Nemiran ler gas
Kvarovi i popravke...

dadas
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Mar 22, 2016 9:32 pm

Nemiran ler gas

od dadas » Pet Mar 25, 2016 4:38 pm

Imam još jedan problemčić:
Varirao mi je ler gas pri okretanju volanu,uključivanju svjetala,a nročito kad uključim klimu.Skakutao je gore,dole pa se malo smiri...
Promijenio sam motorić ler gasa(polovan kupio) i očistio klapnu ler gasa i onda kreću druga dešavanja:
Pri prvom paljenju dok je hladan motor,skoče obrtaji na 2000 pa naglo padnu pa se lagano povećavaju ali ako uključim potrošače opet padnu pa se lagano podižu,a kad motor postigne radnu temperaturu pri uključenju potrošača ler gas pada i ne vraća se u normalu.
Par puta sam restartovao računar skidajući kleme(Čak i po cijelu noć).
I na krsju kupio sam polovnu klapnu ler gasa zajedno sa step motorom i snzorom položaja klapne.
očišćena,ugrađena,restart......
pri prvom paljenju skoče obrtaji na 1500 i ako ništa ne uključujem i ne vozim polako spadnu(kako se grije motor) na 750-800 i ako neke potrošače upalim ili vozim skoče obrtaji pa se vrate ali ostanu na 1100 i nikako dole :o
Išao sam na dijagnostiku ali pošto majstor nema originalnu sa ovom ništa ne može.
U Banja Luci nema niko originalnu dijagnostiku,a nemamo ni ovlašten servis za mitsubishi.
Ima u sarajevu,a vidim da ima i u Beogradu.
Da li poslije popravke moram na dijagnostiku da se ponište greške i da li te neponištene greške možda prave problem?
Zaboravih reći da je majstor provjeravao da ne falša vazduh negdje ali nije našao.
Imam i ugrađen plin ali je obični i ide na klapnu ler gasa.
Da nisu tu neki problemi.... :?
Ako može neka pomoć bio bih zahvalan....

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Nemiran ler gas

od DJ DEX » Ned Mar 27, 2016 10:43 am

Svi ti problemi dolaze od klapne gasa,uglavnom.Deo problema može biti i zbog običnog plina.
Nema potrebe da svaki put restartuješ računar a takođe ti ne treba ni dijagnostika za neko setovanje klapne.
Mislim da je i ta klapna neispravna.Da bi to utvrdio dovoljno je da otkačiš džek sa motora za sauh.Nećeš imati sauh ali najverovatnije ni variranje u toku rada.

dadas
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Mar 22, 2016 9:32 pm

Re: Nemiran ler gas

od dadas » Ned Mar 27, 2016 7:55 pm

Hvalaaa punoooo

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 6:25 pm