Preporuka za diskove i plocice
Kvarovi i popravke...

pluto88
Početnik
Početnik
Postovi: 18
Pridružio se: Uto Apr 29, 2014 8:25 pm

Preporuka za diskove i plocice

od pluto88 » Čet Apr 21, 2016 5:56 pm

Moze li neko da mi preporuci sta da uzmem od diskova i plocica za Outlandera? Sad imam fabricke diskove (175.000 km) i skoro nove ATE plocice sa kojima nisam zadovoljan nikako, jer setaju unutar aparata i stvaraju "KLIK" prilikom svakog pustanja gasa,kocenja,dodavanja gasa, kretanja u rikverc... Da li se drzati proverenih Textar,SWAG,TRW, ili?

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Preporuka za diskove i plocice

od DJ DEX » Čet Apr 21, 2016 7:54 pm

Moze li neko da mi preporuci sta da uzmem od diskova i plocica za Outlandera? Sad imam fabricke diskove (175.000 km) i skoro nove ATE plocice sa kojima nisam zadovoljan nikako, jer setaju unutar aparata i stvaraju "KLIK" prilikom svakog pustanja gasa,kocenja,dodavanja gasa, kretanja u rikverc... Da li se drzati proverenih Textar,SWAG,TRW, ili?
Teško da ćeš biti zadovoljan sa obim nižerazrednim "proverenim" pločicama kad ti ATE nevaljaju.ATE pločice su za klasu ispred ovih što si nabrojao.Od komercijalnijih varijanti što ja lično mogu da preporučim su FERODO i BREMBO.Jurid su takođe odličan izbor.
Konkretniji odgovor bi mogao da dobiješ ako ostaviš br.šasije.

pluto88
Početnik
Početnik
Postovi: 18
Pridružio se: Uto Apr 29, 2014 8:25 pm

Re: Preporuka za diskove i plocice

od pluto88 » Čet Apr 21, 2016 7:59 pm

ATE sam narucivao iz Nemacke, tako da ne bi trebalo da sam naleteo na neki fals... moguce da jednostavno za ovaj auto nisu dobro uradjene. apsolutno se iz svakog tocka cuje klik, sve u trapu OK, promenio i amortizere (malo pustili ulje bili), krajnice spona i stabilizatore (krajnice otisle bile,a stabilizatore nismo mogli da odvijemo,zardjao i propao imbus bio, kad smo menjali amortizere,pa i njih stavio nove...

nemam sad br sasije,ali imam sifre delova koji mi trebaju:

4605A730 - plocice
4605A502 - plocice
4615A179 - disk 2 kom
4615A192 - disk 2 kom

moze li preporuka na osnovu ovoga? i diskove ne znam koje bih uzeo,jer u zadnje vreme samo cujem kukanje na nove diskove

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Preporuka za diskove i plocice

od darijailija » Čet Apr 21, 2016 8:43 pm

Prosle godine ugradio napred nove ATE diskove (samovetilirajuce) i ATE plocice i prezadovoljan sam :!: Primetio sam odmah da koci mnogo bolje nego pre.Brembo su bili jos nesto i jeftiniji od ATE.Proveri da li su plocice lepo namestene nebi trebalo tako da se cuju.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

pluto88
Početnik
Početnik
Postovi: 18
Pridružio se: Uto Apr 29, 2014 8:25 pm

Re: Preporuka za diskove i plocice

od pluto88 » Čet Apr 21, 2016 9:20 pm

namestene kako treba,nemoguce je bilo sta zeznuti tu,makar na ovom autu, zaboravih, menjani su i osiguraci oni odozgo i odozdo sto dodju, i oni limovi preko plocica novi stavljeni,izmedju lima i plocice stavljena originalna narandzasta mast,po preporuci servisa...

ne kazem ja da je ATE los,ali plocice su mozda za ovaj model manje za 1mm ili nesto slicno,ne znam uopste zbog cega se desava ovo sto se desava...
ako neko ima ideju sta jos da gledam,raspolozen sam za sve predloge... kocioni aparat ovde nije neka filozofija,nema sta da ode u njemu, nista nije izlizano,polomljeno,iskrivljeno, klizaci dobri,prasnjave gumice ok, na tehnickom svi tockovi koce extra...
znam da nije neki veeeeliki problem ovo,ali izuzetno je iritirajuce kad hoces da dovedes auto u tip top stanje,i ulozis dosta novca, a ne da ti se...

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Preporuka za diskove i plocice

od darijailija » Sub Apr 23, 2016 8:37 pm

To sto se cuje nebi trebalo da je do plocica,jos su ti namazali bakarnu mast ona inace sprecava da plocice neskripe.Nesto je tu drugo u pitanju.Probaj da vratis stare delove ako ih imas pa vidi da li ce da se cuje.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

pluto88
Početnik
Početnik
Postovi: 18
Pridružio se: Uto Apr 29, 2014 8:25 pm

Re: Preporuka za diskove i plocice

od pluto88 » Sub Apr 23, 2016 8:56 pm

nisam ostavio stare plocice :( osiguraci i limovi su menjani bas zbog tog zvuka... da je u jednom tocku,pa i da menjam sve oko njega,ali iz sva 4 da se cuje je cudno :(

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Preporuka za diskove i plocice

od Istok Vranjanac » Sre Jun 01, 2016 11:14 pm

pre neki dan kupio diskove i plocice za zadnje tockove

http://prntscr.com/bb6t1i
http://prntscr.com/bb6tka
http://prntscr.com/bb6tyu
Za vikend ide montiranje, inace je za zadnje tockove

pluto88
Početnik
Početnik
Postovi: 18
Pridružio se: Uto Apr 29, 2014 8:25 pm

Re: Preporuka za diskove i plocice

od pluto88 » Sre Jun 01, 2016 11:18 pm

problem je bio do ATE plocica,krace su 3mm nego sto treba (mereno,i testirano na skinutim kocionim aparatima)...uzeo sam ATE diskove i Brembo plocice i nikakvog zvuka nema vise.
izgleda da ni ATE nije sto je nekad bio

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Preporuka za diskove i plocice

od Istok Vranjanac » Sre Jun 01, 2016 11:26 pm

problem je bio do ATE plocica,krace su 3mm nego sto treba (mereno,i testirano na skinutim kocionim aparatima)...uzeo sam ATE diskove i Brembo plocice i nikakvog zvuka nema vise.
izgleda da ni ATE nije sto je nekad bio
Ja cu tek videti da li ove pasuju ili jok i da li civkaju ili ne.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 12:13 pm