. Zakacio sam"dijagnostiku" preko diode i dobijam sledece kodove: 13 , 14 , 15 , 21. zamenio sam novi termo prekidac 2500 din i nisam nista dobio. step motor ne radi kada ga proverim na 12V radi sve ok ali zakacen na kabl ne reaguje. Sta bi trebalo da prekontrolisem da bi mi radio automacki sauh? hvala na savetu DJ DEX :thumbup:

rezervni tocak
Početnik
Početnik
Postovi: 21
Pridružio se: Ned Okt 04, 2015 11:02 am

Re: lupanje trapa

od rezervni tocak » Sre Okt 28, 2015 9:57 pm

Eurekaaaa!!! Na predlog koga drugog nego Dj Dex-a da zamenim mesta soljama resio sam jedan od problema lupanja trapa a drugi uzrok lupanja je verovali ili ne je istrosenost nosaca kandze tj nosaca plocica. I proslo ga jeeee :lol: :P

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: lupanje trapa

od DJ DEX » Čet Okt 29, 2015 4:47 pm

Eurekaaaa!!! Na predlog koga drugog nego Dj Dex-a da zamenim mesta soljama resio sam jedan od problema lupanja trapa a drugi uzrok lupanja je verovali ili ne je istrosenost nosaca kandze tj nosaca plocica. I proslo ga jeeee :lol: :P
Super sad ne moraš da menjaš poluosovine :!:

rezervni tocak
Početnik
Početnik
Postovi: 21
Pridružio se: Ned Okt 04, 2015 11:02 am

Re: lupanje trapa

od rezervni tocak » Čet Okt 29, 2015 7:43 pm

menjaooooo, i homokineticke,sad mi je nov auto,samo me ECU zeza

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:06 am