mitsubishi colt 1.3 8v 44kw 1989god problem potrosnja
Kvarovi i popravke...

sale1985
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Jan 02, 2016 9:21 pm

mitsubishi colt 1.3 8v 44kw 1989god problem potrosnja

od sale1985 » Ned Jan 10, 2016 6:31 pm

ovako,vozim mitsubishi colt 1.3 8v 44kw 1989god,auto sam uzeo pocetkom septembra,na autu je karburator ali je dvogrli,sto se tice potrosnje,na otvorenom sa 1000din (7l benzina) presao sam 150km,sto je inace super,ali po gradu lagane voznje nemoze da se spusti ispod 12L,malo sam nesto razmisljao i dodjem na resenje da stavim karburator od yuga,znam da je glupo(citao sam teme vezane za to),ali kad sam stavio taj karburator auto je povecao potrosnju na 15L po gradu a na otvorenom 7-8L,popricao sa drugom koji je imao ranije isti auto,rekao mi da yugov karburator nema dovoljan dotok vazduha pa gura vise benzina,u medju vremenu,izmerim kompresiju na autu,na prvom klipu je 14bar-i,na drugom 12bar-i,na trecem 6bar-i,i na cetvrtom je 11bar-i,skinuo glavu,odneo kod majstora radi obrade i sta vec jos treba da uradi,(izravnjao je,obradio siceve,obradio ventile,zamenio gumice ventila,i ustelovao ventile),sto se tice donjeg dela motora izgledalo je sve super,nije bilo riseva niti nesto slicno,sutra cu da opet izmerim kompresiju,posto oped se desilo da mi nestaje ulje,i cak mi je izgubio jedno pola litra vode,to se i pre desavalo,pre nego sto je uradjena glava,ovih dana cu da vratim njegov dvogrli karburator,interesuje me sta raditi po pitanju potrosnje,da li je to normalna potrosnja za tako negod japanca?

unapred hvala

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: mitsubishi colt 1.3 8v 44kw 1989god problem potrosnja

od DJ DEX » Pon Jan 11, 2016 9:51 pm

Mislim da je najbolnje da se posavetujes sa majstorom koji je radio taj motor.On je najvise upucen.Ja licno mislim da nije ni trebala da se skida glava jer to sto si imao kompresiju na 3 cilindru 3 moglo je da bude i od lose nastelovanih ventila.Ne vidim konkretno u tvojoj priči šta je bio razlog gubitka kompresije.

sale1985
Početnik
Početnik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Jan 02, 2016 9:21 pm

Re: mitsubishi colt 1.3 8v 44kw 1989god problem potrosnja

od sale1985 » Pet Jan 22, 2016 12:03 am

nikako da se javim,u guzvi sam ovih dana,kao sto rekoh skidana glava ,a ventili nisu lepo nalezali,pa je morala obrada,a i glava je bila mnogo kriva u jednoj strani pa je pustalo ulje,to je reseno,vracen karburator njegov dvogrli,i isao na probnu voznju do valjeva ,ub pa nazad u ar,i na predjenih 180km potrosio 10l benzina,voznja je bila oko 60-70km/h,ponegde sam malo da probam kako prima gas i kako se ponasa isao do 100,al ne na daleko ali u obrtajima,tako da sam zadovoljan,i plus sta sam primetio ,nema vise da se poklanja sa ovim karburatorom,po gradu trosi oko 10-11l al ok je to i onako je zimski period,ostalo je jos da mu smanjim ler gas ,on je ok al kad spada klapna od sauha ona se zaglavi na malo pa mi drzi veci ler gas,al to cu resiti kad malo otopli,uglavnom je problem bio u ventilima....hvala na savetu

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:53 pm