Problem sa ventilatorom hladnjaka...
Kvarovi i popravke...

wastednub991
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Jan 17, 2016 7:18 pm

Problem sa ventilatorom hladnjaka...

od wastednub991 » Pet Jan 29, 2016 2:36 pm

Pozdrav drustvo,pitanje,imam lancera '90 godiste,kupio sam ga pre 3 nedelje,lepo je isao,nije dizao temperaturu,ali danas sam ga vozio,i primetio sam da strelica pokazuje malo vecu temperaturu nego obicno,i dok sam stigao kuci,kad sam stao,para mi je izlazila iz hladnjaka,i ventilator mi se nije ukljucio... Malo je i vode izgubio,verovatno zbog pritiska pare... Koji problem tu moze da bude,da li je do ventilatora,termostata,vodene pumpe? Svaka pomoc mi je dobrodosla... Pozdrav i hvala unapred.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Problem sa ventilatorom hladnjaka...

od DJ DEX » Pet Jan 29, 2016 8:37 pm

Slika
Br.12 na slici ispod:
Slika

wastednub991
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Jan 17, 2016 7:18 pm

Re: Problem sa ventilatorom hladnjaka...

od wastednub991 » Sub Jan 30, 2016 12:53 am

Hvala DJ DEX,pogledacu sutra,pa cu javiti kako sam prosao i da li je to resilo problem! :)

wastednub991
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Jan 17, 2016 7:18 pm

Re: Problem sa ventilatorom hladnjaka...

od wastednub991 » Sub Jan 30, 2016 3:56 pm

Slika
Poslusao sam DR DEX-a,i ovo je pod brojem 12. kako da proverim da li radi? ventilator sam isto skinuo,povezao ga na akumulator,i on radi bez problema... ako je ovo u pitanju,gde bi mogao da nabavim ovaj deo? Unapred zahvalan.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Problem sa ventilatorom hladnjaka...

od DJ DEX » Ned Jan 31, 2016 11:22 pm

To je klasičan termo prekidač koji kad se zagreje pravi spoj.Kad crkne to se ne desava.Ako prespojiš kontakte iz džeka na termoprekidaču i radi ti ventilator znači 100% da je neispravan.Davač možeš kupiti i polovan .

wastednub991
Početnik
Početnik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Jan 17, 2016 7:18 pm

Re: Problem sa ventilatorom hladnjaka...

od wastednub991 » Uto Feb 02, 2016 9:19 pm

To je klasičan termo prekidač koji kad se zagreje pravi spoj.Kad crkne to se ne desava.Ako prespojiš kontakte iz džeka na termoprekidaču i radi ti ventilator znači 100% da je neispravan.Davač možeš kupiti i polovan .
Hvala DJ DEX,skinuo sam ga,i povezao sam ga tako da mi on bude prekidac za sijalicu,kad sam ga stavio na minus,i zagrejao sa upaljacem/toplom vodom,nije reagovao,(koristio sam ga kao prekidac na minusu). Posle sam zamenio polove,i na plusu je palio sijalicu,kad se zagreje naravno. Vratio sam ga nazad,u hladnjak,i sad radi normalno... Ali gledacu sto pre da ga zamenim,da mi se ne desi da opet zakaze... Hvala DJ DEX jos jednom! :)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:41 pm