Odvojila se spona od letve
Kvarovi i popravke...

knezevic76
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Ned Feb 07, 2016 9:01 am

Odvojila se spona od letve

od knezevic76 » Pet Maj 27, 2016 12:02 pm

Slika

Odvojila se, sva sreća na parkingu a ne u nekoj krivini !
E sad, koliko je komplikovano zameniti ovaj deo koji ide u letvu, jer se vidi da nema navoja !? U pitanju je desna strana.
Zamena treba da se uradi na parkingu ako je moguće.
Lancer '91, ima servo.

Zanima me samo kako je onaj koji je ovako montirao razmišljao dal može da ubije nekog!

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Odvojila se spona od letve

od DJ DEX » Ned Maj 29, 2016 12:20 am

Moguća je zamena na parkingu uz adekvatan alat.Ključ kojim se skida taj kraj je 32mm ali specijalan za takve poduhvate jer je kratak a ima prihvat 1/2 za nastavak od gedore.Drugi način je univerzalnim ključem za šipku spone ili spona kako je ko zove.
Slika
Slika
Kolko ja vidim na ovoj slici da nema navoja na šipki spone.Najverovatnije da je neko pretegao pa počupao navoj a to je godinama tako radilo i postepeno čupalo navoj sve više.Majstor koji je ovo radio kriv je u svakom slučaju ali i vozač mora da sluša svoj auto.Ovo je lupalo 100% ali to je onaj fazon lupka malo nije strašno.

knezevic76
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Ned Feb 07, 2016 9:01 am

Re: Odvojila se spona od letve

od knezevic76 » Uto Jun 14, 2016 10:38 pm

Navrnuo sam sponu par krugova, čisto do majstora. Zamenjen kraj letve i spona, obe manžetne, kupio sam i stabilizatore al majstor kaže da nisu za zamenu.
Sutra kod trapadzije pa da vidimo šta dalje.
Inače, dal je moguće da se spona jedva navrće na novi kraj letve il je majstor nešto tu z.......!?

Dođe mi da iskopam kanal na parkingu ☺ !

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 12:13 pm