Colt 1.1 (2006) - Skidanje katalizatora u Trio motorsu Novi Sad
Kvarovi i popravke...

Korisnikov avatar
boriz
Početnik
Početnik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Jul 05, 2014 8:19 pm

Colt 1.1 (2006) - Skidanje katalizatora u Trio motorsu Novi Sad

od boriz » Uto Jul 19, 2016 2:47 am

Pozdrav svim članovima foruma!
Cao Dejane!

Evo već treću godinu sa uživanjem vozim Colt-a 2006-to godište 1.1. bez najmanjeg problema, redovni servisi i to je to. Na satu 170 000.

Pre neko vreme mi je stao u Novom Sadu, :/ . Čas ide, čas jedva. Izbacio je motor singalnu lampicu. Odvezao ga jedva dva kilometra do Trio-motorsa NS. Zaista se ne razumem u mehaniku i kvarove. Raspao se katalizator (dva dana pre toga - čula se zvonjava u prednjem loncu..)

Skinuli katalizator i zakrpili izduv :

Radni čas 3x1800 din
Reparacija 3000 din
Potrošni materijal 210 din
Dihtung auspuha 500 din
_______________________
ukupno 9110 din ! (?)

Uredno platio.. sada osim što je auspuh rezonantan, i na ubrzanju zvuči kao KORAL 45 iz 89-te, imam još jedan, mnogo veći problem.
Na semaforu, na kvačilu kad izbacujem iz brzine, zna da se ugasi. Naročito kada je klima uključena. Ponekad ujutru kad je hladan, iz prve u drugu na kvačilu, obrtaji padaju na 400-500/min i skoro se ugasi (upale se lampice...). Sada kad vozim kroz grad, pre nego što stisnem kvačilo i izbacim iz brzine, setim se šta sve može da se kupi za 9110 dinara.

Kada startujem auto i kada je van brzine, motor radi stabilno i ok na 1000o/m. I u vožnji van grada je sasvim ok, kako treba.

Hoću da reklamiram popravku u Trio motorsu, i da mi auto radi za sve pare. Ako može neko tri rečenice nekog saveta, bio bih zahvalan do neba. Da li mogu da reklamiram problem i šta se otprilike dešava sa izduvom, ubrizgavanjem.. da li da ugradim katalizator, ili može i ovako opušteno..

Izvinjavam se za laička pitanja, ugl HVALA na čitanju i odgovoru. :)

Boris

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Colt 1.1 (2006) - Skidanje katalizatora u Trio motorsu Novi Sad

od darijailija » Uto Jul 19, 2016 3:34 pm

Trebao si odmah da vratis kola.Mora da je poceo da pravi te probleme nakon ovog poduhvata.Inace skidanjem kata.moze da se izgubi i pod pritisak na manjim obrtajima,losije ubrzava iz niskih ali bolje dostize maksimalne obrtaje sto tebi i netreba.Potrebno je u svakom slucaju ugraditi srednji lonac koji ima untra suzenja,pregrade i daje slican otpor kao kat.smanjuje buku na zadnjem loncu.Potrazi pomoc kod Pirketa iz Beograda on ce ti uraditi to najbolje.Takodje ako imas labda sondu pored katalizatora ako nije vracena lepo moze da pravi ove probleme.
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
boriz
Početnik
Početnik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Jul 05, 2014 8:19 pm

Re: Colt 1.1 (2006) - Skidanje katalizatora u Trio motorsu Novi Sad

od boriz » Uto Jul 19, 2016 5:26 pm

Trebao si odmah da vratis kola.Mora da je poceo da pravi te probleme nakon ovog poduhvata.Inace skidanjem kata.moze da se izgubi i pod pritisak na manjim obrtajima,losije ubrzava iz niskih ali bolje dostize maksimalne obrtaje sto tebi i netreba.Potrebno je u svakom slucaju ugraditi srednji lonac koji ima untra suzenja,pregrade i daje slican otpor kao kat.smanjuje buku na zadnjem loncu.Potrazi pomoc kod Pirketa iz Beograda on ce ti uraditi to najbolje.Takodje ako imas labda sondu pored katalizatora ako nije vracena lepo moze da pravi ove probleme.
Hvala darijailija!

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Colt 1.1 (2006) - Skidanje katalizatora u Trio motorsu Novi Sad

od DJ DEX » Uto Jul 19, 2016 9:45 pm

A prijatelju sta ja sad tebi da kazem.Platio si sto su trazili a dal je skupo ili ne to si trebao da pitas pre intervencije.Ne razumem stavke krpljenje izduva i reparacija cega.
Zvuk je takav jer je sad katalizator supalj pa rezonuje zvuk.Resenje je ili drugi kat. sto je skuplja varijanta ili mali protocni lonac koji se stavlja umesto katalizatora.
Ne znam sta zelis da reklamiras jer nisu nista ni radili kolko vidim specifikaciju.Jedino da reklamiras 3 radna sata jer ne znam sta se toliko radilo.Al dobro ja to ne razumem i nikad necu biti Gazda kao pojedinci. :mrgreen:
Ne znam sta bih ti jos rekao osim da znas gde sam pa se javi.Pozz

Korisnikov avatar
boriz
Početnik
Početnik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Jul 05, 2014 8:19 pm

Re: Colt 1.1 (2006) - Skidanje katalizatora u Trio motorsu Novi Sad

od boriz » Uto Jul 19, 2016 10:46 pm

A prijatelju sta ja sad tebi da kazem.Platio si sto su trazili a dal je skupo ili ne to si trebao da pitas pre intervencije.Ne razumem stavke krpljenje izduva i reparacija cega.
Zvuk je takav jer je sad katalizator supalj pa rezonuje zvuk.Resenje je ili drugi kat. sto je skuplja varijanta ili mali protocni lonac koji se stavlja umesto katalizatora.
Ne znam sta zelis da reklamiras jer nisu nista ni radili kolko vidim specifikaciju.Jedino da reklamiras 3 radna sata jer ne znam sta se toliko radilo.Al dobro ja to ne razumem i nikad necu biti Gazda kao pojedinci. :mrgreen:
Ne znam sta bih ti jos rekao osim da znas gde sam pa se javi.Pozz

Hvala Deki, šta misliš o tome da te kloniramo? Po jedan DJ DEX u svakom gradu i nemamo problema sa korporativnim zahebancijama.

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Colt 1.1 (2006) - Skidanje katalizatora u Trio motorsu Novi Sad

od vladimir.ra » Sre Jul 20, 2016 10:16 am

Malo me grize savest što mi je Deki majstor i što sam blizu njega tj. uz put od posla do kuće kadA pročitam ovakve tekstove i shvatim koliko ljudi imaju muke sa jednim ovako banalnim problemom...!!!
Odrzavanje automobila trebalo bi da bude problem majstora a naše je da samo platimo neku razumnu cenu i da svi budemo zadovoljni!
Ovo je krađa!!! Posle ovakvog teksta ko je lud da ide u Trio motors na bilo kakav servis? Pa više se isplati zameniti marku automobila...u NS :(

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 4:23 am