Lamela DA ili NE?
Kvarovi i popravke...

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

Lamela DA ili NE?

od vektor » Ned Jan 17, 2016 5:45 pm

Vozim Mitsubishi Eclipse G1 iz 91.-e godine.Pre njaga sam vozio gomilu drugih auta, i vise puta mi se desilo da otkaze lamela, ili totalno proklizi, pa auto ne vuce u opste ili pukne korpa, ali ono sto mi se sad desava sa ovim autom je nesto sasvim novo sto me zbunjuje. Auto kad je suvo vreme i kada je hladan vuce kao mutav, ali ako padne kisa ili vozim auto duze vreme, papucica kvacila pocne hvatati visoko, inace hvata od prilike na polovini kad je auto hladan, i pocne dobijati efekat proklizavanja, kao da proklizava kvacilo, slabije ubrzava, ali i pored toga na otvorenom putu, auto ubrzava, do duse malo sporije, i bez problema navlacim 120km/h sa nekih 3500 obrtaja, sto je normalno. Sa obzirom da je zimsko vreme, nisam testirao na vecoj brzini, mislim da je i ovo dovoljno,ali sam testirao jos nesto drugo.Hladan auto bez problema slajfa u prvoj i drugoj brzini. Pokusao sam i da krenem u trecoj brzini i kad je auto topao i kad je hladan i krece u trecoj bez problema, naravno ne kao u prvoj, ali nema stucanja,gusenja ili gasenja. Ono sto mene interesuje, dali je lamela ipak otkazala? Dali se na njemu moze stelovati kvacilo,posto je hidraulicno,i kako ako moze? Posto sam ovde od majstora dobio informaciju da njemu visinu papucice odredjuje debljina lamele i da se ne moze stelovati. I interesuje me, dali jos nesto moze praviti ovakve probleme ili samo lamela? Hvala u napred na odgovorima.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Lamela DA ili NE?

od DJ DEX » Ned Jan 17, 2016 8:41 pm

Može se naštelovati kvačilo.Smanjuje je se ili povećava hod klipa glavnog cilindra.Na samoj osovini postoji navoj i kontra matica za 12mm ključ.Popusti se matica i osovinica se zategne ili popusti.Kod tebe mislim da je problem u cilindru tj.treba ga naštelovati.Kod tebe sad trenutno najverovatnije nema uopšte praznog hoda pa tokom vožnje od drukanja se još podigne kvačilo.Probaj da našteluješ.
PS.Za sad nije lamela jer ne proklizava a to treba rešiti jer može da prokliza kad je pretegnut cilindar i nema praznog hoda.
Slika

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

Re: Lamela DA ili NE?

od vektor » Uto Jan 19, 2016 10:06 pm

Hvala druze na ODLICNOM savetu.Danas bio kod majstora,nastelovan hod papucice,sad hvata pri dnu,ne pri vrhu kao sto je hvatalo i auto ponovo vuce kako treba :D

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Pet Mar 29, 2024 1:44 pm