Outlander 2,0 Problem kvacilo
Kvarovi i popravke...

nneessaa
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Okt 28, 2016 10:50 pm

Outlander 2,0 Problem kvacilo

od nneessaa » Pet Okt 28, 2016 11:28 pm

Problem s kvačilom: Prilikom vožnje desavalo mi se ako ne pritisnem pedalu kvacila do patosa malo teže udje u brzinu.
Nakon tog simptoma odlučim da zamenim lamelu misleci da je do nje. Ali tad nastaje agonija,nakon zamene lamele jos gore.Sada ujutru u leru saltam normalno cim krenem nece da izađe iz prve brzine u drugu ulazi kao bez kvacila,Nakon 500m vožnje sve se vraća u normalu i menjač funkcioniše.Sledi dalja agonija.Zamena cilindra pomoćnog pa cilindra glavnog ali i dalje isto čim se ohladi nece da izadje iz brzine .Ulje menjano već tri puta do sada u zadnjih dva meseca .Jedni majstori kažu menjač drugi kažu korpa i lamela.Ima li neko ideju šta bi moglo biti šta me još čeka i u čemu je fora .

Pozdrav,

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Outlander 2,0 Problem kvacilo

od vladimir.ra » Sub Okt 29, 2016 7:50 pm

Problem s kvačilom: Prilikom vožnje desavalo mi se ako ne pritisnem pedalu kvacila do patosa malo teže udje u brzinu.
Nakon tog simptoma odlučim da zamenim lamelu misleci da je do nje. Ali tad nastaje agonija,nakon zamene lamele jos gore.Sada ujutru u leru saltam normalno cim krenem nece da izađe iz prve brzine u drugu ulazi kao bez kvacila,Nakon 500m vožnje sve se vraća u normalu i menjač funkcioniše.Sledi dalja agonija.Zamena cilindra pomoćnog pa cilindra glavnog ali i dalje isto čim se ohladi nece da izadje iz brzine .Ulje menjano već tri puta do sada u zadnjih dva meseca .Jedni majstori kažu menjač drugi kažu korpa i lamela.Ima li neko ideju šta bi moglo biti šta me još čeka i u čemu je fora .

Pozdrav,

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Outlander 2,0 Problem kvacilo

od DJ DEX » Ned Okt 30, 2016 1:15 pm

Moraces kod majstora,jer da si bio kod majstora ne bi sad nas pitao.

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Outlander 2,0 Problem kvacilo

od darijailija » Ned Okt 30, 2016 10:44 pm

Uh....moras ali kod pravog majstora,nemoj to rekla kazala pucas pare bezveze :crazy:
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

nneessaa
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Okt 28, 2016 10:50 pm

Re: Outlander 2,0 Problem kvacilo

od nneessaa » Pon Okt 31, 2016 8:06 pm

U pravu ste da sam otisao kod pravog ne bi vas sad pitao a posto nisam da li može pomoć oko rešavanja problema :thumbup:
Ili može li neko od vas da reši problem.

nneessaa
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Okt 28, 2016 10:50 pm

Re: Outlander 2,0 Problem kvacilo

od nneessaa » Pon Okt 31, 2016 8:09 pm

Moraces kod majstora,jer da si bio kod majstora ne bi sad nas pitao.
Imaš li kakvu ideju sta me muči. Predpostavljam da je nešto oko kvačila. :thumbup:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Outlander 2,0 Problem kvacilo

od DJ DEX » Uto Nov 01, 2016 3:04 pm

Ako su cilindri ok i ako je kvačilo naštelovano a prilikom ulaska u 1. brzinu ima kao "zub" onda je najverovatnije korpa problem.
Najgore što je set kvačila skup i komplikovan menjač za skidanje,a baš je ovo razlog zašto se menja ceo set .

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 5:15 pm